نمایش پست های جدید وردپرس بدون نیاز به افزونه

5 / 5. تعداد رای: 1

نمایش پست های جدید وردپرس بدون نیاز به افزونه

یکی از کارهای مهم و ضروری پس از راه‌اندازی وب‌سایت تولید محتوا برای سایت است. این محتوا می‌تواند به‌صورت‌های مختلفی ازجمله محتوای متنی، ویدئویی و… باشد. تولید محتوای جدید باعث می‌شود کاربران به سایت شما جذب شوند و بازدید سایت شما افزایش پیدا کند. اما زمانی که شما در سایت خود از یک تعداد بیشتر محتوا تولید کنید و محتوای سایت شما زیاد شود؛ درنتیجه شما باید بتوانید نمایش پست های جدید وردپرس را انجام دهید.

نمایش آخرین مطالب در سایت و لیست کردن آن‌‌‌‌‌ها، به کاربر سایت شما کمک می‌کند تا مطالب جدید را سریع‌تر و راحت‌تر مشاهده کند. دسترسی سریع باعث می‌شود کاربر تجربه کاربری خوبی را در سایت شما تجربه کرده و از سایت شما راضی باشد.

شما می‌توانید آخرین مطالب سایتتان را در ستون کناری، انتهای متن مطالب سایت و بین متن مطالب سایت یا فوتر سایتتان نمایش دهید. این کار نیز یکی از روش‌هایی است که باعث می‌شود آمار بازدید سایت شما زیادتر شود. چراکه کاربران به محتوای به‌روز اهمیت زیادی می‌دهدند.

در این مقاله در میهن وردپرس نمایش آخرین مطالب در وردپرس را از دو روش کد نویسی و ابزارک توضیح خواهیم داد.

اهمیت قرار دادن محتوای جدید در سایت

یکی از مهم‌ترین موارد مورد اهمیت در سایت سئو سایت است. عوامل مختلفی بر سئو سایت شما تأثیرگذار هستند که محتوای جدید و به‌روزرسانی شده نیز یکی از آن‌ها می‌باشد. همچنین موتورهای جستجو فاکتورهای مختلفی را در جهت رتبه‌بندی سایت‌ها در نظر می‌گیرند که در این میان تولید محتوای تازه برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

شما باید بتوانید در وب‌سایت خود از محتوای باارزش که مخاطب به آن‌ها نیاز دارد استفاده کنید. وقتی محتوای شما مطابق با نیاز کاربر و جدید باشد درنتیجه با استقبال کاربران مواجه شده و باعث می‌شود بازدید سایت نیز افزایش یابد. بنابراین شما باید جستجو کنید که محتوای موردنیاز کاربر چه محتوایی است و سپس با رعایت اصول مربوط به آن یک محتوای جذاب تولید نمایید.

اما تنها تولید محتوای آپدیت شده و جدید مهم نیست. بلکه شما باید این محتوا را در دید کاربران خود قرار دهید. چراکه شما ممکن است ده‌ها مقاله و آموزش‌های مختلف داشته باشید که مقالات جدید شما بین آن‌ها قابل‌دیدن نباشد. این کار به روش‌های مختلفی قابل انجام است؛ که در اینجا دو روش که از بهترین روش‌ها هستند را برای شما ارائه داده‌ایم.

نمایش پست های جدید وردپرس

در بالا برای شما در مورد اهمیت انجام این کار توضیحاتی را قراردادیم. شما با استفاده از 2 روش قادر به انجام این کار هستید. اولین روش از طریق ابزارک وردپرس است. دومین روش نیز با استفاده از کد نویسی می‌باشد. در هیچ‌یک از این روش‌ها ما از افزونه استفاده نکردیم. چراکه استفاده از افزونه برای شما ممکن است دردسرهایی مثل ناسازگاری، هزینه و… را داشته باشد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به‌‌‌‌‌صورت متن‌‌‌‌‌باز بوده و قابلیت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما بدون استفاده از افزونه می‌توانید بسیاری از کارهای دلخواه و موردنیاز خود را توسط این سیستم خیلی ساده انجام دهید. قرار دادن آخرین مطالب نوشته‌شده در سایت در یک مکان خاص باعث می‌شود کاربران بتوانند به این مطالب به‌راحتی دسترسی داشته باشند و از آن‌ها استفاده کنند.

شما می‌توانید این قسمت را در هرکجای قالب وب‌سایت که می‌خواهید قرار دهید و این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد. بنابراین اگر قصد دارید با ارائه محتوای جدید سئو و بازدید سایت خود را بالا ببرید این آموزش را دنبال کنید.

نمایش پست های جدید وردپرس با ابزارک

ابزارک وردپرس به شما کمک می‌کند که به‌واسطه آن یک سری طراحی در قالب سایت خود انجام دهید. ویجت‌ها کاملاً به قالب سایت شما بستگی دارند. حتی برخی از قالب‌های وردپرس از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند. اگر قالب شما از ابزارک پشتیبانی نمی‌کند بهتر است آموزش آموزش افزودن ابزارک به قالب وردپرس را مشاهده کنید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس این قابلیت را نیز از طریق ابزارک‌ها به‌صورت پیش‌فرض در اختیار کاربران خود قرار داده است. شما می‌توانید در صورت تمایل از این قابلیت استفاده نمایید. شما می‌توانید از طریق پیشخوان سایت خود این کار را انجام دهید. در این روش به‌راحتی از طریق بخش نمایش > ابزارک ها، می‌توانید ابزارک نوشته‌های تازه وردپرس را به محل دلخواه قالب خود اضافه کنید. در پایان با کلیک روی گزینه ذخیره کار شما با این قسمت تمام می‌شود.

البته در نظر داشته باشید که این قابلیت دارای آیتم‌های محدودی مانند تاریخ، عنوان، تعداد پست‌ها است و شما قادر نیستید این قسمت را به‌نحوی‌که می‌خواهید سفارشی‌سازی کنید.

کد نمایش مطالب جدید وردپرس

همچنین یکی دیگر از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید این کار را انجام دهید کد نویسی است. در اینجا با استفاده از یک کد بسیار ساده PHP قادر هستید آخرین مطالب وردپرس را در هرکجای سایت خود نمایش دهید. برای انجام این کار تنها کافی است کد زیر را در محل دلخواه خود در قالب سایتتان کپی کنید؛ تا آخرین نوشته‌ها همان‌جا برای شما نمایش داده شود.

ابتدا از بخش نمایش > ویرایشگر وارد ویرایشگر قالب سایت خود شده و فایل دلخواه خود را برای ویرایش بازکنید. مثلاً اگر می‌خواهید در ساید بار (ستون کناری) سایتتان، آخرین مطالب نمایش داده شود. پس شما باید فایل Sidebar.php را بازکنید. پس از آن کد زیر را در این فایل قرار دهید:

<ul>
// Define our WP Query Parameters by mihanwp.com
<?php $the_query = new WP_Query( 'posts_per_page=5' ); ?>

// Start our WP Query by mihanwp.com
<?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); ?>

// Display the Post Title with Hyperlink by mihanwp.com
<li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li>

// Display the Post Excerpt by mihanwp.com
<li><?php the_excerpt(__('(more…)')); ?></li>

// Repeat the process and reset once it hits the limit by mihanwp.com
<?php 
endwhile;
wp_reset_postdata();
?>
</ul>

تعداد مطالب نمایش داده‌شده را می‌توانید با تغییر عدد 5 در عبارت posts_per_page=5 به عدد دلخواه خود تغییر دهید. مثلاً اگر می‌خواهید 10 مطلب نمایش داده شود، عدد 5 را به 10 تغییر دهید.

همچنین علاوه بر دو روشی که در بالا برای شما توضیح دادیم؛ یک راه دیگر برای نمایش مطالب سایت، نمایش مطالب یک دسته‌‌‌‌‌بندی خاص در بخشی از وردپرس است. جهت کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می‌‌‌‌‌توانید  آموزش نمایش مطالب دسته خاص را اینجا مشاهده بفرمایید.

علاوه بر این اگر شما تمایل دارید که امکانات بیشتری به این قسمت اضافه کنید می‌توانید از افزونه برای سفارشی‌سازی استفاده نمایید. شما می‌توانید این قسمت را با استفاده از افزونه‌هایی که برای انجام آن وجود دارند برای خود حرفه‌ای کنید. استفاده از افزونه برای کسانی که آشنایی با کد نویسی نداشته و قصد دارند این قسمت را سفارشی کنند مناسب است.

پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۲۰ تیر ۱۳۹۷

    باسلام. به چه صورت صفحه بندی کنیم. مثلا 5 تا در هر صفحه.