راه اندازی سایت فروش اینترنتی – قسمت اول

0 / 5. تعداد رای: 0

راه اندازی سایت فروش اینترنتی

راه اندازی سایت فروش اینترنتی

حتما قصد راه اندازی سایت فروش اینترنتی دارید تا بتوانید محصولات خود را بفروشید. در این مقاله چند قسمتی با عنوان راه اندازی سایت فروش اینترنتی به شما نحوه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی همه جانبه را توضیح خواهم داد. پس با این مقاله همراه باشید.

چرا سایت فروش اینترنتی راه اندازی کنیم؟

لازم به ذکر نیست که قبلا در مورد مزایای داشتن وبسایت توضیحی خدمتتان ارائه کردم اما چرا سایت فروش اینترنتی راه اندازی کنیم؟ راه اندازی سایت فروش اینترنتی مزایای فراوانی دارد که به چند مورد میپردازم:

pay-rent-reminder

هزینه اجاره پایین

شما نیاز به پرداخت هزینه بابت اجاره مغازه را ندارید. وقتی یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید هزینه اجاره ماهانه سایت ( یا همان هاستینگ که بعدا خدمتتان توضیح خواهم داد ) بسیار کمتر از هزینه اجاره مغازه در شهر است. شما بابت یک میزبانی وبسایت که از همه نظر خوب و کار آمد باشد ماهیانه حداکثر ۳۰ هزار تومان هزینه پرداخت می کنید ( حداکثر قیمت را عرض کردم ) ، اما برای اجاره یک مغازه در سطح شهر ماهیانه حداقل هزینه ای که پرداخت خواهید کرد ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود. از هزینه رهن و مابقی هزینه ها  هم بگذریم. پس هزینه نگهداری ماهیانه سایت یک دهم هزینه اجاره مغازه خواهد بود.

employment_law_panel

کم شدن مخارج استخدام

با داشتن یک وبسایت فروشگاهی شما نیازی به استخدام افراد بیشتر نخواهید داشت. سایتتان تمامی کارها از قبیل معرفی محصول به مشتری ، دریافت هزینه محصول و ثبت سفارش را بصورت اتوماسیون انجام داده و تنها کافیست محصول را برای مشتری ارسال کنید. پس نیازی به پرداخت هزینه بابت استخدام افراد در بخش معرفی محصول ، حسابداری و حسابرسی و … ندارید.

international-shopping

بین المللی بودن فروشگاه اینترنتی شما

شاید اگر فروشگاهی در تهران راه اندازی کنید شخصی که در شیراز زندگی می کند با محصولات شما هیچ زمانی آشنا نشود. چون فروشگاه شما در تهران راه اندازی شده و آن شخص در شیراز زندگی می کند، اما با راه اندازی سایت فروش اینترنتی دیگر محدودیتی در ارائه خدمات به افراد مختلف در سطح کشور ندارید. وقتی فروشگاه اینترنتی داشته باشید افراد در هر کجای دنیا می توانند به راحتی با تایپ کردن نام سایت شما در گوگل یا وارد کردن آدرس سایت شما. مثلا: mihanwp.com در نوار مرورگر خود تمامی محصولات شما را ببینند و خرید آنلاین خود را انجام دهند.

24h

۲۴ ساعته بودن فروشگاه شما در ۷ روز هفته  و ۳۶۵ روز سال

فروشگاه شما در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال باز خواهد بود. مشتری در هر زمانی می تواند فروشگاه آنلاین شما را مشاهده کرده و محصولات شما را خرید کند. حتی زمانی که شما در خواب شبانه هستید ? پس دیگر نگران بسته ماندن فروشگاه خود نباشید.

در قسمت بعدی شروع می کنیم به راه اندازی سایت فروش اینترنتی

فعلا یا حق

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۲۴ آذر ۱۳۹۵

    سلام وقتتون بخیر برای فروش محصولات در سطح بین الملل چه اقداماتی لازمه و سایت باید چه امکاناتی داشته باشه؟ پرداخت و تحویل کالا چطور انجام میشه؟