English

اتصال پنل پیامک به وردپرس و ارسال SMS در وردپرس

4 / 5. تعداد رای: 8

اتصال پنل پیامک به وردپرس و ارسال SMS در وردپرس

یکی از روش‌های تأثیرگذار بازاریابی که از گذشته وجود داشته است ارسال پیامک است. این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض در سیستم پرقدرت وردپرس وجود ندارد اما شما می‌توانید به‌راحتی اتصال پنل پیامک به وردپرس را با یک افزونه رایگان انجام دهید.

امروز بنا به درخواست بسیاری از کاربران آموزش اتصال پنل اس ام اس به وردپرس را ارائه می‌دهیم. از این طریق به‌راحتی می‌توان به‌طور مستقیم در وب‌سایت خود اس ام اس ارسال و دریافت کنید. شما می‌توانید با استفاده از این آموزش پیامک‌های انبوه برای کاربران خود ارسال کنید و آنها را از رویدادهای مختلف سایتتان باخبر کنید.

برای اینکه شما بتوانید این کار آر انجام دهید تنها کافی است یک افزونه وردپرسی را روی سایت خود نصب کنید. سپس با راهنمایی این آموزش می‌توانید به‌راحتی و تنها در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهید. این افزونه به شما کمک می‌کند بتوانید شماره تماس کاربران خود را دریافت کنید و برای آنها خبرنامه‌های خود را ارسال کنید.

اتصال پنل پیامک به وردپرس

امکان ارسال اطلاع‌رسانی‌ها توسط پیامک به کاربران سایت یکی از مواردی است که باعث می‌شود کاربران مجدداً به سایت شما مراجعه کنند و سایت شما را به خاطر بیاورند. شما می‌توانید از این طریق تبلیغات محصولات خود را برای بازدیدکنندگان ارسال کنید و آنها را به خرید از وب‌سایت تشویق کنید.

افزونه‌ای که قصد داریم برای انجام این کار به شما معرفی کنیم WP SMS نام دارد و می‌تواند به بهترین شکل به شما در این زمینه کمک کند. این افزونه باوجوداینکه رایگان است و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است ولی می‌تواند به‌صورت حرفه‌ای جهت انجام این کار به شما کمک کند. همچنین توانسته است که تا الان بیشتر از 7 هزار نصب فعال در سایت‌های مختلف داشته باشد.

با استفاده از این پلاگین شما می‌توانید توسط ووکامرس پیامک‌های دلخواه خود را برای کاربران ارسال کنید و آنها را تشویق به بازدید از سایت کنید. علاوه بر این شما می‌توانید یک خبرنامه ایجاد کرده و پیامک موردنظر خود را برای اعضای خبرنامه ارسال کنید. از دیگر امکانات این افزونه این است که امکان ارسال کد فعال‌سازی نیز وجود دارد. همچنین این افزونه از افزونه‌های بسیاری مانند EDD، فرم تماس 7، ووکامرس و برخی از افزونه‌های دیگر نیز پشتیبانی می‌کند.

تنظیمات این افزونه نیز به‌راحتی پیکربندی می‌شود و ما در ادامه به‌صورت دقیق نحوه استفاده و فعال‌سازی آن را برای شما قرار داده‌ایم.

مقاله پیشنهادی: ورود با پیامک در وردپرس و ارسال رمز یکبار مصرف

نصب افزونه و ارسال SMS در وردپرس

در وهله اول شما باید این افزونه را روی وب‌سایت خود نصب و فعال نمایید. همان‌طور که گفتیم این افزونه در مخزن وردپرس ثبت‌شده است و برای دریافت آن باید به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید و این پلاگین را روی سایتتان راه‌اندازی و فعال نمایید. همچنین جهت اطلاع از جزئیات بیشتر بهتر است ابتدا آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

نصب افزونه wp sms
نصب افزونه wp sms

پس‌ازاینکه مرحله فعال‌سازی را انجام دادید باید یکسری مراحل اولیه را باید انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا با هم این مراحل را انجام دهیم. در مرحله اول شما باید یک وب‌سرویس تهیه کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای اینکه بتوانید از این افزونه استفاده کنید باید حتماً افزونه ووکامرس روی سایت شما نصب باشد.

برای اینکه شما بتوانید پیامک‌های دلخواه خود را ارسال کنید باید ابتدا تعرفه را خریداری کنید. بنابراین در ابتدا شما باید به سایت پنل پیامکی خود رفته و در بخش تعرفه‌ها، پنل را خریداری کنید. سپس نام کاربری و رمز عبور پنل را دریافت می‌کنید.

تنظیمات افزونه

پس‌ازاینکه این افزونه را روی سایت خود نصب کردید مشاهده می‌کنید که یک قسمت به نام پیامک به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه می‌شود که از طریق آن می‌توانید این افزونه را به‌دلخواه پیکربندی کنید.

پس وارد صفحه پیامک > تنظیمات شوید. در این بخش 5 تب وجود دارد که کاربرد هرکدام از آنها را برای شما توضیح می‌دهیم. تنظیمات این افزونه به زبان فارسی است و به همین دلیل می‌توانید خیلی راحت آن را پیکربندی کنید.

عمومی

اولین زبانه‌ای که وجود دارد عمومی است. در این تب دو گزینه وجود دارد که باید آن را تکمیل کنید. شما باید شماره موبایل خود و کد کشور را وارد و ذخیره کنید.

اتصال پنل پیامک به وردپرس
اتصال پنل پیامک به وردپرس

درگاه

مهم‌ترین بخش تنظیمات این افزونه تب درگاه است. اولین گزینه نام درگاه است که شما باید نام درگاهی که قصد دارید از آن پیامک ارسال کنید را وارد کنید.

تنظیمات درگاه در افزونه wp sms
تنظیمات درگاه در افزونه wp sms

قسمت بعدی در اینجا توضیحات درگاه است. در اینجا لازم است که شما اطلاعات وب‌سرویس که تهیه کردید، نام کاربری، کلید API و رمز API را وارد کنید. (همان نام کاربری و رمز عبور پنل است) همچنین در آخر صفحه تیک گزینه‌های نمایش نوارابزار مدیریت و نمایش در ارسال پیامک را بزنید تا پیام‌ها در نوار ادمین وردپرس نمایش داده شود.

گزینه نمایش در صفحه ارسال پیامک هم برای این است که موجودی شما در صفحه ارسال پیامک نمایش داده شود. همچنین با فعال کردن گزینه ارسال به‌عنوان یونیکد هم این پلاگین برای ارسال به زبان‌های غیر انگلیسی از یونیکد استفاده می‌کند.

خبرنامه پیامکی وردپرس

بخش دیگری نیز در این افزونه وجود دارد و امکان ایجاد خبرنامه را به شما می‌دهد. در این قسمت شما امکان این را دارید که یک خبرنامه ایجاد کنید و برای اعضای خبرنامه خود پیامک ارسال کنید.

تنظیمات خبرنامه در افزونه wp sms
تنظیمات خبرنامه در افزونه wp sms

اگر می‌خواهید گروه‌ها روی فرم نمایش داده شوند می‌توانید گزینه اول را فعال کنید. گزینه Verify Subscriber نیز برای این است که شما امکان تأیید به‌وسیله کد فعال‌سازی را فراهم کنید. در صورت فعال کردن گزینه وضعیت می‌توانید پیامد خوشامدگویی را برای اعضا ارسال کنید.

بخش SMS Text هم یک فضا در اختیار شما قرار می‌دهد تا متن پیامک دلخواه خود را وارد کنید. قسمت بعد قوانین شماره موبایل است که شما می‌توانید تعداد حداقل و حداکثر برای واردکردن شماره موبایل از طرف کاربران تعیین کنید.

امکانات

در تب بعدی یعنی امکانات هم می‌توانید فیلد شماره موبایل را به بخش کاربران > شناسنامه شما اضافه کنید.

تنظیمات بخش امکانات در افزونه wp sms
تنظیمات بخش امکانات در افزونه wp sms

افزودن فیلد شماره موبایل: اگر این گزینه را فعال کنید هنگامی که کاربر قصد دارد در سایت شما ثبت‌نام یک فیلد به نام شماره موبایل به فرم ثبت‌نام اضافه می‌شود.

International Telephone Input: این قسمت برای تعیین ورودی تلفنی بین‌المللی است. شما در این بخش می‌توانید یک لیست از کشورهایی که کاربران می‌توانند از آنها با شماره موبایل خود ثبت‌نام کنند را هم مشخص کنید. همچنین اگر شما می‌خواهید تنها توسط یک کد کاربران شماره خود را وارد کنند می‌توانید توسط گزینه Auto Hide Dial Code این کد را پنهان کنید.

با فعال کردن گزینه National Mode نیز به کاربران اجازه می‌دهید که تنها شماره‌های ملی را وارد کنند. با استفاده از گزینه Separate Dial Code می‌توانید کد شماره‌گیری کشور را در کنار پرچم آن نمایش دهید تا به این صورت جزئی از شماره تایپ نشده باشد.

اطلاع‌رسانی

تنظیمات بخش اطلاع‌رسانی در افزونه wp sms
تنظیمات بخش اطلاع‌رسانی در افزونه wp sms

همچنین در تب اطلاع‌رسانی می‌توانید زمانی که نوشته‌ای تازه، دیدگاه تازه، نام‌نویسی کاربر جدید، ورود کاربر به سایت رخ می‌دهد پیغامی دریافت کنید. پس باید متن پیام را در کادرهای مربوط به هر بخش نوشته و ذخیره کنید.

وضعیت: اگر این گزینه را فعال کنید هنگامی‌که نوشته تازه‌ای منتشر می‌کنید به اعضای خبرنامه پیامک ارسال شود. برای این ارسال شما می‌توانید یک محدودیت در نظر بگیرید و تعداد کلمات را می‌توانید توسط گزینه Post Content Words Count شمارش کنید. سپس متن پیام را به‌دلخواه خود وارد نمایید.

شما می‌توانید این کار را تنها برای یک سری پست تایپ‌های خاص انجام دهید و این کار را می‌توانید توسط قسمت Author of The Post انجام دهید. قسمت بعدی یعنی انتشار نگارش تازه وردپرس هم هر زمان که نسخه جدیدی از وردپرس منتشر شود به شما اطلاع‌رسانی می‌کند. برای این کار باید تیک وضعیت را فعال کنید.

بخش نام‌نویسی کاربر جدید هم برای این است که اگر کاربر جدید در سایت ثبت‌نام کند یک پیغام برای مدیر و کاربر ارسال شود. شما می‌توانید متن این پیام‌ها را در این قسمت وارد کنید. بخش بعدی دیدگاه تازه است و برای این به‌کار می‌رود که در صورت ارسال دیدگاه جدید از سمت کاربر شما پیغام هشدار دریافت کنید.

ورود کاربر: در بخش آخر این افزونه قابلیت این را به شما می‌دهد که در صورت ورود کاربر به سایت شما پیامی را دریافت کنید و می‌توانید متن این پیام را در این قسمت وارد کنید.

یکپارچه‌سازی

تنظیمات بخش یکپارچه سازی در افزونه wp sms
تنظیمات بخش یکپارچه سازی در افزونه wp sms

در آخرین تب یعنی تب یکپارچه‌سازی می‌توانید به فرم تماس 7، جعبه اطلاعات پیامک وردپرس اضافه کنید. همچنین در ووکامرس و EDD هنگام دریافت سفارش جدید در بخش متن پیام، پیامی مبنی بر دریافت سفارش جدید برای شما ارسال شود.

افزونه پیامکی ووکامرس هم دقیقاً مشابه پنل اس ام اس وردپرس می‌باشد آن را نصب و فعال‌سازی کنید و نام کاربری و رمز عبور پنل ادزپنل را وارد و گزینه‌ها را خوانده و در صورت نیاز فعال و ذخیره کنید.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U339218 ۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر از پنل پیامکی میشه در رابطه با بخش سفارشات ووکامرس استفاده کرد که زمانی مشتری از سایت من خرید کرد واسه من پیامک بیاد و من متوجه خرید مشتری باشم؟؟

 2. U337257 ۲۹ دی ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر این افزونه با افزونه پیامک ووکامرس همپوشانی دارد؟
  اگر نه نیاز هست هر دوس رو سایت باشه یا خیر؟

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ دی ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر خودش امکان اتصال به ووکامرس رو داره. نیازی به نصب هر دو نیست البته که نصب همزمانشون هم مشکلی نداره

 3. U16001 ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

  با سلام دوستان میهن وردپرس
  من کامل ترین پنل پیامکی رو دارم (www.ehsas-sms.ir) سئوال من اینه چطور میتونم آدرسمو وارد این افزونه کنم تا کاربران من (که از من وب سایت گرفتند) با وارد کردن آدرس من پنل خودشونو معرفی کنن

 4. کاربر مهمان ۱۴ خرداد ۱۳۹۸

  سلام ایا با این افزونه میشه در سال به تمامی یوزر های سایت sms بفرستیم مثلا sms تبریک عید فطر؟ یعنی به طور خود کار به شماره ی تماس تمامی افرادی که در هنگام ثبت نام شماره ی خود را وارد کرده اند sms بفرستیم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

   سلام باید تست کنید متاسفانه از این قابلیت اطلاعی نداریم.

   • U16001 ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

    با سلام
    دوست عزیز آقای احسان اسماعیلیان یوزرهای شما اعضای خبرنامه نباشند نمیشه . شما باید کادر خبرنامه رو با پاپ آپ های جذاب روی صفحاتی که بیشترین فرود را دارند قرار بدید تا یوزرهای شما تشویق به این کار بشن یا در بخش فوتر وب سایتتون یه خبرنامه بذارین یا از شماره های یوزراتون با فزونه هایی بتونین خروجی اکسل بگیرین و به عنوان دفترچه روی پنل پیامکی خود بارگذاری نمایید .

 5. کاربر مهمان ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

  با سلام ، دنبال یک افزونه هستم که باهاش بتونم با ووکامرس و پنل پیامکی که خریدم ، به مشتریان اس ام اس بدم،
  مثل ، سفارش شما در حال پردازش هست یا سفارش شما ثبت شده و … .
  چه پولی چه رایگان لطف بفرمایید معرفی کنید.
  با تشکر و احترام فراوان

 6. کاربر مهمان ۲۰ دی ۱۳۹۷

  با سلام
  من چطور می تونم آدرس سامانه پیامکی خودمو تو لیست wp sms اضافه کنم .
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین که آدرسها توی کدوم بخش یا کدوم فایل wp sms هست
  با تشکر
  احساس اس ام اس

  • Reza Rad رضا راد ۲۱ دی ۱۳۹۷

   درود اگر پنل شما توی این افزونه قرار داده شده که امکانش هست اگر نیست باید با api اضافه کنید با برنامه نویسی

 7. کاربر مهمان ۹ آبان ۱۳۹۷

  با سلام و خسته نباشید. میخواستم برای پنل عضویت وبسایتم گزینه ای قرار بدم که بعد از ورود شماره موبایل کاربر براش یک کد تایید ارسال شه و بعد از وارد کردن کد ثبت نامش تکمیل شه. ایا با این افزونه میشه اینکارو کرد ؟ یا اینکه یه افزونه دیگه معرفی بفرمایید.

 8. U6889 ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  این افزونه قابلیت اینو داره که وقتی کسی از طریق فرم تماس 7 پیام ارسال میکنه به مدیر پیامک ارسال کنه محتوای فرم پرشده رو؟

 9. کاربر مهمان ۵ بهمن ۱۳۹۶

  سلام

  من روی ملی پیامک هستم، آیا این افزونه از ملی پیامک هم پشتیبانی می کنه؟

  ممنون

  • U9864 ۵ بهمن ۱۳۹۶

   درود به شما.
   این افزونه واسط بین وردپرس و سرویس پیامکی شما است.
   تا الان با ملی پیامک تست نشده است و نباید مشکلی وجود داشته باشد.

 10. U10316 ۱۹ دی ۱۳۹۶

  سلام
  من اطلاعات پنل رو وارد کردم ولی پیغام خطا داد و فعال نشد و دیگه نمیتونم عوض کنم.

 11. کاربر مهمان ۱۷ آبان ۱۳۹۶

  اموزش ساده و کاملی بود .
  ادز پنل پرتال کاملی است برای ارسال پیامک و تبلیغات به خصوص با اپدیت جدید ارائه شده .

 12. کاربر مهمان ۱۶ آبان ۱۳۹۶

  سامانه ادزپنل عالیه من کاربرشونم همه امکاناتی داره

 13. کاربر مهمان ۱۴ آبان ۱۳۹۶

  سلام. ایا لازم است که حتما پنل اس ام اس خریداری کنم؟ مثلا میشه که فقط از شارژ موبایل کم بکنه؟؟