انتقال ابزارک ها در وردپرس به سایتی دیگر

1 / 5. تعداد رای: 1

انتقال ابزارک ها در وردپرس به سایتی دیگر

با سلام امروز می‌خواهیم به شما عزیزان میهن وردپرس انتقال ابزارک ها در وردپرس از سایتی به سایت دیگر را آموزش دهیم. برای این کار به افزونه Widget Importer & Exporter نیاز دارید. به‌این‌ترتیب شما امکان این را دارید که از ابزارک‌‌‌‌‌های خود بک آپ بگیرید و در سایت دیگر ایمپورت کنید. این افزونه را می‌توانید از انتهای همین صفحه دریافت کنید.

اینکه شما بخواهید این کار را انجام دهید می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است شما دوست داشته باشید علاوه بر سایت خود یک سایت مشابه داشته باشید. حتی در مواردی مدیران سایت روی یک سایت دیگر تمامی امکانات سایت خودشان را پیاده می‌کنند تا بتوانند هنگام دریافت افزونه‌های وردپرسی یا هر چیز دیگر ابتدا آن را روی سایت تستی خود امتحان کنند و سپس آن را در سایت خود نصب کنند یا هر دلیل دیگری.

به همین دلیل ممکن است که شما نیاز داشته باشید که ابزارک‌های خود را انتقال دهید که این کار را بدون هیچ‌گونه دردسری و تنها با استفاده از یک پلاگین به شما کاربران میهن وردپرسی آموزش می‌دهیم.

ابزارک وردپرس چیست

خب قبل از اینکه بخواهیم در مورد نحوه انتقال ابزارک‌ها به شما توضیح دهیم ابتدا توضیح مختصری در مورد ابزارک‌ها به شما ارائه می‌کنیم تا بتوانید درک بهتری از این کار داشته باشید.

ابزارک وردپرس قطعه کدهایی هستند که در سایت قرار می‌گیرند و برخی از نیازهای شما را به‌عنوان مدیر سایت برطرف خواهند کرد. به‌عنوان‌مثال قرار دادن تقویم در سایت که با استفاده از ابزارک وردپرس امکان‌پذیر است. استفاده از ابزارک وردپرس خیلی راحت است و شما می‌توانید با کشیدن و رها کردن این کار را انجام دهید.

اینکه شما بتوانید این کار را انجام دهید و چقدر دست شما برای انجام دادن این کار باز باشد کاملاً بستگی به کد نویسی و طراحی قالب شما دارد. قالب شما تعیین می‌کند شما در چه قسمت‌هایی بتوانید از ابزارک‌ها استفاده کنید. درمواردی که شما بخواهید ابزارک‌های خود را گسترش دهید می‌توانید این کار را توسط پوسته وردپرس انجام دهید.

توسط ابزارک وردپرس شما می‌توانید عملکرد وب‌سایت خود را بدون استفاده از هیچ افزونه و یا کد نویسی ارتقا دهید. شما می‌توانید از طریق پنل مدیریت وردپرس خود ابزارک‌ها را کنترل کنید و از آن‌ها استفاده نمایید. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ابزارک داشته باشید آموزش ابزارک وردپرس را مطالعه کنید.

انتقال ابزارک ها در وردپرس

همان‌طور که گفتیم برای اینکه این کار را انجام دهید ممکن است دلایل مختلف داشته باشید. اما برای اینکه این کار را انجام دهید نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. شما باید این نکته را در نظر بگیرید که قالب هردو سایت باید یکی باشد. یعنی اینکه قالب سایتی که شما می‌خواهید ابزارک‌ها را به آن انتقال دهید با قالب سایت شما یکی باشد.

نکته دیگر اینکه برخی افزونه‌های خاص نیز باید در سایت مقصد نیز نصب باشد. یعنی اینکه شما اگر در سایت خود از پلاگینی برای کش وردپرس و یا افزودن ستون استفاده می‌کنید باید هر دو این پلاگین را در سایت مقصد نیز نصب کنید. به‌این‌ترتیب در هنگام انجام این کار برای شما اختلالی پیش نمی‌آید و شما با خیال راحت می‌توانید انتقال را انجام دهید.

نحوه کار با افزونه Widget Importer & Exporter

پلاگینی که در اینجا قصد داریم آن را به شما آموزش دهیم کاملاً رایگان است و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. افزونه Widget Importer & Exporter یک پلاگین بسیار قدرتمند است و توسط کاربران زیادی استفاده‌شده است. یعنی بیش از 300 هزار بار فعال‌شده است. همچنین شما می‌توانید از پایین همین صفحه آن را دریافت کنید و سپس در سایت خود نصب کنید.

نصب افزونه  Widget Importer & Exporter
نصب افزونه Widget Importer & Exporter

بعد از نصب این افزونه در پنل مدیریت وردپرس خود به منو ابزارها رفته و در زیرمجموعه آن بر روی گزینه “درون‌ریز و بیرون‌بر ابزارک” کلیک کنید. پس از اینکه کلیک کردید برای خروجی گرفتن از ابزارک‌‌‌‌‌ها باید بر روی Export Wigets کلیک کنید.

سپس منتظر بمانید تا خروجی به‌صورت کامل ابزارک‌‌‌‌‌های سایت شما را بک آپ بگیرد و بعد به‌راحتی بتوانید خروجی را در سایت دیگری Import کنید. در اینجا شما کار خود را در سایت مبتدا انجام دادید و پس از آن نوبت به سایت مقصد می‌رسد.

بنابراین در این مرحله بعد از اینکه خروجی گرفتید وارد سایت دیگر خود شده و بر روی “Choose File” کلیک کنید و فایل خروجی خود را انتخاب کنید تا Import شود. به‌این‌ترتیب می‌توانید از ابزارک های سایت قبلی خود استفاده کنید.

این‌طور که می‌بینید تمام تگ‌ها و یا دسته‌بندی‌ها و هر ابزارکی که در سایت شما بود به سایت جدید شما منتقل کرد و اگر در مواقعی دیدید که یکی از گزینه‌ها قرمز یا نارنجی است آن ابزارک در سایت جدید وجود ندارد و یا قبلاً در محل موردنظر قرار گرفته است.

نتیجه‌‌‌‌‌گیری

ابزارک‌های وردپرس در سایت بسیار کاربردی و مفید هستند و شما امکان این را دارید که عملکردهای مختلفی را با استفاده از آن انجام دهید. در مواقعی شما نیاز دارید که از این ابزارک‌هایی که در سایت شما وجود دارد در سایت دیگری استفاده کنید که این کار به دلایل مختلفی انجام می‌شود.

افزونه‌ای که در این آموزش برای انتقال ابزارک برای شما معرفی کردیم یک افزونه کاملاً حرفه‌ای است که به‌صورت اختصاصی برای انجام این کار طراحی‌شده است. توسط این افزونه شما تنها با چند کلیک می‌توانید عملیات انتقال ابزارک را به پایان برسانید.

امیدواریم آموزش و افزونه امروز ما به شما عزیزان کمک کند.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۱۶ اسفند ۱۳۹۴

    ممنون از مطالب خوبتون