تاریخ نوشته ها را در سایتمان نمایش دهیم یا نه؟

3.7 / 5. تعداد رای: 6

تاریخ نوشته ها را در سایتمان نمایش دهیم یا نه؟ مسئله این است!

هنگامی که کار را در میهن وردپرس شروع کردیم تصمیم گرفتیم که نوشته ها را با تاریخ در بلاگ قرار ندهیم چون فکر میکردیم این کار هوشمندانه تر است.علاوه بر این فکر میکردیم که از بین بردن تاریخ از پست های وبلاگ باعث میشود که کاربران فکر کنند مطالب ما همیشه جدید است در حالی که ما اشتباه میکردیم .در ماه های اخیر، من متوجه یک روند شدم که بیشتر بازاریابان اینترنتی و کارشناسان  SEO در مورد تاریخ بیان میکردند.در این مقاله من جزییات بیشتری را در این باره میگویم همچنین خواهم گفت که تاریخ نوشته های شما چه تاثیراتی روی SEO  سایتتان دارد. در نهایت، هدف من این است که بعد از خواندن این پست شما درک کنید که مشکل شما با تاریخ نیست، بلکه با تاریخ انتشار است!

دلایلی که پشت برداشتن یا برنداشتن تاریخ پستها است

هنگامی که من برای اولین بار در سال ۹۴ کار با میهن وردپرس را آغاز کردم آنرا یک سایت منبع مثل ویکی پدیا میدیدم که تاریخ در پستهایش نداشت. لحظه ای که یک تاریخ را ببینیم، ما آن را به دو دسته منسوخ شده و مناسب تقسیم بندی میکنیم.دراین تئوری فقط قدیمی بودن مطالب  به این معنا نیست که آنها مناسب نیستند، اما کاربران اینگونه فرض می‌کنند. این فکر من اشتباه بود.چون میخواستم همه مطالب من را بخوانند از گذاشتن تاریخ صرف نظر کردم.در چند ماه گذشته متوجه شدم که کارشناسان SEO  و بازاریابان اینترنتی به گذاشتن تاریخ بر روی پست ها تاکید دارند.
date of post1

چرا ما هرگز دوباره تاریخ را حذف نکردیم؟

نداشتن تاریخ از ابتدا اشتباه بود و ما این اشتباه را دوبارتکرار نکردیم.امیدوارم شما این اشتباه را تکرار نکنید. هنگامی که من بصورت رسمی کارم در میهن وردپرس را شروع کردم اولویت اصلی من کمک به کاربران با آموزش وردپرس بود و مانند سایر وبلاگ نویسان، من می خواستم که کاربران تصور کنند مطالب ما همیشه بروز است.اما درواقعیت اینطور نبود حتی اگر من برمیگشتم و مطالب را بروزرسانی میکردم این بروزرسانی را نمیتوانستم تا ابد نگه دارم در آغاز من هیچ شکایتی راجع به تاریخ ها نداشتم اما بعد از 6 ماه کاربران از قدیمی بودن مطالب اظهار نارضایتی میکردند.در این شرایط ما به سرعت مطالب مورد نظر را به روز رسانی میکردیم.اما با گسترش مطالب سایت این کار سختتر شد بطوریکه بعد از یک سال و نیم تسلیم شدم و تاریخ را در نوشته هایم قید کردم.

در حقیقت من فهمیدم که با قرار ندادن تاریخ چه ضرر بزرگی به کاربرانم و از آن بزرگتر به جامعه وردپرس وارد کردم. من میخواستم به یادگیری کاربرانم کمک کنم در حالی که باعث گیج شدن انها به وسیله آموزشهای قدیمی ام میشدم. حرف آخر اینکه اگر شما واقعا ارزش خوانندگان خود را میدانید، تاریخ ها را حذف نکنید.من تشخیص دادم مشکل تاریخ نیست مشکل ویژگی زمان انتشار است.

date of post3

ویژگی زمان انتشار مناسب کتابهاست زیرا نویسنده کتاب نمیرود کتاب اصلی را بروزرسانی کند آنها نسخه 2 را جایگزین آن می‌کند.خوشبختانه وردپرس دارای خاصیت آخرین بروزرسانی است که مشکل بروزرسانی چندباره را حل می‌کند.در پستهای میهن وردپرس تصمیم گرفته شد به جای تاریخ انتشار از تاریخ آخرین به روز رسانی استفاده شود که شبیه به کد زیر است:

Last updated on <time datetime="<?php the_modified_time('Y-m-d'); ?>"><?php the_modified_time('F jS, Y'); ?></time>

نمونه کامل: نمایش تاریخ آپدیت پست در وردپرس

من معتقدم که در جهان امروز،برای خوانندگان آخرین تاریخ به روز رسانی با ارزش تر از تاریخ واقعی منتشر شده  است.نقشه سایت وردپرس شما شامل آخرین تاریخ اصلاح است و ممکن است بطور اتفاقی نقشه سایت شما در حال بررسی توسط ابزار وب مستر گوگل باشد. من شخصا برای کاربرانم ارزش بیشتری نسبت به موتورهای جستجو قایلم. با این حال، Google آخرین تاریخ به روز رسانی را به جای تاریخ منتشر شده اصلی نشان می دهد.

4

در نهایت ویژگی زمان تغییرات برای من بعنوان یک وبلاگ نویس رضایت بخش است.چون خود را در بالاترین استاندارد نگه میدارم و کاربران از من ایراد نمیگیرند.ما بطور منظم شما را از مقالات منسوخ شده باخبر میکنیم و بهترین را بسرعت بروزرسانی میکنیم.امروز من میهن وردپرس را منبع خوبی برای سایت های وردپرس میبینم و بعد از اضافه کردن تاریخ نیز این برتری افزایش یافت. داشتن تاریخ در پست ها ما را به سایت مفیدتری تبدیل کرد. 🙂 همیشه در پناه حق باشید. موفق و پیروز

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۱ اسفند ۱۳۹۷

    سلام. اگر بخوایم تاریخ نوشته ها رو فقط توی صفحه اصلی حذف کنیم چکار باید کنیم؟

  2. U6192 ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

    سلام این کد بایستی در فایل functions قالب قرار بگیره؟

  3. U7141 ۳ خرداد ۱۳۹۶

    سلامخیلی ممنون بابت آموزش های دقیق تون یه سوال .این بخش در ادامه بخوانید رو چه جوری مزارید ؟! من هرچی میگردم پیداش نمیگنم 🙁