انواع عبارات کلیدی برای سئو صفحات سایت شما

عبارات کلیدی به چند نوع مختلف دسته‌بندی می‌شوند. در این ویدیو شما را با انواع عبارات کلیدی برای سئو صفحات سایت شما آشنا خواهیم کرد تا بتوانید اقدام به بهینه‌سازی سریع‌تر سایت خود و افزایش ورودی گوگل در کوتاه‌ترین زمان ممکن کنید. البته حتما ویدیو بعدی را ببینید تا راز اصلی نمایش سایت در صفحات برتر گوگل را ببینید.

انواع عبارات کلیدی برای سئو

در ویدئو قبل درباره قرار گرفتن میهن وردپرس در صفحه اول گوگل به شما توضیح دادیم. حالا همان‌طور که قول دادیم، در این ویدئو می‌خواهیم رازی با شما در میان بگذاریم که بتوانید با استفاده از آن هر سایتی را در صفحه اول گوگل با عبارت دلخواه خود نمایش دهید. قبل از اینکه به سراغ عبارت اصلی برویم، باید شما را با عبارات کلیدی بیشتر آشنا کنیم. برای سئو کردن هرکدام از صفحات سایت در گوگل، باید آن صفحه را با یک عبارت کلیدی خاص نمایش دهیم. اما عبارات کلیدی شامل سه دسته اصلی می‌شوند.

عبارت کلیدی Tail

این عبارات تک کلمه‌ای هستند. مثل وردپرس، خودرو، بورس و … که هر سایتی آرزو دارد با استفاده از آن‌ها در صفحه اول گوگل باشد.

عبارت کلیدی Head

معمولا 2 تا 3 کلمه دارند. مثل آموزش وردپرس، آموزش بورس، آموزش سرمایه گذاری و … . سایت‌های زیادی هستند که تمایل دارند با این عبارات در صفحه اول گوگل باشند.

عبارات کلیدی Long Tail

این نوع عبارات معمولا 3 کلمه تا 6 کلمه یا بیشتر هستند. مثل آموزش نصب وردپرس روی ویندوز، چگونه خودرو خود را کارشناسی کنیم و … . معمولا سایت‌ها روی این عبارات تمرکز زیادی نمی‌کنند و تمایل ندارند با این نوع عبارات سایت خود را در نتایج برتر نمایش دهند. اما راهکار اصلی همین‌جاست!

در ویدئو بعدی درباره عبارات کلیدی Long Tail توضیحات بیشتری به شما خواهیم داد. این نوع عبارات اهمیت بسیار زیادی دارند و حتما در ذهن خود به خاطر بسپارید تا در ویدئوی بعدی آن را با شما بیشتر آشنا کنیم.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

 1. U29301 ۱۰ فروردین ۱۴۰۰

  ماشالا همیشه درجه یک
  میگم چه خوب شد اومدید بیرون یکم از طریق آفتاب ویتامین دی تون تامین شد 😂
  وگرنه این روزا آدم میترشه تو خونه من خودم همینطورم دلم نمیخواد برم بیرون

 2. U30244 ۰۸ فروردین ۱۴۰۰

  سلام.
  خیلی ویدیو کاربردی و به درد بخوری بود.
  و درست می فرمایید عبارات کلیدی طولانی رو خیلی ها توجه نمی کنند. در صورتی که کاربر هر چقدر دقیق تر و طولانی تر جستجو کنه تو گوگل و ما روی اون کلمه کلیدی تمرکز کرده باشیم، به نوعی نیچ مارکتینگ کردم و از این نظر کلمات کلیدی بلند خیلی می توانند مهم باشند.
  باتشکر