تنظیمات فرمت ساعت و تاریخ وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

تنظیمات فرمت ساعت و تاریخ وردپرس
تنظیمات فرمت ساعت و تاریخ وردپرس

آیا تاکنون به تغییر دادن فرمت زمان و تاریخ فکر کرده‌اید؟ آیا تمایلی به مختصر کردن ماه، مخفی کردن سال یا نمایش زمان در سایتتان هستید؟ در این مقاله ما به شما نحوه تغییر دادن فرمت زمان و تاریخ را آموزش می‌دهیم. پس با ما همراه باشید. توسط این آموزش تنظیمات فرمت ساعت و تاریخ وردپرس را به دلخواه خود انجام دهید و سایت خود را سفارشی کنید.

برخی اوقات شما نیاز دارید که از این تنظیمات استفاده کنید و بنابر دلایل مختلفی فرمت زمان و تاریخ را در سایت خود عوض کنید. همچنین در برخی از قالب‌هایی که فارسی‌سازی شده‌اند لازم است که شما این کار را انجام دهید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم با استفاده از این روش انجام این کار را برای شما کاربران عزیز میهن وردپرس آموزش دهیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس از امکانات زیادی برخوردار است و بسیاری از قابلیت‌های موردنیاز شما به‌صورت پیش‌فرض در این سیستم تعبیه‌شده است. قرار دادن ساعت و تاریخ در سایت بسیار مهم است و شما بهتر است که در سایت خود آن‌ها را نمایش دهید. این قابلیت بسیار مفید است و شما می‌‌‌‌‌توانید آن را در سایت خود قرار دهید. برخی از قالب‌ها از این قابلیت کارآمد پشتیبانی می‌کنند. اما در غیر این صورت نیز شما به‌واسطه کد و افزونه نیز می‌توانید این قابلیت را در سایت خود ایجاد کنید.

تنظیمات فرمت ساعت و تاریخ وردپرس

مطابق با این آموزش شما نیاز به نصب هیچ افزونه‌ای در سایت خود ندارید و می‌توانید با استفاده از پنل مدیریت وردپرس این کار را انجام دهید. همچنین در صورت آشنایی با کد نویسی شما می‌توانید این تنظیمات را به‌راحتی به‌صورت حرفه‌ای در سایت خود انجام دهید.

وردپرس همراه با توابع ساختاری می‌آید که به کاربر اجازه توسعه دادن فرمت زمان و تاریخ را می‌دهد. اولین بخش با استفاده از پنل مدیریت وردپرس است. بنابراین شما می‌توانید این فرمت را با رفتن به تنظیمات > عمومی در بخش مدیریت وردپرس در قسمت پایین بخش زمان و تاریخ را تغییر دهید.

اینجا جایی است که می‌توانید یک منطقه زمانی برای وب‌سایت خود همراه با فرمت تاریخ و زمان انتخاب کنید و بعدازآن تعدادی از گزینه‌های ساختاری وجود دارد که می‌توانید با کلیک روی دکمه‌های رادیویی انتخاب کنید. در اینجا در قسمت زمان محلی شما باید موقعیت محلی خود را انتخاب کنید. به‌این‌ترتیب شما باید تهران را در این قسمت انتخاب کنید.

پس از آن دو قسمت دیگر نیز توسط شما باید تکمیل گردد که این دو قسمت شامل ساختار تاریخ و ساختار زمان می‌باشد، که شما باید با توجه به ساختاری که در آن قرار دارید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. اما اگر از آن اطلاع ندارید نگران نباشید. چراکه می‌توانید ساختار دلخواه را برای هر دو این گزینه انتخاب کنید و خود ساختار سفارشی موردنظرتان را در فیلد مربوطه وارد نمایید.

کاراکتر فرمت برای تاریخ و زمان در وردپرس چیست؟

در نظر داشته باشید که فرمت تاریخ و زمان کاراکتری بر اساس حروف است که نشان‌دهنده فرمت زمان می‌باشد. برای مثال ورود Y برای زمانی که خروجی سال است در چهار رقم عددی مانند 2016، یا ورود Y برای زمانی که سال در دو رقم عددی مانند 16 می‌باشد. در ادامه برای شما فرمت‌‌‌‌‌های مختلف زمان و تاریخ را قرار داده‌‌‌‌‌ایم.

چند مثال از فرمت زمان و تاریخ:

M d, Y – خروجی آن – Nov 06, 2014
d M, Y –خروجی آن – 06 Nov, 2014
F jS, Y –خروجی آن – November 6th, 2014
l, F jS, Y –خروجی آن – Thursday, November 6th, 2014
H:i:s –خروجی آن – 21:26:12

شما می‌توانید فرمت‌های مختلفی در جعبه تنظیمات برای زمان و تاریخ انتخاب کنید. پس از انتخاب فرمت، وردپرس به شما پیش‌نمایش فرمت انتخابی را نشان می‌دهد.

پس از ذخیره تنظیمات، در سایت وردپرسی شما از این فرمت‌ها استفاده می‌شود؛ مگر اینکه در قالب خود از فرمت از پیش تعریف‌شده استفاده کنید. یکی از سؤالات متداول در مورد فرمت زمان و تاریخ چگونگی نمایش دادن زمان بعد از تاریخ در وردپرس می‌باشد. برای این کار بهترین راه‌‌‌‌‌حل ویرایش تم وردپرس و افزودن کد زیر به‌جایی که می‌خواهید زمان را نمایش دهید است:

<?php get_the_time(); ?>

این کد فقط زمان را برای پست یا صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید نمایش می‌دهد. بااین‌وجود اغلب مبتدیان تمایلی به ایجاد چایلد تم‌ها ندارند و از کد استفاده می‌کنند. برای این کاربران این راحت‌ترین راه برای نمایش زمان بعد از تاریخ می‌باشد. ازلحاظ فنی وقتی خروجی وردپرس تاریخ است، درواقع خروجی هم‌ زمان و هم تاریخ می‌باشد. بااین‌وجود اغلب افراد فقط از کاراکتر فرمت برای تاریخ استفاده می‌کنند و چاره‌ای جز نمایش تاریخ ندارند. همچنین می‌‌‌‌‌توانید برای نمایش ساعت فعلی از این آموزش استفاده کنید.

شما می‌توانید فرمت تاریخ را نیز درزمینه زمان در صورت نیاز نمایش دهید. درواقع بر اساس نیاز شما می‌توانید کارهای زیادی با تاریخ و زمان در وردپرس انجام دهید. به‌عنوان‌‌‌‌‌مثال می‌توانید آخرین زمان به‌روزرسانی پست را به‌جای تاریخ انتشار نمایش دهید. همچنین می‌توانید تاریخ و زمان فعلی و تاریخ نسبی مانند “این مطلب ۳ روز پیش منتشرشده” را نمایش دهید. آموزش انجام این کار را اینجا ببینید.

اگر شما در فرمت تاریخ وارد کاراکتر زمان شوید، زمان را نمایش می‌‌‌‌‌دهد. به‌‌‌‌‌عنوان‌‌‌‌‌مثال:  d/m/Y g:i خروجی اش می شود: 06/11/2014 12:15 pm

امیدواریم که این آموزش در تنظیم تاریخ و زمان سایتتان به شما کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۹ خرداد ۱۳۹۷

    برای ووکامرس هم میشه ازش استفاده کرد یا فقط برای پست ها هستن؟؟؟

  2. کاربر مهمان ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

    سلام وقت بخیر. من از قالبی استفاده می کنم که اجازه نمیده انگار از تنظیمات وردپرس نحوه نمایش تاریخ رو حل کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنم؟

    اسفند ۱۵, ۱۳۹۶

    اینجوری نشون میده. اصلا هم نمیشه با تنظیمات وردپرس تغییرش داد.