حذف ابزارک وردپرس دلخواه با WP Widget Disable

0 / 5. تعداد رای: 0

حذف ابزارک وردپرس دلخواه با WP Widget Disable

امروز نیز همراه شما دوستان میهن وردپرس هستیم تا یک قابلیت مفید دیگر از این سیستم مدیریت محتوا را برای شما توضیح دهیم. تمام شما همراهان همیشگی با بخش ابزارک‌های وردپرس و سایدبار آشنایی دارید و در تمامی سایت‌ها سایدبارها را مشاهده کردید که محدرات داخل سایدبارها را ابزارک‌ها در برگرفته است. همچنین ما در مقالات مختلف بارها در مورد کاربرد ابزارک‌ها برای شما توضیح داده‌ایم. اما حالا قصد داریم نحوه حذف ابزارک وردپرس را به شما توضیح دهیم.

همان‌طور که می‌دانید ابزارک‌ها در سایت بسیار مهم هستند و از آنها استفاده زیادی می‌شود. به دلیل اینکه نحوه استفاده از آنها بسیار راحت است و با کشیدن و رها کردن می‌توان از آنها استفاده کرد جزء کاربردی‌ترین بخش‌های وردپرس محسوب می‌شوند. شما می‌توانید از طریق پنل مدیریت وردپرس خود به این بخش دسترسی داشته باشید. درواقع ابزارک‌ها در بخش نمایش/ ابزارک‌ها پیشخوان وردپرس می‌باشد که می‌توانید در صورت دلخواه هرکدام از آنها را فعال کنید.

حذف ابزارک وردپرس دلخواه

گاهی اوقات بخش ابزارک‌ها خیلی شلوغ و درهم‌ریخته می‌شود و همچنین برخی از ابزارک‌ها موردنیاز شما نیستند و در سایت شما کاربرد ندارند و به همین دلیل می‌خواهید برخی از این ابزارک ها را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن ابزارک‌های دلخواه در وردپرس به‌راحتی امکان‌پذیر است و شما بدون اینکه یک خط کد نویسی انجام دهید می‌توانید این کار را انجام دهید. درواقع با استفاده از پلاگین وردپرسی WP Widget Disable شما می‌توانید این کار را انجام دهید. بنابراین این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید بخش ابزارک‌های سایت خود را مرتب کرده و بتوانید عملکرد این بخش از سایت خود را بهبود دهید.

معرفی و ویژگی‌های افزونه WP Widget Disable

در وردپرس برای اینکه ویژگی‌های دلخواه خود را ایجاد کنید می‌توانید خیلی راحت توسط افزونه‌ها این کار را انجام دهید. مدیریت کردن ابزارک‎ها به‌عنوان بخش مهمی از سایت به کمک یک افزونه وردپرسی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید تنها با صرف چند دقیقه ابزارک‌های سایتتان را غیرفعال کنید.

این مورد برای اشخاصی که به ظاهر سایت و پیشخوان وردپرس خیلی اهمیت می‌دهدند و ترجیع می‌دهدند بخش ابزارک‌های وردپرسشان مرتب باشد بسیار مفید و کاربردی می‌باشد.

شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید با افزونه‌ای که امروز برای شما معرفی می‌کنیم به‌راحتی ابزارک‌هایی که استفاده نمی‌کنید را غیرفعال کنید. این پلاگین وردپرسی WP Widget Disable نام دارد و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. شما امکان این را دارید که به‌صورت رایگان از این پلاگین استفاده کنید.

این پلاگین دارای تنظیمات بسیار ساده‌ای است و شما می‌توانید خیلی راحت در کمترین زمان ممکن آن را راه‌اندازی کرده و از آن در سایت خود استفاده کنید. علاوه بر این به دلیل کاربرد مفیدی که دارد بسیار محبوب است و توانسته است که در بیشتر 8 هزار سایت وردپرسی نصب فعال داشته باشد. در اینجا برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های افزونه را برای شما قرار داده‌ایم:

  • کاربرد ساده
  • غیرفعال کردن ابزارک داشبورد وردپرس
  • غیر فعال کردن سایدبار دلخواه

نحوه کار با افزونه WP Widget Disable

در ابتدا افزونه را نصب و راه‌اندازی کنید. بنابراین ابتدا مانند همیشه به مسیر افزونه‌ها > افزودن در پیشخوان وردپرس بروید و این پلاگین را از مخزن وردپرس خود دریافت کرده و روی وب‌سایت خود آن را نصب و فعال نمایید. اگر هم با انجام این کار آشنا نیستید راهنمای ما در مورد نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

حذف ابزارک وردپرس
حذف ابزارک وردپرس

بعدازاینکه این پلاگین را روی سایتتان فعال کردید برای اینکه بتوانید به بخش تنظیمات پیکربندی این پلاگین دسترسی داشته باشید باید در پنل مدیریت وردپرسی خود به بخش نمایش بروید و روی گزینه غیرفعال کردن ابزارک‌ها کلیک کنید. این افزونه دارای تنظیمات پیکربندی خاصی نیست و خیلی راحت می‌شود با آن کار کرد. همچنین تنظیمات این افزونه به زبان فارسی است و شما می‌توانید به‌سادگی آن را انجام دهید.

تنظیمات افزونه

پس‌ازاینکه وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید این صفحه دارای دو تب می‌باشد که شامل ابزارک‌های نوار کناری و ابزارک‌های پیشخوان می‌باشد. در تب ابزارک‌های کناری تمام ابزارک‌هایی که در بخش نمایش/ابزارک‌ها وجود داشت در این تب موجود است و در تب دوم ابزارک های که در قسمت داشبورد یا پیشخوان وردپرس مشاهده می‌کنید موجود است.

Disable sidebar widgets in the Widget Disable plugin
غیرفعال کردن ابزارک‌های نوار کناری در افزونه Widget Disable

کار با این افزونه خیلی ساده می‌باشد و برای اینکه ابزارک‌ها را در بخش‌های مختلف سایت خود غیرفعال کنید تنها کافی است که آنها را به‌دلخواه خود تیک بزنید. سپس روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید. به همین سادگی ابزارک‌های دلخواه شما غیرفعال می‌شوند.

غیرفعال کردن ابزارک‌های پیشخوان در افزونه Widget Disable
غیرفعال کردن ابزارک‌های پیشخوان در افزونه Widget Disable

حال سراغ تب بعدی یعنی ابزارک‌های پیشخوان بروید و در آنجا نیز ابزارک‌های دلخواه را انتخاب کرده و غیرفعال کنید.

نمایش ندادن ابزارک در پیشخوان وردپرس

همچنین اگر نظرتان تغییر کند و بخواهید ابزارک‌ها را به حالت قبل بازگردانید نگران نباشید به‌راحتی این عمل امکان‌پذیر است. برای انجام این کار مجدداً به صفحه تنظیمات افزونه بروید و تیک ابزارک‌ها را بردارید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. سپس به بخش پیشخوان وردپرس بروید و می‌بینید که تمام ابزارک‌ها نمایش داده می‌شوند.

به حالت قبل برگرداندن پیشخوان وردپرس

نتیجه‌گیری

بخش ابزارک‌های وردپرس بخشی مهم و کاربردی در سایت است که به شما قابلیت‌های زیادی می‌دهد. توسط ابزارک‌هایی که در اینجا وجود دارد شما می‌توانید کیفیت سایت خود را بهبود دهید و کار با بخش‌های مختلف سایت برای شما راحت‌تر می‌شود. اما برخی اوقات تعداد زیادی ابزارک در این بخش از سایت وجود دارد که شما به همگی آنها نیاز ندارید.

این قابلیت که شما بخواهید برخی از آنها را غیرفعال کنید به‌صورت پیش‌فرض در وردپرس وجود ندارد ولی شما می‌توانید به‌سادگی تنها با استفاده از یک افزونه رایگان به نام Widget Disable آنها را مدیریت کرده و این صفحه را مرتب کنید.

امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟