شرطی کردن نمایش ابزارک‌ها در وردپرس با Widget Logic

4 / 5. تعداد رای: 1

شرطی کردن نمایش ابزارک‌ها در وردپرس

شرطی کردن نمایش ابزارک‌ها در وردپرس

ابزارک ها نقش مهمی در سایت شما دارند. ابزارک های متفاوتی در وردپرس وجود دارد که به راحتی تنها با کشیدن و رها کردن میتوان امکانات بی شماری را به سایدبار سایت خود اضافه کرده و نشان داد. برای مدیریت تمامی ابزارک ها افزونه Widget Logic موجود است، آن را نصب و ابزارک ها را به صورت دلخواه مدیریت و سفارشی سازی کنید.

نحوه کار با افزونه Widget Logic

وقتی که مراحل روند نصب و فعال سازی افزونه را انجام دادید، یک فیلد به طورخوکار به تمام ابزارک های پیش فرض و استاندارد وردپرس اضافه می شود. نام قیلد “Widget logic” است. با استفاده از این فیلد میتوان ابزارک ها را مدیریت و سفارش سازی کرد، به آسانی مشخص می کنید که ابزارک انتخابی شما در کدام صفحه نشان داده شود.

افزودن فیلد به ابزارک ها

مقداری که در این فیلد قرار می گیرد عبارتند از تگ یا برچسبهای شرطی وردپرس یا کدهای عمومی php! در ادامه برخی از تگهای شرطی وردپرس را نام میبرم. به همین ترتیب میتونید تصمیم بگیرید به فرض مثال ابزارک جستجو فقط در صفحه هایی که شما میخواهید نشان داده شود. سپس در پایین صفحه ابزارک ها یک قسمت به نام Widget Logic options اضاف شده است. تمامی گزینه هارا بررسی میکنیم.

تنظیمات ابزارک

Add ‘widget_content’ filter: این به شما اجازه می دهد که متن خروجی را در تمام ویدجت ها تغییر و اصلاح کنید. شما باید بدانید چگونه یک WP filter نوشته می شود.
Use ‘wp_reset_query’ fix: بسیاری از ویژگی های وردپرس، و همچنین بسیاری از قالب ها و پلاگین ها می توانند با تگهای شرطی ظاهر شوند. اگر اشتباهی در نوشتن این تگها رخ دهد با فعال کردن این گزینه مشکل رفع می شود.
Load logic: از لیست کشویی یک گزینه را به دلخواه خود انتخاب کنید و تصمیم بگیرید چه زمانی ابزارک ها بارگذاری شوند.
همچنین میتوان از ابزارک ها خروجی گرفت و در سایت وردپرسی دیگر ایمپورت کرد.

برخی از تگ های شرطی وردپرس

is_home(): ابزارک فقط در صفحه اصلی نشان داده شود.
!is_page(‘about’): ابزارک در تمامی صفحات به جز صفحه ای که داخل پرانتز نوشته شده است نشان داده شود.
!is_user_logged_in(): ابزارک زمانی نشان داده شو که یک کاربر وارد نشده باشد.
is_category(array(5,9,10,11)): فقط ابزارک های آیدی دسته بندی داخل پرانتز نشان داده شود.
is_single() && in_category(‘baked-goods’): فقط ابزارک در پستهای دسته بندی داخل پرانتز نشان داده شود.
current_user_can(‘level_10’): ابزارک فقط برای ادمین نشان داده شود.
strpos($_SERVER[‘HTTP_REFERER’], “google.com”)!=false: ابزارک فقط زمانی نشان داده شود که از طریق سرچ گوگل وارد سایت شما شده باشند.
global $post; return (in_array(77,get_post_ancestors($post)));: ابزارک فقط در صفحه وردپرس که یک فرزند از صفحه 77 است نشان داده شود.
global $post; return (is_page(‘home’) || ($post->post_parent==”13″));: ابزارک در صفحه اصلی یا صفحه ای که یک فرزند از صفحه 13 است نشان داده شود.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟