ارسال ایمیل به همه کاربران وردپرس به صورت دسته جمعی

3.7 / 5. تعداد رای: 3

ارسال ایمیل به همه کاربران وردپرس به صورت دسته جمعی

آیا تاکنون برای شما پیش آمده است که تعداد زیادی ایمیل را به کاربران خود ارسال کنید؟ اگر شما یک سایت چندکاربره در وردپرس بسازید بنابراین گاهی لازم است به کاربران خود ایمیل‌های آگاه ساز ارسال کنید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله می‌خواهیم نحوه ارسال ایمیل به همه کاربران وردپرس را به شما توضیح دهیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس این قابلیت را برای شما به کمک یک افزونه رایگان فراهم می‌کند و شما قادر هستید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای این کار را در سایت خود انجام دهید. درواقع باوجوداینکه برای انجام چنین کاری در وردپرس روش‌های مختلفی در دسترس است اما ما سعی کردیم که آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش را به شما عزیزان پیشنهاد کنیم.

بنابراین اگر شما هم به چنین ابزاری در سایت خود نیاز دارید حتماً این آموزش را دنبال کنید. ارسال ایمیل دسته‌جمعی به کمک این افزونه برای افراد مبتدی بسیار ساده است و یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان از آن استفاده کرد. برخی مواقع نیاز است که اطلاع‌رسانی‌هایی در مورد موضوعات مختلف به کاربران سایت توسط ایمیل انجام شود که این آموزش به شما در این زمینه کمک زیادی می‌کند.

ارسال ایمیل به همه کاربران وردپرس

خب قبل از اینکه بخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه این کار را انجام دهید قصد داریم دلیل انجام این کار و تأثیر آن را باهم بررسی کنیم. افزونه‌های مختلفی هستند که به شما برای انجام این کار به‌صورت حرفه‌ای کمک می‌کنند و شما برای ارسال ایمیل‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما افزونه‌ای که در اینجا قصد داریم برای شما معرفی کنیم کاملاً رایگان است و کار با آن بسیار ساده است.

زمانی که کاربران قصد دارند در وب‌سایت شما عضو شوند و در آن ثبت‌نام کنند شما نیاز پیدا می‌کنید که به آن‌ها خبرهایی را اعلام کنید. بهترین روشی که شما با استفاده از آن می‌توانید خبرهای خود را اعلام کنید ایمیل است. تمامی کاربران شما می‌توانند از طریق ایمیل به اطلاع‌رسانی شما دسترسی داشته باشند.

درواقع در این ایمیل‌ها شما اطلاعات مهمی را برای کاربران خود ارسال می‌کنید که حتماً باید به‌دست آن‌ها برسد. شما به‌عنوان مدیر سایت باید بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن کنترل کنید. اگر شما با کد نویسی آشنا نیستید افزونه‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید به خوبی و خیلی راحت این کار را مدیریت کنید.

از طرف دیگر برخی از این ایمیل‌ها می‌توانند کاربران را به سمت سایت شما جذب کنند. یعنی کاربرانی که تازه با سایت شما آشنا شده‌اند قادر هستند با استفاده از ایمیل‌هایی که شما ارسال می‌کنید نسبت به بازدید مجدد از سایت شما مشتاق شوند.

اگر شما اجازه دهید کاربران در سایت شما ثبت‌نام کنند بنابراین ممکن است شما به‌طور خودکار کاربران ثبت‌نام‌شده را به لیست وردپرس خود اضافه کنید. در این مورد شما کاربران خود را به یک لیست ایمیل اضافه نکرده‌اید یا اینکه لیست ایمیل شما تقسیم‌بندی نشده است. بنابراین شما به یک راه‌حل دیگر برای ارسال ایمیل‌های خود به همه‌ی کاربران ثبت‌نام‌شده دارید.

افزونه ارسال ایمیل به کاربران وردپرس

خب در این مرحله شما را به‌وسیله یک افزونه با شیوه انجام این کار آشنا می‌کنیم. اولین کار که باید انجام دهید نصب و فعال‌سازی افزونه ایمیل کاربران بر روی وب‌سایت خود است. همان‌طور که گفتیم این افزونه در مخزن وردپرس موجود است.

دریافت افزونه Email Users
دریافت افزونه Email Users

بعدازاینکه این افزونه را در سایت خود فعال کردید یک بخش به نام ایمیل کاربران به پنل مدیریت وردپرس شما افزوده می‌شود که از طریق آن می‌توانید به تنظیمات این افزونه دسترسی داشته باشید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید ایمیل کاربران شامل دو بخش Send to Users و Send to a Group of Users است. بخش اول برای ارسال کردن ایمیل برای کاربران تکی و یا همه کاربران مورداستفاده قرار می‌گیرد. بخش دوم نیز زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که بخواهید به یک گروه خاص ایمیل ارسال کنید.

درواقع با استفاده از این پلاگین شما می‌توانید پیام شخصی به کاربران خاص سایت خود ارسال کنید یا اینکه می‌توانید یک پیام را به گروه‌های کاربران ارسال کنید. کاربران با نقش کاربری یکسان می‌توانند گروه‌های کاربری یکسانی داشته باشند مثل تهیه‌کننده‌ها، ویرایشگرها، نویسنده‌ها و غیره. کار کردن با این افزونه بسیار ساده است و به دلیل اینکه تنظیمات این افزونه به فارسی است شما می‌توانید خیلی راحت با آن کارکنید.

ارسال ایمیل به یک کاربر خاص

ابتدا ما بخش Send an Email to Individual Users را برای شما توضیح می‌دهیم. زمانی که روی این گزینه کلیک کنید صفحه‌ای مانند زیر برای شما نمایش داده می‌شود که شامل بخش‌های زیر است که برای شما توضیح داده‌ایم.

ارسال یک ایمیل به کاربران مشخص
ارسال یک ایمیل به کاربران مشخص

قالب ایمیل: این قسمت برای این است که شما تنظیم کنید که ایمیل با چه نوعی یعنی HTML یا متن ساده برای کاربران ارسال شود.

ارسال‌کننده: شامل آدرس ایمیلی است که شما از آن ایمیل‌ها را ارسال می‌کنید.

گیرنده: در این باکس می‌توانید آدرس گیرنده‌های خود را وارد نمایید.

موضوع: در این بخش نیز باید موضوع ایمیل خود را مشخص و وارد نمایید.

پیغام: در اینجا نیز متن پیغام ارسالی برای کاربران را به دلخواه خود وارد نمایید.

بعد از وارد کردن تمامی این فیلدها و اطمینان حاصل کردن از درستی تمامی فیلدها روی ارسال ایمیل کلیک کنید.

ارسال ایمیل به گروهی از کاربران

خب بخش بعدی نیز بخشی است که به‌وسیله آن می‌توانید ایمیل را به‌صورت گروهی ارسال کنید. افزونه ایمیل کاربران همچنین این ویژگی را دارد که به شما اجازه دهد ایمیل‌های خود را به کاربران خاص ارسال کنید.

این ویژگی درصورتی‌که شما کاربران زیادی داشته باشید و امکان این را نداشته باشید که تمام آن‌ها را تک‌تک به شکل پیام شخصی انتخاب کنید برای شما بسیار کارآمد و مفید است. این گزینه از این پلاگین همچنین زمانی کارآمد است که فقط می‌خواهید ایمیل را به یک کاربر خاص مثل نویسنده‌ها یا ویرایشگرها ارسال کنید.

بعدازاینکه روی این گزینه کلیک کنید صفحه زیر برای شما به نمایش در می‌آید. البته تنظیمات این صفحه کاملاً همانند گزینه قبلی است. تنها تفاوت در بخش گیرنده است که شما با در نظر گرفتن گروه‌های خاص می‌توانید درنهایت ارسال ایمیل را کلیک کنید.

ارسال یک ایمیل به گروهی از کاربران
ارسال یک ایمیل به گروهی از کاربران

تنظیمات دریافت ایمیل توسط کاربران

یک بخش دیگر نیز تحت عنوان Email Users در این افزونه وجود دارد که برای خاموش یا روشن کردن ایمیل برای کاربران خاص در وردپرس است. درواقع شما می‌توانید کاربرانی را که پیام‌های شخصی یا گروهی دریافت خواهند کرد را با دیدن صفحه‌ی Email Users » User Settings انتخاب کنید.

ایمیل کاربران
ایمیل کاربران

در اینجا شما می‌توانید کاربرانی را که می‌خواهید ویرایش کنید انتخاب کنید و سپس یک عمل را از منوی عملیات انتخاب کنید.

شما می‌توانید اخطاریه‌ها (پیام‌های شخصی) وانبوه پیام‌ها (پیام‌هایی که به کاربران متعدد یا گروه‌های کاربر ارسال‌شده) را در اینجا تعیین کنید. زمانی که تغییرات خود را انجام دادید برای اطمینان بر روی کلید اجرا کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

همچنین کاربران شخصی در سایت شما می‌توانند تنظیمات ایمیل پرفایل خود را نیز تنظیم کنند. هنگام ورود کاربران می‌توانند به صفحه‌ی پروفایل خود بروند و در منوی تنظیمات جدید را در داخل و یا بیرون از پیام‌های ایمیل خود ببینند.

تنظیمات ایمیل کاربر
تنظیمات ایمیل کاربر

امیدواریم که از این آموزش نهایت بهره را برده باشید. شاد و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U313248 ۶ آذر ۱۴۰۲

  این افزونه از تاریخ 6 می 2022 بسته شده است و برای دانلود در دسترس نیست. دلیل: مشکل امنیتی

  افزونه جایگزین هست؟

 2. کاربر مهمان ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

  سلاممن مبخوام یک فرم ثبت نام ایجاد کنم که به محض ثبت نام یک ایمیل به کاربر که حاوی اطلاعتی در مورده سایت هست ارسال کنم متن ایمیل ثلبت میباشد برای این کار افزونه ای وجود دارد؟ و اگر ندارد باید چ کار کنم؟؟؟

 3. U2991 ۵ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  چرا برای من این آیکن رو در وردپرس نداره ؟ وردپرسم فارسی هست