صرفه‌جویی ۳۴ میلیون تومانی با تغییر روش ایمیل مارکتینگ

3.3 / 5. تعداد رای: 3

امروز برای خرید یک سرویس ۵۰ هزار کاربره از میلرلایت باید ۱۷۶۴ دلار پرداخت کنید. با احتساب دلار ۲۴ هزار تومانی چیزی حدود ۴۸ میلیون تومان! در این ویدیو روشی به شما معرفی خواهم کرد که می‌توانید با استفاده از آن ۳۴ میلیون تومان در ایمیل مارکتینگ صرفه‌جویی کنید. در این روش کافیست روزانه ۰.۹ دلار بابت استفاده از سرویس SMTP پرداخت کنید که سالیانه حدود ۳۲۹ دلار خواهد شد. سپس بابت ارسال هر ۱۰۰۰ ایمیل ۰.۱ دلار پرداخت خواهید کرد که جمعا هزینه سالیانه شما برای ارسال کمپین هفتگی به ۵۰ هزار نفر ۵۶۹ دلار خواهد بود. با احتساب همان دلار ۲۴ هزار تومانی برای ۵۰ هزار نفر مشترک فقط کافیست ۱۳ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان پرداخت کنید.

این یعنی بیش از ۳۴ میلیون تومان صرفه‌جویی در ایمیل مارکتینگ برای کسب‌و‌کارهایی با ۵۰ هزار مخاطب. حالا این هزینه‌ها را برای کسب‌و‌کار خود محاسبه کنید.

در این مقاله می‌خواهیم نکته‌ای را به شما آموزش دهیم که با رعایت کردن آن می‌توانید، چند صد یا چند هزار دلار در هزینه‌های ایمیل مارکتینگ خود صرفه‌جویی کنید. البته به این مورد توجه داشته باشید که منظور ما از ایمیل مارکتینگ، ارسال ایمیل انبوه نیست و این دو مقوله کاملا باهم تفاوت دارند.

حالا ما قصد داریم با هزینه کم و بهترین کیفیت ایمیل مارکتینگ کنیم. در گذشته از MailerLite برای این کار استفاده می‌کردیم (تقریبا به مدت شش سال). در طول این شش سال مجبور به پرداخت هزینه‌های گزافی برای استفاده از این پلتفرم بودیم. اگر بخواهیم به صورت تقریبی بگوییم، به ازای ارسال ایمیل به پنجاه هزار عضو وب‌سایت، 28 میلیون تومان در یک سال پرداخت کردیم. اما در سال 1400 با ابزاری آشنا شدیم به اسم Elasticemail که یک سرویس SMTP است. در ادامه توضیح خواهیم داد که اصلا SMTP چیست.

SMTP چیست

در سرویس‌هایی مانند MailerLite یا MailChimp ما یک پلتفرم ایمیل مارکتینگ داریم. یعنی علاوه‌بر اینکه می‌توانیم به وسیله آن ایمیل مارکتینگ کنیم، به ما امکان داشتن لیست کاربرها و گزارش‌گیری از آن‌ها و همچنین مدیریت کمپین‌های ایمیلی خود را می‌دهند.

اما سرویس SMTP فقط امکان ارسال ایمیل به ما می‌دهد. یعنی هیچ پنلی برای مدیریت کاربر، کمپین‌ها و گزارش‌گیری به ما نمی‌دهد. در واقع باید آن پنل را بسازیم یا از پنل‌های آماده استفاده کنیم. اما خوشبختانه به لطف این که ما از وردپرس استفاده می‌کنیم، می‌توانیم از پلاگین‌های مختلف ایمیل مارکتینگ برای اتصال به SMTP استفاده کنیم. به عنوان مثال Mailster یا WP NewsLetter پلاگین‌های رایگانی هستند، که می‌توانند روی وردپرس نصب شوند و امکان ارسال ایمیل، مدیریت لیست کاربران و گزارش‌گیری کامل از ایمیل‌ها را به ما می‌دهند.

پس نیاز نیست هزینه اضافه‌ای به سرویس‌هایی مانند MailerLite پرداخت کنید تا این امکانات را داشته باشید. در واقع استفاده از سرویس‌های SMTP هزینه‌های بسیار کمتری دارند.

سایت رسمی افزونه Elasticemail
سایت رسمی افزونه Elasticemail

در حال حاضر وب‌سایت ما از سرویس Elasticemail استفاده می‌کند. این سرویس یک گزینه به نام Pay AS You Go دارد، که به معنی “پرداخت در ازای استفاده” است. یعنی تقریبا برای استفاده از آن، روزانه باید یک دلار هزینه پرداخت کنیم و همچنین برای ارسال هر 1000 ایمیل 0.1 دلار پرداخت کنیم. به عنوان مثال شما با پرداخت 5 دلار می‌توانید 50 هزار ایمیل ارسال کنید.

به‌طور میانگین، هزینه‌های ما در SMTP بسیار کمتر از سرویس‌هایی همچون MailerLite است.

سخن پایانی

در واقع هدف ما در این مقاله معرفی SMTP و بررسی تفاوت‌های آن با دیگر سرویس‌های ایمیل مارکتینگ بود، تا شما بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. به عنوان مثال اگر قرار است بیست میلیون تومان هزینه اضافی برای ایمیل مارکتینگ خود بپردازید، بهتر است که آن را صرف تبلیغات اینستاگرام و… کنید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U312870 ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام. ممنون از محتوای مفید و عالیتون. ببخشید آیا استفاده از هاست های ایمیل رو پیشنهاد میکنید؟

 2. U40048 ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

  ببخشید من در بخش افزودن افزونه سرچ می کنم wp news letterنتیجه ای با نام wp newsletter بالا نمی یاد

 3. U26451 ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام امید وا رم حالتون خوب باشه میشه بگین که بگراند داخل ویدیو صفحه اصلی شما رو چطور می تونم پشت ویدیو با المنتور بزارم لطفا راهنمایی کنید

 4. U35891 ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

  سلام . برای ایمیل مارکتینگ نمیشه به جای میلر لایت از افزونه های رایگان وردپرس مثل mail poet استفاده کرد ؟
  اگه میشه چرا باید به میلر لایت پول بدیم ؟

 5. U28063 ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

  سلام ویدیو عالی بود
  فقط یک سوال دارم . ما میتونیم تمام ایمیل های کاربران وبسایت رو جمع آوری کنیم و باید یک سرور جداگونه که از هاست بهتره استفاده کنیم و با سرور خودمون به طور مثال به 50 هزار نفر ایمیل بفرستیم . این کاهش هزینه نمیکنه؟