ایمیل مارکتینگ چیست؟ روش های اصولی ایمیل مارکتینگ

2.2 / 5. تعداد رای: 6

ایمیل مارکتینگ چیست؟ روش های اصولی ایمیل مارکتینگ

در این کلیپ آموزشی از تلویزیون وردپرس با مبحث ایمیل مارکتینگ میزبان شما دوستان وردپرسی هستیم. ایمیل مارکتینگ چیست؟ چگونه کمپین های ایمیلی ارسال کنیم؟ چرا ایمیل های ما اسپم می شوند؟ چگونه لیست ایمیل برای ایمیل مارکتینگ تهیه کنیم؟ چگونه از ایمیل های ارسالی آمار و گزارش تهیه کنیم؟ پاسخ این سوالات در تلویزیون وردپرس، با ما همراه باشید…

ایمیل مارکتینگ یا ارسال ایمیل انبوه در واقع به معنای تبلیغات کالا و اجناس از طریق ایمیل است، به این صورت که شما محصولات ، خدمات و اخبار سایت خود را برای لیستی از ایمیل مشتریان هدف خود ارسال خواهید کرد. به شکلی که این ایمیل ها هیچگونه مزاحمتی برای افراد نداشته باشند و افراد هر زمان که دوست دارند بتوانند درخواست لغو عضویت از لیست خبرنامه ایمیلی شما را ارسال کنند.

انواع بازاریابی اینترنتی

به طور کلی بازاریابی اینترنتی به چندین شاخه کلی تقسیم می شود که در اینجا دو مورد از این دسته بندی ها را به شما توضیح خواهیم داد.

 • بازاریابی ایمیلی : ایمیل مارکتینگ یا ارسال ایمیل انبوه در واقع به معنای تبلیغات کالا و اجناس از طریق ایمیل است، به این صورت که شما محصولات ، خدمات و اخبار سایت خود را برای لیستی از ایمیل مشتریان هدف خود ارسال خواهید کرد. به شکلی که این ایمیل ها هیچگونه مزاحمتی برای افراد نداشته باشند و افراد هر زمان که دوست دارند بتوانند درخواست لغو عضویت از لیست خبرنامه ایمیلی شما را ارسال کنند.
 • بازاریابی شبکه اجتماعی : بازاریابی شبکه های اجتماعی در واقع به کلیه تبلیغاتی که از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام صورت می‌گیرد، گویند و یکی از راه های آسان برای بازاریابی محصولات و خدمات شما می باشد.

تفاوت بین بازاریابی ایمیلی با بازاریابی شبکه های اجتماعی

تفاوت این دو روش بازاریابی را با ذکر مثالی توضیح می‌‌دهیم.فرض کنید که برای معرفی محصولات و خدمات خود، صفحه اینستاگرامی ساخته و محصولات و یا خدمات خود را در قالب یک پست در شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک گذاشته اید.حالا از دید کاربر بررسی می‌کنیم که به چه شکل پست شما نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال، کاربری قصد دارد که پست های دوستان خود را مشاهده کند و حدودا 500 فالوور را دنبال کرده است و اقدام به بروزرسانی صفحه خود می‌کند.حالا تصور کنید از این پانصد نفر، حدود دویست نفر از فالوور های شخص مورد نظر ما، در اینستاگرام پست به اشتراک گذاشته اند.

به نظر شما چند درصد این امکان وجود دارد که پست شما، بین این تعداد پست دیده شود و کاربر به پست شما برسد؟

همانطور این مشکل در دیگر شبکه های اجتماعی نیز موجود است و یکی از معایب این نوع بازاریابی می‌باشد.حتی این امکان است که پستی که شما در شبکه های اجتماعی قرار می‌دهید را بخش اعظم کاربرانتان مشاهده نکنند.

اما به هیچ عنوان در بازاریابی ایمیلی چنین مشکلی وجود ندارد.به عنوان مثال،زمانی که روز خود را در سرکار و یا در منزل شروع می‌کنید، اولین کاری که بعد از باز کردن مرورگر انجام می‌دهید، چک کردن ایمیل های شخصی خود می باشد و تا زمانی که تمامی ایمیل های ارسالی خود را چک نکرده باشید، دست از سر برنامه مدیریت ایمیل خود بر نمیدارید و تمامی ایمیل های ارسالی خود را بررسی خواهید کرد.

پس در نتیجه متوجه تفاوت بین این دو دسته بازاریابی اینترنتی شدید.

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ

پس در ایمیل مارکتینگ،حتی اگر کاربر، از طریق ایمیل وارد سایت شما نشود، پیام ارسالی شما را اکثر کاربران می بینند و از محصولات جدید و یا خدمات شما با خبر خواهند شد. مثالی در رابطه با میهن وردپرس خدمت شما عرض می‌کنیم: در یکی از کمپین های ایمیلی‌ (منظور از کمپین ایمیلی، تبلیغ هدفمند محصول و یا خدمات به کاربران بدون هرگونه مزاحمت می باشد.) ما، برای پنج هزار نفر از کاربران خود، ایمیل اسال کردیم و دوره آموزشی خود را معرفی کردیم و از این تعداد، چهارصد نفر بر روی ایمیل خود کلیک کرده و وارد وبسایت شدند.

در ایمیل مارکتینگ زمانی که از صد درصد ایمیل های ارسالی خود، ده درصد کاربران بر روی لینک های شما کلیک کنند، به این معناست که شما یک کمپین ایمیلی فوق العاده داشته اید و به واسطه ایمیل مارکتینگ ده درصد کاربران خود را از محصول جدید خود با خبر ساختید.

چگونه لیستی از ایمیل های کاربران را داشته باشیم؟

حالا که از اهمیت ایمیل مارکتینگ با خبر شدید، طریقه جمع آوری لیستی از ایمیل های کاربرانتان را به شما آموزش می‌دهیم.

روش اول، استفاده از پاپاپ های عضویت در خبرنامه سایت می باشد که شما می توانید ایمیلی از کاربران خود دریافت کنید و محصولات و خدمات خود را به شکل خبرنامه برای کاربر ارسال کنید. افزونه حرفه ای که قابلیت قرار دادن انواع پاپاپ های حرفه ای را به وبسایت شما می‌دهد، افزونه layered popups می باشد.

با استفاده از این افزونه می توانید به شکل زیبا و بدون مزاحمت، از کاربر بخواهید که در خبرنامه شما عضو شود و یا قابلیت هایی از قبیل ارسال کد تخفیف در ازای ایمیل و یا ارسال یک محصول دانلودی در ازای ایمیل و یا هر نمونه خدماتی را می توانید با این افزونه طراحی کنید.

لیست ایمیلی هدفمند چیست؟

به این روش شما ایمیل هایی جمع آوری می کنید که بسیار با ارزش هستند و به اصطلاح ایمیل های هدفمند را می توانید بدست آوردید. با یک مثال ایمیل های هدفمند را به شما توضیح خواهیم داد.وبسایتی وجود دارد که در زمینه آشپزی فعال می باشد و دارای لیست ایمیل ده هزار نفری از کاربران خود می باشد و به شما پیشنهاد می دهد که در ازای مبلغی، لیست ایمیلی خود را به شما واگذار کند، در صورتی که شما در زمینه طراحی وبسایت فعالیت می کنید.

آیا خرید این لیست ایمیل را به صرفه می دانید؟ در واقع زمانی که شما در زمینه طراحی وبسایت فعالیت می‌کنید و لیستی از کاربرانی که به آشپزی علاقه دارند را خریداری می کنید، عملا کیفیت کاربران را در نظر نگرفته اید و مشکلی که وجود دارد اینجاست که کاربری که در زمینه آشپزی مهارت دارد، در واقع هیچوقت به دنبال طراحی سایت نیست و به هیچ عنوان کمپین ایمیلی موفقی نخواهید داشت.پس در نتیجه داشتن یک لیست ایمیلی هدفمند 5000 نفره خیلی با ارزش تر از داشتن یک لیست ایمیل 10000 نفره بدون هدف می باشد و سعی کنید که در وبسایت خود فرم عضوی قرار دهید و ایمیل کاربران خود را جمع آوری کنید و با اینکار، شما یک لیست هدفمند از کاربرانتان خواهید داشت.

تفاوت بین ایمیل مارکتینگ با ایمیل های تبلیغاتی اسپم

بطور کلی دو روش برای ارائه محصولات به شکل ایمیلی وجود دارد.

 • ایمیل مارکتینگ (تبلیغات هدفمند): در این روش هیچگونه مزاحمتی برای کاربر بوجود نمی آید و هدف آن با خبر سازی کاربران سایت از محصول و یا خدمات جدید شما می باشد که کاملا باب میل کاربر طراحی خواهد شد و حتی المقدور سعی میشود که به وسیله سیاستی، کاربر را برای مشاهده محصول، ترقیب کند.با یک مثال مطلب خود را توضیح می دهم.فرض میکنیم که میهن وردپرس دوره جدیدی را ضبط و قرار می دهد و می‌خواهد که کاربران سایت از این دوره با خبر شوند، پس سیاستی از قبیل تخفیف برای اولین خرید و یا تخفیف بر روی دوره موردنظر و یا هرگونه خدماتی که کاربر، مشتاق به مشاهده دوره مورد نظر می شود را پیاده سازی می‌کند و تنها یکبار قصد ارسال این ایمیل را دارم. این کار باعث معرفی دوره خود در بین کاربران می‌شود و کاربر، نه تنها این ایمیل را تبلیغ نمی داند، بلکه بسیار از این پیشنهاد استقبال می‌کند و اعتماد کاربر به میهن وردپرس دو چندان خواهد شد. ضمنا در ایمیل مارکتینگ در بخش طراحی قالب ایمیلی، تمامی قواعد جلوگیری از اسپم مانند افزودن دکمه لغو اشتراک و رعایت استفاده از رنگ بندی ایمیلی و… رعایت می شود و به کاربران قدرت انتخاب می دهیم که در صورت نیاز، اشتراک خود را غیر فعال کنند.
 • ایمیل های تبلیغاتی(اسپم مارکتینگ): در این روش سعی در ارسال پیاپی ایمیل تبلیغاتی به سمت بخش اعظمی از کاربران می شود که بدون هیچگونه هدفی اعم از سن کاربر، تخصص کاربر و … را دنبال نمی‌کند و تبلیغات محصول و یا خدمت خود را برای تمامی افراد ارسال می‌کند. منظور خود را با ذکر مثالی توضیح می دهم.فرض می‌کنیم که بنده یک طراح سایت استم و قصد دارم که در زمینه طراحی سایت، خدمات خود را به مشتری ارائه دهم و مشتری های بیشتری را به سمت خود جذب کنم. پس لیست ایمیلی کاربران خود را تهیه و سیاست خود را به گونه ای برنامه ریزی میکنم که در هر روز دو بار ایمیل تبلیغاتی را برای کاربر خود ارسال کند و پس از مدتی مشاهده می‌شود که ایمیل بنده در اسپم باکس بخش اعظمی از کاربران هدفمند ما می باشد و سرویس های ایمیلی پس از مدتی ما را اسپمر شناسایی خواهند کرد و دسترسی ما برای ارسال ایمیل را گرفته و بن خواهیم شد.برای مثال، سیاست دیگری را بررسی میکنیم: فرض کنید که لیست 20000 نفری از کاربران داریم و سایت ما تفریحی می باشد و از انواع کاربران با قشر های متفاوت تشکیل شده است و قصد داریم محتوای ایمیلی مخصوص به قشر کوچکی را تبلیغ کنیم و ایمیل خود را برای تمامی بیست هزار نفر کاربران خود ارسال میکنیم. نتیجه این امر از دید کاربران این است که تمایل به دریافت چنین ایمیلی از طرف شما را نداشته اند و حس می‌کنند که شما فقط ایمیل کاربر را برای ارسال تبلیغ گرفته اید و شما را اسپم خواهند کرد تا تبلیغات متفرقه را از سمت شما دریافت نکنند. پس مجدد ما اسپمر شناسایی خواهیم شد.

نکاتی که باعث جلوگیری از اسپم شدن ما می شود!

 • ایمیل های هدفمند برای افراد هدفمند ارسال کنید.
 • استفاده نکردن از تصاویر متعدد(نهایتا مجاز به ارسال یک تصویر هستید) در ایمیل
 • استفاده نکردن از متون رنگی متفاوت در نوشته خود
 • استفاده نکردن از ایمیل های شعاری و رنگی
 • قرار دادن دکمه unsubscribe یا دکمه لغو عضویت

روش خارج شدن از اسپم سرویس دهندگان ایمیل

ما این فرض را داریم که به هر دلیلی، شما از طرف سرویس دهندگان ایمیل، اسپمر شناسایی شده اید. حالا سوال اینجاست که چطور می توانیم از لیست اسپم سرویس دهندگان ایمیل خارج شویم. در اولین مرحله فرمی قرار دارد که شما می بایست تعهد دهید که به حقوق کاربرانتان احترام بگذارید و همچنین قوانین اسپم را که بالاتر توضیح دادیم را رعایت کنید و فرم مربوطه را ارسال می کنید و کمتر از یک هفته مجدد شما از بن خارج می شوید و می توانید فعالیت ایمیلی خود را از سر بگیرید و اگر مجدد اسپمر شناسایی شوید کار برای شما سخت می شود که احتمال از بن در آمدن ضعیف خواهد شد و شما به شکل دائم اسپمر شناسایی خواهید شد.

چطور ایمیل به لیست هدفمند خود ارسال کنیم؟

حالا که با مفهوم ایمیل مارکتینگ، قوانین اسپم و لیست هدفمند آشنا شدیم، می پردازیم به این که چطور می توانیم ایمیل های خود را بصورت گروهی به کاربران خود ارسال کنیم. برای ارسال دسته جمعی ایمیل ها شما دو راه دارید که به معرفی و توضیح هر دسته می پردازیم.

 • استفاده از سرویس های ارسال ایمیل گروهی: در این روش، شما در وبسایت هایی از قبیل mailer lite یا mailchimp و… ثبت نام می کنید، لیست ایمیلی خود را ایمپورت می‌کنید و پس از ساختن قالب ایمیل خود و کمپین تبلیغاتی خود، اقدام به ارسال ایمیل خود می‌کنید.
  روش کار این سرویس ها به این شکل می باشد که این وبسایت ها سرور های خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و تمامی سفارشات ارسال گروهی ایمیل را با دریافت هزینه انجام می‌دهد و هزینه ای که پرداخت می‌کنید به علت سرور قدرتمند و امکاناتی که این سرویس دهنده ها در اختیارتان قرار می دهند مانند رعایت تمامی قواعد ضد اسپم، قالب های متنوع، امکان ساخت انواع دسته بندی کاربرانتان، ابزار آمار گیر و گزارش گیری و… می باشد.
  نکته: قبل از ثبت نام در این سرویس دهنده ها می بایست سایتی فعال با لیست ایمیلی مقبولی داشته باشید تا کارشناسان، شما را تایید کنند.
  نکته۲: هزینه مورد نیاز شما برای استفاده از سرویس های ایمیلی، سالانه برای هر ده هزار ایمیل ارسالی، حدود چهارصد هزا تومان به صورت سالانه می بایست پرداخت کرد.
 • استفاده از افزونه قدرتمند mailster (mymail): در صورتی که برای ارسال ایمیل خود نمی خواهید هزینه زیادی را متحمل شوید، به شما افزونه mymail را پیشنهاد می کنم، که به شما این امکان را می‌دهد که توسط پنل مدیریت وردپرس خود، یک سرویس ارسال ایمیل را بسازید و از طریق وردپرس، ایمیل های خود را ارسال کنید. به دو روش می توانید ایمیل های خود را از طریق وردپرس ارسال کنید.
  یکی از روش ها این است که می توانید از طریق هاستینگ خود ارسال ایمیل را انجام دهید که در هر ساعت، شصت ایمیل را بیشتر نمی توانید ارسال کنید و راه دیگر، استفاده از اکانت های جیمیل می باشد که می توانید به ازای هر اکانت جیمیل می توانید در روز تا پانصد ایمیل را ارسال کند.
  برای استفاده از قابلیت افزودن چندین جیمیل می بایست افزونه کمکی mymail multi SMTP را بر روی وردپرس خود نصب کنید و می توانید نهایتا چهار اکانت جیمیل را اضافه و در روز برای ۲ هزار نفر نفر ایمیل تبلیغاتی خود را ارسال کنید.

امیدوارم که این مقاله آموزشی شما را برای راه اندازی ایمیل مارکتینگ موفق یاری کرده باشد و کسب و کار موفق و پر سودی را برای شما رقم بزنم.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U39578 ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

  با سلام،
  من از افزونه mailpoet برای ارسال ایمیل های محصولات جدید استفاده می کنم اما همه ایمیل ها اسپم می شوند.
  باید چه اقداماتی رو انجام بدم تا اسپم نشوند؟

 2. U16549 ۹ آذر ۱۳۹۷

  درود بر میهن وردپرس
  من یک حساب Mailerlite ساختم با هدف فرستادن تمام ایمیل های وبسایتم از طریق Mailerlite، مثلا همه ایمیل های وردپرس، ووکامرس، فرم سازها و همچنین ایمیلهایی که با خود Mailerlite میشود ساخت چند تا سوال دارم:
  1. برای فرستاده شدن ایمیل ها همانطور که در سایت توضیح داده اید باید از SMTP استفاده کرد مثلا با Gmail. حالا وقتی مثلا Mailerlite را با وردپرس متصل میکنیم و کد API حساب Mailerlite را در وردپرس قرار می دهیم بطور خودکار همه ایمیل های وردپرس از طریق Mailerlite فرستاده می شوند؟
  2. آیا همین قضیه برای ووکامرس و بقیه افزونه ها صادق است؟
  3. من افزونه Userpro را از میهن وردپرس خریدم ولی در لیست اتصال(Integrate) در Mailerlite گزینه Userpro وجود ندارد آیا این دو تا را میشود به هم وصل کرد؟
  4. سوال اصلی من درواقع این است که با وصل کردن یک حساب و افزونه Email Marketing مشخص به یک سایت وردپرسی می توان تمام مدیریت فرستادن و دریافت هرگونه ایمیل را به آن خدمات Email Marketing سپرد؟
  بسیار سپاسگزارم بخاطر حوصله ای که به خرج می دهید.

  • Reza Rad رضا راد ۹ آذر ۱۳۹۷

   درود
   ۱. اگر از مای میل استفاده کنید بله اگر نه خیر فقط لیست ایمیل ها ثبت می شوند
   ۲. بله
   ۳. باید از mymail استفاده کنید
   ۴. بله باز هم با mymail میشه اینکار رو انجام داد 🙂
   سپاس از شما

 3. کاربر مهمان ۲ آبان ۱۳۹۷

  با سلام و احترام
  خیلی ممنونم از راهنماییتون ، ممنونم میشم اگر مقدوره در این خصوص که یه هفته ای درگیرشم راهنمایی بفرمایید .
  تونستم کد Html رو از طریق page sourse کپی و در ویرایشگر Html برنامه crm کپی کنم و در بخش دیداری ایمیل بصورت کامل و صحیح نمایش داده میشه. اما دو تا مشکل وجود داره!
  1- ایمیل های ارسالی وقتی در جیمیل مشاهده میشه تقریبا نصفش رو جیمیل نشون نمی ده واین پیام رو نشون میده : [پیام کوتاه‌شده] نمایش کل پیام — آیا جیمیل پیام تبلیغاتی که بیش از حد طولانی بشه رو کوتاه می کنه یا اشکالی هست ؟

  2- و نکته مبهم اینکه نمی دونم چرا بک گراند در جیمیل دیده نمیشه !!! آیا نکته خاصی در این خصوص هست ؟ چون در ویرایشگر، بک گراند کاملا مشخص هست و مشکلی نداره

  • Reza Rad رضا راد ۳ آبان ۱۳۹۷

   سلام. بله این مورد از جیمیل هست. البته اگه طول پیام رو کم کنید مشکل حل میشه
   ۲. جیمیل برای امنیت بیشتر همه تصاویر رو نشون نمیده و مشکلی از این بابت نیست

 4. U13214 ۲۶ مهر ۱۳۹۷

  با سلام و احترام
  من افزونه mailster رو خریداری کردم ، اما جدا از این موضوع رفتم تو سایت mailerlite.com ، و همونجا برای اولین بار بصورت آنلاین، 4 ساعت کار کردم و از همه جا بی خبر یک امیل ساختم !
  اما من ایمیل رو ساختم تا کد HTML اون ایمیل رو دریافت کنم تا تو نرم افزار CRM شرکت، اون کد HTML رو وارد کنم و استفاده کنم !
  اما بعد از اتمام کارم در این سایت ، به من هیچ کد Html از این بابت نداد !!!
  1- آیا در کل این سایت ها بعد از ساخت ایمیل کد HTML اون ایمیل رو نمیدن ؟!!
  2- من چه کار می تونم بکنم تا کد ایمیل Html این ایمیلی که ساعت ها روش وقت گذاشتم رو دریافت کنم ؟
  3- آیا اگه افزونه mailerlite رو روی ورپرسم نصب کنم امکانش هست به من این کد رو بده تا ببرم تو نرم افزار CRM و اونجا بواسطه این کد ارسال ها رو داشته باشم ؟
  خیلی خیلی ممنونم

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ مهر ۱۳۹۷

   سلام
   بله میتونید کد html رو دریافت کنید . درخواست کنید یک ایمیل تست براتون ارسال کنه سپس کد html ایمیل دریافتی رو با vew page source مرورگر بردارید و توی crm شرکت استفاده کنید

 5. کاربر مهمان ۹ مهر ۱۳۹۷

  سلام
  میخواستم بدونم برا بخش خبرنامه چی رو پیشنهاد میکنین؟

 6. U14128 ۸ مرداد ۱۳۹۷

  سلام.
  چند تا سوال ازتون داشتم. خیلی ممنون میشم جواب بدید
  1. افزونه امنیتی پیشنهادی شما برای وردپرس چی هست؟
  2. فایل htacess پیشنهادیتون برای وردپرس ؟
  3. آیا در میهن وردپرس از افزونه کش استفاده میکنید؟
  4. پیشنهاد میدید آدرس جیمیل رو جایگزین ایمیل وردپرس کنیم یا از خود ایمیل وردپرس استفاده کنیم؟ چون خودتون از آدرس وردپرس استفاده میکنید.
  5. این بخشی که در میهن وردپرس عضوش میشیم و دارای داشبورد و بخش های مختلف هست. یک افزونه هست؟ اسمش چیه؟

  خیلی ممنون میشم جواب بدید.

  • Reza Rad رضا راد ۸ مرداد ۱۳۹۷

   سلام
   ۱. all in one wordpress security
   2. فایل اصلی وردپرس رو بسازید و افزونه بالا رو نصب کنید
   ۳. بله وردپرس راکت
   ۴. از خود سایت استفاده کنید
   ۵. افزونه اختصاصی هست
   با احترام

 7. کاربر مهمان ۱ مرداد ۱۳۹۷
 8. U12577 ۱۴ تیر ۱۳۹۷

  معذرت میخوام. سطر اول کامنتم رو اصلاح میکنم : [فعال میشه]

 9. U12577 ۱۳ تیر ۱۳۹۷

  باسلام. آموزش افزونه my mail در دسترس هست یا اینکه بعد از خرید محصول غیر فعال میشه؟
  همچنین این درسته که بگیم gmail در مقایسه با ایمیل هاست و smtp جهت سرعت در ارسال و جلوگیری از اسپم و یا اختلال در ارسال اتوماتیک بهتر عمل میکنه؟ باتشکر.

 10. U11893 ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

  چرا سرویس آموزشی که نوشته اید در ایمیل رایگان دریافت کنید فعال نیست
  با این ترفند می خواهید ایمیل جمع کنید؟
  این روش رو هم به روش های بالا اضافه کنید

  • Reza Rad رضا راد ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

   سلام منظور شما آموزش های طراحی سایت هست؟ ثبت نام کنید ۲۴ ساعت بعد ارسال می شود

 11. کاربر مهمان ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

  با سلام
  ممنون از بابت مطلب آموزشی بسیار خوبی که زحمت کشیدید .
  از مطالب تون استفاده کردم . ممنون

 12. کاربر مهمان ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

  به نام خالق یکتا
  سلام ، وقت بخیر،
  برای ارسال ایمیل به مخاطب سایت ، 2 راه اصلی وجود داره :
  اول ) ارسال از طریق smtp ( مثلاً از طریق نصب افزونه Mail bank ) برای ارسال چیزهایی مثل : صورتحساب مشتری به ایمیلش و …
  دوم ) ارسال ایمیل انبوه به ایمیل مخاطبین سایتم از طریق افزونه هایی مثل میلرلایت و …
  من که هنوز هیچ یک از این افزونه ها رو نصب نکردم،
  در قسمت ووکامرس ، یک خرید آزمایشی انجام دادم، فاکتور خرید اختصاصی و حرفه ای ، به جیمیلی که موقع بالا آوردن وردپرس ، وارد کرده بودم ، وارد شد !!!
  سئوالم اینه که :
  1) سایت من که هنوز به هیچ smtp متصل نیست ، از چه طریق این صورتحساب حرفه ای و طراحی شده رو به جیمیل من ( مشتری آزمایشی) ، ارسال کرد ؟!!!

  2) آیا صرفاً نصب smtp برای ایمیل مارکتینگ هم کفایت می کنه یا نه حتماً باید برای ایمیل های انبوه ، میلرلایت نصب بشه و اگر این طور هست ، آیا صرفاً نصب میلرلایت ، برای همه گونه ارسال و دریافت ایمیل ( چه صورتحساب مشتری و چه ایمیل انبوه و …) ، کفایت می کنه و دیگه نصب smtp نیازی نیست ؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  19 اسفند 1396

  • Reza Rad رضا راد ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

   سلام وقت بخیر
   بصورت پیشفرض با استفاده از php mail خود وردپرس استفاده می شود. یعنی از طریق سرور سایت شما
   ۲. کلا بحث ایمیل مارکتینگ با بحث یکی دو تا ایمیل جزئیات و صورتحساب مشتری فرق می کنه. ایمیل مارکتینگ برای ارسال ایمیل های تعداد بالا استفاده میشه. برای سایت اصلی نیازی به smtp نیست چون ایمیل ها بیشتر از ۶۰ عدد در ساعت نیست.
   به زودی آموزش جامعی در مورد ایمیل مارکتینگ روی سایت قرار خواهم داد
   با احترام

 13. U2932 ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

  باسلام وخسته نباشید
  با هاست اشتراکی میشه ایمیل فرستاد؟ چقدر در هر ساعت؟

 14. کاربر مهمان ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

  سایت نسبت به قبل خیلی تغییر کرده مثل قسمت رادیو و تلویزیون ….
  از این ایده خیلی خوشم اومد فقط ی انتقاد کوچولو
  برای ضبط صدا با میکرون بگیرید یا بصورت جدا با میکروفون گوشی منظورم ضیط صدا با گوشی اونم خوبه در کل عالییییییییییییییییییییی

 15. کاربر مهمان ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

  خسته نباشید
  مطلب جالبی بود تاحالا امتحان نکرده بود ممنون

 16. کاربر مهمان ۳۱ تیر ۱۳۹۶

  خیلی مفید و جامع بود. توی 17 دقیقه هر آنچه رو که لازم بود یاد گرفتم.
  اما یه انتقاد؛ “متشکرم” درسته و نه “مچکرم”

 17. U461 ۸ مهر ۱۳۹۵

  ممنون
  آموزش خوبی بود.
  منتظر آموزش های بیشتر و بهتر هستیم.

 18. کاربر مهمان ۲۲ مرداد ۱۳۹۵

  با تشکری ویژه از شما به ما هم سری بزنید

 19. U2790 ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

  خیلی ممنون برای این اموزششما یک جا گفتید mailerlite رایگان نیست، درسته؟ یا محدودیت داره؟بعضی از سایت ها افزونه mailerlite رو میفروشن، این فروش ب خاطر فارسی کردن افزونه هست؟ سوال بعدی اینکه افزونه مای میل رو گفتید میشه به جیمیل وصل کرد درسته؟ اگر وصل بشه یعنی دیگه از هاست خودمون استفاده نمیکنه درسته؟ممنون

  • Reza Rad رضا راد ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

   خواهش میکنم. بله رایگان نیست. اون افزونه هست. در واقع سرویس میلرلایت رو باید از سایت اصلی خریداری کنید. بله مای میل رو میشه متصل کرد به جیمیل و از هاست خودتون استفاده نمیکنه.

 20. U2680 ۲۸ تیر ۱۳۹۵

  سلام . ممنون از زحماتتون . 
  کیفیت صدا خوب نیست و صدا میپیجه . اگه یه میکروفون داشته باشید درست میشه . 

 21. U2016 ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

  سلام
  برای لندینگ پیج یه افزونه میگین تو وردپرس که بشه لندینگ پیج ساخت و مدریتش کرد

 22. U1416 ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

  با سلام وعرض ادب خدمت شما بسیار عالی و خوب بود عنایتی فرمایید اموزش نصب قالب ورد پرس را بگذارید موفق وپیروز باشید

 23. کاربر مهمان ۱۵ خرداد ۱۳۹۵

  سلام. پیشنهاد میکنم یه مقدار کنتراست رو تنظیم کنید که نوشته ها شفاف تر دیده بشه. ضمن اینکه اگر صداهای اضافی رو حذف کنید یا توی سکوت فیلم رو ضبط کنید نتیجه بهتر میشه.

 24. کاربر مهمان ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

  میلرلایت توی ایران نماینده داره با تومن هم میشه خریداری کرد

 25. U567 ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

  سلام و درودآقا عالی بود

 26. U12 ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

  سلام اقا حسینی راد خیلی عالی بود امیدوارم همیشه موفق پیروز باشید