ساخت باکس دانلود در وردپرس با Simple Download Monitor

5 / 5. تعداد رای: 2

ساخت باکس دانلود در وردپرس

ساخت باکس دانلود در وردپرس

اگز یک وب سایت دانلودی دارید و یا تعداد زیادی فایل دانلود برای دانلود دارید می‌توانید هر فایل دانلود را در یک باکس جداگانه با ظاهر متفاوت و جذاب همراه با نمایش تعداد دانلود فایل در سایت خود به اجرا بگذارید. کافیه افرونه Simple Download Monitor را نصب و راه اندازی کنید. با من همراه باشید.

نحوه کار با افزونه Simple Download Monitor

خب اولین قدمی که برمیداریم دریافت و نصب افزونست، پس از فعال کردن افزونه منو جدیدی به نام download در پیشخوان ظاهر می شود. روی add new کلیک کنید و اولین باکس دانلودی را در سایت خود بسازید.

در گام اول یک عنوان برای باکس دانلود در نظر بگیرید، سپس توضیحاتی راجب فایل دانلودی بنویسید و به پایین صفحه اسکرول کنید. در قسمت downloadable file فایل مورد نظرتان را انتخاب و بارگذاری کنید. سپس، در قسمت file thumbnail تصویر شاخص را انتخاب کنید. در آخر صفحه دو شورتکد را مشاهده می کنید.

اولین شورتکد مربوط به نمایش باکس دانلود در صفحات و نوشته ها است، و دومین شورتکد شمارنده دانلود را نمایش میدهد که چه تعداد دفعاتی فایل دانلود شده است. در آخر در سمت چپ صفحه روی دکمه انتشار کلیک کنید.

افزودن فایل دانلود

اکنون یک صفحه یا نوشته جدید اضافه و یک عنوان در نظر بگیرید. سپس، در نوار ابزار ویرایشگر روی ابزار SDM Downloads button کلیک و عنوان دانلودی که در مرحله یک ایجاد کردید را انتخاب و  تیک گزینه Include Fancy Box را بزنید و رنگ دکمه را مشخص و شورتکد را وارد کنید.

قرار دادن شورتکد باکس دانلود

وقتی پیش نمایش صفحه را می بینید با تصویر زیر روبه را می شوید.

نمایش باکس دانلود

اگر تیک گزینه Include Fancy Box را نزنید فقط دکمه دانلود نمایش داده می شود و fancy=0 می شود. همچنین میتوان ظاهر جغبه دانلود را به شکل زیر هم نمایش داد. فقط کافیه در شورتکد زیر مقدار Fancy  را به 2 تغییر دهید. مانند: [sdm_download id=”717″ fancy=”2″ color=”orange”]

نمایش باکس دانلود

به علاوه در زیر منو log لیست تعداد دفعات دانلود فایل همراه با تاریخ و آی پی بازدید کننده نمایش داده می شود. و در قسمت stats وضعیت تعداد دانلود ها بر اساس تاریخ و کشور در یک نمودار نمایش داده می شود. و در آخر وارد زیر منو settings شوید و تنظیمات در صورت لزوم تغییر و ذخیره کنید.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟