الزامی کردن تصویر شاخص در وردپرس موقع ارسال محتوا

5 / 5. تعداد رای: 1

الزامی کردن تصویر شاخص در وردپرس موقع ارسال محتوا

یکی از مهم‌ترین موارد در تولید محتوا با وردپرس، استفاده از تصویر شاخص هست. اما بسیاری از نویسندگان فراموش می‌کنند موقع ارسال پست، تصویر شاخص آپلود کنند. در این مقاله یک راه حل اساسی برای الزامی کردن تصویر شاخص در وردپرس به شما معرفی می‌کنیم.

حتماً همگی شما زمانی که قصد دارید در سایت خود مطلبی را منتشر کنید به همراه آن تصاویری نیز منتشر خواهید کرد. این کار را تقریباً تمامی سایت‌ها برای بهتر رساندن مفهوم مطالب انجام می‌دهدند و به همین دلیل دارای محبوبیت خاصی است. مهم‌ترین تصویری که شما به همراه مطالب خود باید حتماً آن را منتشر کنید تصویر شاخص است. اکثر قالب‌های وردپرس از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

اما باوجوداینکه این موضوع دارای اهمیت زیادی است ممکن است که شما و یا نویسندگان وب‌سایت شما فراموش کنند که این تصویر را به همراه مطالب خود منتشر کنند. به دلیل اهمیت انجام این کار افزونه‌هایی طراحی‌شده‌اند که مانع منتشر شدن مطالب شما بدون تصویر شاخص شوند.

هدف از این مقاله آموزش الزامی کردن تصاویر ویژه برای پست‌های وردپرس است. اگر تصویری در بخش تصویر شاخص یافت نشد انتشار با یک خطا برگشت داده می‌شود و از نویسنده خواسته می‌شود تا تصویر ویژه اضافه کند. این یک قابلیت خوب است و به همین دلیل ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این آموزش را تا انتها مطالعه کنید.

الزامی کردن تصویر شاخص در وردپرس

اینکه تصویر شاخص تا چه اندازه اهمیت دارد را ما در مقاله‌های میهن وردپرس برای شما توضیح داده‌ایم.

وردپرس قرار دادن تصاویر را بسیار راحت کرده تا هر پست توسط ریز عکس‌ها شناسایی شود. به همین دلیل است که قالب‌های وردپرس به‌صورت ساختاری برای پشتیبانی سایز تصاویر اضافه‌شده منتشرشده‌اند. درواقع اگر این طرح‌بندی‌ها بدون ارسال تصویر ریز عکس باشد خوب به نظر نمی‌آیدو چندان مفید نیست. این قابلیت برای نوشته‌های سایت شما و جذب مخاطبان بیشتر بسیار مفید است و باعث می‌شود که کاربران بیشتری به سمت مطالب شما جذب شوند.

اما مشکل اصلی زمانی است که شما فراموش کرده‌اید تصویر را اضافه کنید و پست را انتشار داده‌اید. اگر شما چند تیم نویسنده داشته باشید این بدترین حالت است و شما یک گرداننده‌ی کار خوب نخواهید بود. شما می‌توانید خیلی راحت این کار را با استفاده از روشی که در اینجا برای شما توضیح می‌دهیم مدیریت کنید. با استفاده از این روش نویسندگان شما حتماً باید به همراه مطالب خود تصویر شاخص را نیز قرار دهند.

شما برای اطمینان از وجود تصویر دو راه دارید: ابتدا می‌توانید به‌طور پیش‌فرض تصویر را مجدد تنظیم کنید که مسئله را حل می‌کند زیرا اگر تصویر یافت نشد تصویر پیش‌فرض را نمایش می‌دهد اما راه‌حل مناسبی نیست زیرا متناوباً برای تمام پست‌ها این تصاویر پیش‌فرض نیاز است.

افزونه Require Featured Image

خب همان‌طور که توضیح دادیم افزونه Require Featured Image می‌تواند برای جلوگیری از انتشار مطالب بدون تصویر شاخص به شما کمک کند. با استفاده از این پلاگین نیازی نیست نگران باشید که نویسندگان شما بدون افزودن تصویر مطالب را منتشر می‌کنند. کار با این پلاگین بسیار ساده است و به دلیل رابط کاربری ساده موردتوجه بسیاری از مدیران سایت‌های مختلف قرارگرفته است.

همچنین این پلاگین کاربردی کاملاً رایگان است و شما می‌توانید خیلی راحت از مخزن وردپرس خود و یا از انتهای این آموزش آن را دریافت کنید. این افزونه تاکنون بیش از 7 هزار بار در سایت‌های مختلف فعال‌شده است که نشان از محبوبیت آن دارد.

خب برای اینکه بتوانید اجازه منتشر شدن مطلب بدون تصویر را ندهید ابتدا باید افزونه Require Featured Image را نصب و فعال کنید. (ابتدا آموزش نصب افزونه در وردپرس را مشاهده کنید)

نصب افزونه Require Featured Image
نصب افزونه Require Featured Image

سپس به نوشته‌ها > افزودن نوشته بروید. زمانی که شما می‌خواهید اینجا مطلبی را وارد کنید اطلاعیه‌ای در بالای این صفحه خواهید دید که به شما می‌گوید بدون قرار دادن تصویر ویژه نمی‌توانید پست را انتشار دهید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در این حالت گزینه انتشار نیز غیرفعال می‌باشد و نویسنده نمی‌تواند روی آن کلیک کند.

غیرفعال شدن دکمه انتشار مطالب با افزونه Require Featured Image
غیرفعال شدن دکمه انتشار مطالب با افزونه Require Featured Image

حال اگر شما یک تصویر برای این مطلب انتخاب کرده و آپلود کنید مشاهده می‌کنید که دکمه انتشار مجدداً برای شما فعال می‌شود و می‌توانید خیلی راحت مطلب خود را به همراه تصویر شاخص اضافه کنید.

فعال شدن دکمه انتشار مطالب
فعال شدن دکمه انتشار مطالب

نتیجه‌گیری

مدیریت کردن سایت شما جنبه‌های مختلفی دارد که شما اگر بخواهید یک سایت موفق و را به رشد داشته باشید باید تمامی این موارد را در نظر داشته باشید. تولید محتوا و منتشر کردن مطالب در سایت دارای اهمیت زیادی است و شما باید بتوانید بین سایت‌های مختلفی استانداردای این کار را رعایت کنید تا بازدید بیشتری داشته باشید.

تصویر شاخص سایت در هنگام انجام این کار از اهمیت بسیاری برخوردار است و شما باید سعی کنید تمامی مطالب سایتتان را به همراه این تصویر منتشر کنید. اما در سایت‌هایی که مطالب زیادی منتشر می‌شود و دارای چند نویسنده است مدیریت کردن تصویر شاخص با استفاده از افزونه Require Featured Image بسیار ساده است و با این پلاگین نویسنده نمی‌تواند بدون تصویر شاخص مطلب خودش را منتشر کند که بسیار مفید است.

این یک راه‌حل بسیار ساده و هوشمندانه برای این کار است. افزونه‌هایی وجود دارد که نویسنده قبل از انتشار پست باید پست خود را بررسی کند و سپس انتشار دهد که کار نویسندگان را راحت می‌کند.

سپاس از همراهی شما دوستان میهن وردپرسی. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟