سایت برتر

ثبت رویداد در وردپرس با افزونه Event List

ثبت رویداد در وردپرس

ثبت رویداد در وردپرس با Event List

گاهی پیش می‌آید که بخواهیم رویدادهای متفاوتی را در سایت وردپرس به نمایش بگذاریم، یک افزونه کاربردی و ساده جهت این کار موجود است که در ادامه نحوه کار با افزونه و ویژگی های آن را مطرح می کنیم.

هدف این افزونه اینست که با استفاده از یک شورتکد یا یک ابزارک یک لیست رویدادهای با تاریخ، زمان، محتوا، مکان، و غیره را در سایت خود نمایش دهید.  به راحتی رویدادهای جدید را می توان در پنل مدیریت وردپرس اضافه کرد. با ما همراه باشید.

امکانات افزونه Event List

 • صفحات مدیریت برای مشاهده / ایجاد / مدیریت / تغییر رویدادها
 • دارای چندین فیلد داده رویداد
 • تاریخ شروع و پایان برای رویدادهای چند روزه
 • دارای ادیتور WYSIWYG در بخش محتوای رویداد
 • امکان کپی رویداد مشابه
 • درون ریزی چندین رویداد توسط فایل های CSV
 • دسته بندی های رویداد
 • همگام سازی دسته بندی های رویداد با دسته بندی های نوشته
 • فیلتر کردن رویدادها طبق تاریخ یا دسته بندی
 • قزاز دادن خوراک رویداد در سایت

نحوه کار با افزونه Event List

طبق روال همیشگی افزونه را نصب و راه اندازی کنید. پس از فعال کردن افزونه منو جدیدی تحت عنوان Event List به بخش پیشخوان وردپرس اضاف می شود. چندین زیرمنو موجود است که گزینه های مهم را مطرح می کنیم.

ایجاد رویداد

خب بریم اولین رویداد سایت وردپرسی خودمون ایجاد کنیم 🙂 روی add new کلیک کنید. در ابتدا عنوان رویداد خود را مشخص کنید. سپس، در متاباکس event data تاریخ رویداد را تعیین کنید و با فعال کردن تیک Multi-Day Event تعداد روز رویداد را مشخص کنید.(تاریخ شروع و پایان رویداد را مشخص کنید).

در ادامه در بخش time / location زمان شروع و مکان رویداد را بنویسید. همچنین در پایین صفحه، متن رویداد دلخواه خود را بنویسید. در سمت چپ صفحه دسته بندی مورد نظر خود را ایجاد و انتخاب کنید. (در زیرمنو دسته ها میتوان دسته های متفاوت ایجاد کرد)، و در آخر رویداد ایجاد شده را منتشر کنید. سپس در قسمت all events میتوان رویدادهای ایجاد شده را مشاهده کرد.

اکنون برای به نمایش گذاشتن رویداد شورنکد [event-list] در نوشته یا صفحه دلخواه خود جایگذاری کنید. و از رویدادها لذت ببرید. همچنین برای پیکربند یتنظیمات افزونه در بخش settings گزینه ها را بررسی کنید و در صورت لزوم تغییر دهید.

نمایش رویداد

حال اگر قصد دارید رویداد را در سایدبار سایت نمایش دهید. وارد بخش نمایش> ابزارک ها شوید. ابزارک event list را به سایدبار قالب خود کشیده و رها کنید. سپس، عنوان رویداد را مشخص و نوع دسته بندی، نمایش زمان و محل رویداد را مشخص و ذخیره کنید. پس از اجرا کردن سایت با تصویر زیر مواجه می شوید.

نمایش رویداد در سایدبار

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

 1. U26266 ۰۵ فروردین ۱۳۹۹

  امکانش هست افزونه مفید و رایگان در این زمینه که گزارش های خوبی هم داشته باشه به من معرفی کنید. با تشکر

 2. U26266 ۰۵ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام یه سوال داشتم میشه توسط این افزونه ثبت نام زودهنگام هم داشت برای یک رویداد، یا میشه برای یک رویداد ثبت نام کرد و واریزی داشت؟ چه ابزار مدیریتی برای مدیر رویداد دارد؟

یک پیشنهاد خوب
اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید. اطلاعات بیشتر... ممنون. این پیام را ببند

اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر...