ثبت‌نام ورود

نمایش ندادن دسته بندی خاص در صفحه اصلی سایت وردپرس

نمایش ندادن دسته بندی خاص در صفحه اصلی
نمایش ندادن دسته بندی خاص در وردپرس

به طور پیش‎فرض هنگامی که مطلبی را منتشر می‎کنید در صفحه اصلی نشان داده می‎شود. نوشته‎ها بر اساس دسته‎بندی‎های متفاوت تقسیم بندی می‎شوند. حال، اگر بخواهید مطالب برخی از دسته‎بندی ها را در صفحه اصلی سایت خود نشان ندهید، به شما پیشنهاد می‎کنیم حتما آموزش امروز را دنبال کنید. در این مقاله نحوه تنظیم سایت و نمایش ندادن دسته بندی خاص در صفحه اصلی سایت وردپرس را به شما توضیح خواهیم داد.

نمایش ندادن دسته بندی خاص در صفحه اصلی وردپرس

در این مرحله افزونه Ultimate Category را نصب و فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه، گزینه جدیدی به نام Category Excluder در منو تنظیمات پیشخوان وردپرس جای می‎گیرد. به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

دراین قسمت تمام دسته‎بندی‎های سایت وردپرسی خود می‌بینید. از اینجا، شما می‎توانید دسته‎بندی مورد نظر خود را از ستون Exclude from front page انتخاب و تیک آن‎ها را زده و حذف کنید. همچنین می‎توانید دسته‎بندی‎ها را از خوراک RSS، آرشیو حذف کنید. در آخر دکمه به‎روز‎رسانی را بفشارید.

تنظیم دسته بندی ها برای نمایش داده نشدن در صفحه اصلی سایت
تنظیم دسته بندی ها برای نمایش داده نشدن در صفحه اصلی سایت

اکنون سایت خود را رفرش کنید. خواهید دید پست‎های آن دسته‎بندی‎هایی که حذف کردید دیگر در صفحه اصلی یا خانه نیستند.

حذف یک دسته از صفحه اصلی وردپرس بدون نیاز به افزونه

در این روش کافی است فقط کد زیر را به فایل  functions.php قالب خود اضافه و ذخیره کنید.

function exclude_category_home( $query ) {
if ( $query->is_home ) {
$query->set( 'cat', '-5' );
}
return $query;
}
 
add_filter( 'pre_get_posts', 'exclude_category_home' );

حتما به جای مقدار -5، شناسه ID دسته بندی دلخواه خود را جایگذاری کنید. با این کار مطالب یا پست‎های دسته‎بندی مشخص شده از صفحه اصلی پنهان میشود و کاربران پست‎های آن دسته‎بندی را نمی‎بینند. (حتما علامت – را کنار شناسه دسته بندی بگذارید).

همچنین می‎توانید با کد زیر چندین دسته‎بندی را از صفحه اصلی حذف یا مخفی کنید. فقط یادتون نره شناسه‎ دسته‎بندی‎های دلخواهتان را با شناسه‎های کد زیر جایگزین کنید.

function exclude_category_home( $query ) {
if ( $query->is_home ) {
$query->set( 'cat', '-5, -9, -23' );
}
return $query;
}
 
add_filter( 'pre_get_posts', 'exclude_category_home' );

موفق و پیروز باشید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

 1. U31329 ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

  سلام ببخشید من برای تمرین دارم سایت فروشگاهیی رو میسازم و میخام که در صفحه اصلی یه گالری داشته باشم ک دارای فیلتر بار هستش و بر اساس دسته بندی محصولات فیلتر بشه. این کار رو انجام میدم، اما مشکلی که هست اینه ک یکی از دسته بندی های من رو نشون نمیده(دارای محصول هست).این کار رو با برچسب ها هم کردم باز هم محصولات مربوط به اون دسته بندی رو نشون نمیده.
  ممنون میشم کمک کنید

 2. کاربر مهمان ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

  سلام من میخوام فقط دسته بندی از صفحه اصلی نشون نده و پست های اون دسته بندی نشون بده باید از چه کدی استفاده کنم ممنون میشم کمک کنید

 3. کاربر مهمان ۲۴ مهر ۱۳۹۷

  با سلام. میشه دسته بندی محصولات ووکامرس در صفحه اصلی رو هم مخفی کرد؟ مثلا می خوام دسته بندی یک یا چند محصول در صفحه اصلی نشون داده نشن.