غیر فعال کردن ابزارک های دلخواه در وردپرس با WP Widget Disable

غیر فعال کردن ابزارک های دلخواه در وردپرس با WP Widget Disable

تمام شما همراهان همیشگی با بخش ابزارک های وردپرس و سایدبار آشنایی دارید و در تمامی سایتها سایدبارها را مشاهده کردید که محتویات داخل سایدبارها را ابزارکها در بر گرفته است. ابزارک ها در بخش نمایش/ ابزارک ها پیشخوان وردپرس می باشد که می توانید در صورت دلخواه هر کدام از آنها را غیر فعال کنید.

گاهی اوقات بخش ابزارک ها خیلی شلوغ و در هم ریخته می شود که نیاز پیدا می کنید آنها را غیر فعال کنید و فقط ابزارک هایی که با آن سر و کار دارید نمایش داده شوند. این مورد برای اشخاصی که به ظاهر سایت و پیشخوان وردپرس خیلی اهمیت می دهند مناسب است و ترجیع می دهند بخش ابزارک های وردپرسشان مرتب باشد.

معرفی و ویژگی های افزونه WP Widget Disable

با افزونه ای که امروز برای شما کاربران همیشگی معرفی می کنیم به راحتی می توانید ابزارک هایی که استفاده نمی کنید را غیر فعال کنید.

  • کاربرد ساده
  • غیرفعال کردن ابزارک داشبورد وردپرس
  • غیر فعال کردن سایدبار دلخواه

نحوه کار با افزونه WP Widget Disable

در ابتدا افزونه را نصب و راه اندازی کنید سپس از بخش افزونه ها آن را فعال سازی کرده و مشاهده می کنید گزینه disable widget به بخش نمایش پنل مدیریت وردپرس اضافه شده است.

تنظیمات افزونه

وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید، دارای دو تب می باشد، در تب sidebar widgets تمام ابزارک هایی که در بخش نمایش/ابزارک ها وجود داشت در این تب موجود است و در تب دوم (dashboard widgets) ابزارک های که در قسمت داشبورد یا پیشخوان وردپرس مشاهده می کنید موجود است.

غیر فعال کردن ابزارک های داشبورد

کار با این افزونه خیلی ساده می باشد، تنها ابزارک هایی که نمی خواهید نمایش داده شوند تیک آنها را بزنید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. به همین سادگی ابزارک های دلخواه شما غیر فعال می شوند.

حال در بخش ابزارک داشبورد وردپرس تمام ابزارک ها را غیر فعال می کنیم.

غیر فعال کردن تمامی ابزارک های پیشخوان

در زیر مشاهده می کنید که در بخش پیشخوان وردپرس دیگر هیج ابزارکی وجود ندارد.

نمایش ندادن ابزارک در پیشخوان وردپرس

اگر نظرتون تغییر کند بخواهید ابزارک ها را  به حالت قبل برگردونید، نگران نباشید به راحتی این عمل امکان پذیر است، مجددا به صفحه تنظیمات افزونه بروید و تیک ابزارک ها را بردارید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. به بخش پیشخوان وردپرس بروید و می بینید که تمام ابزارک ها نمایش داده می شوند.

به حالت قبل برگرداندن پیشخوان وردپرس

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.