شماره ۶: خطای ۴۰۴ منحوس روی سایت شما

0 / 5. تعداد رای: 0

شماره ۶: خطای ۴۰۴ منحوس روی سایت شما

شاید خطای ۴۰۴ را در پنل گوگل وبمستر تولز سایتتان مشاهده کرده باشید. تاثیر این خطاها در سئو و ورودی گوگل سایت ما چیست؟ چطور این خطاها را رفع کنیم؟ در پادکست امروز رادیو وردپرس تاثیر خطاهای not found در سئوی سایت را بصورت مختصر و کوتاه بررسی می کنیم و در انتها یک نمونه موردی در زمینه تاثیر خطاهای ۴۰۴ معرفی خواهیم کرد.

خطای ۴۰۴ چیست

مبحث پادکست امروز میهن وردپرس در مورد خطاهای 404 یا خطاهای notfound در گوگل وب مستر تولز استن این خطاها در سئو وب سایت ما چه تاثیری دارند و آیا می‌شود آنهارو بر طرف کرد یا نه. خطای ۴۰۴ زمانی به وجود می‌آیند که یک صفحه یا یک فایل یا یک مسیر از وب سایت شما در وب‌سایت‌تان از بین رفته باشد و زمانی که کاربر آن صفحه ها را باز می‌کند با این خطا مواجه می‌شود و با خطای 404 سرور اعلام می‌کند که این صفحه در وب سایت شما موجود نیست.

همانطور که اطلاع دارید گوگل دوس ندارد که کاربراش زمانی که در نتایج جستجو روی یک نتیجه کلیک می‌کنند با خطایی مواجه شوند یا اینکه آن نتیجه براشون ارزشی نداشته باشد، در نتیجه می‌آید سایت هایی را در نتایج نمایش میده که کمترین میزان ارور و خطا را داشته باشد تا زمانی که کاربر روی نتایجی کلیک کنند بدون مشکل بتوانند به آن نتیجه‌ای که میخواسته برسه و جواب سوال و درخواست خودشو در آن سایت پیدا کند .

اگر پنل گوگل وب مستر تولز خودو نگاه کرده باشید یک بخش به عنوان خطاهای کرول در این پنل وب مستر مشاهده می‌کنید و در این کرول ارورز یک بخشی اختصاص داده شده به خطاهای وب سایت که در این بخش خطاهای وب سایت ارور های 404 را میتونید مشاهده کنید.

ما تست کردیم و در نتیجه تست عملی و سایتی که حدود 7900 تا ورودی از گوگل به صورت روزانه داشت را بررسی کردیم با به وجود آمدن خطاهای 404 در یک بخش از این وب سایت که حالا به دلیل یک مشکل فنی که وب سایت داشت به مدت یک هفته حدود 6000 تا خطای ۴۰۴ پیدا کرد. این سایت و ورودی گوگل این سایت از7900 تا ورودی در گوگل به حدود 5200 تا رسید، یعنی بیش از 2000 تا ورودی گوگل از این وب سایت کم شد فقط به خاطر اینکه خطای ۴۰۴ داد.

پس حتما این خطاها را شما باید در سایتتون برسی کنید اگر خطای 404 دارید حتما آنها را برطرف کنید. برای رفع خطاهای 404 در سایت میهن وردپرس می‌توانید سرچ کنید و آموزش رفع خطاهای 404 را ببینید ما در انجا به صورت کامل توضیح دادیم که چطور خطاهای 404 را برطرف کنید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

  سپاسگزارم جناب حسینی راد
  آخه یکی دو تا سایت نیست که
  دوم از چه طریق به گوگل این گونه سایت ها رو اعلام کنم تا اون ها رو مسدود کنه؟
  ممنون از راهنمایی های ارزشمند شما

 2. کاربر مهمان ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

  با سلام و ادب
  تکلیف خطاهای 404 ایی که به واسطه لینک های اشتباه و عمدی در دیگر سایت ها به سایت مقصد ایجاد میشه چیه؟ چطور جلوی این خطاها بگیریم . مثلا بیشتر خطاهای 404 سایت من از طریق این سایت ایجاد میشه https://azstats.net/site/mysite.ir/ و لینک هایی که اصلا در سایت من وجود نداره!! منتهی در وبسمتر 404 ثبت میشه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید