نمایش اطلاعات تماس در سایدبار و فوتر وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

نمایش اطلاعات تماس در سایدبار و فوتر وردپرس

اگر شما صاحب یک وب‌سایت کاربر محور هستید پس می‌دانید که اطلاعات تماس با ما در سایت دارای اهمیت زیادی است. ما در میهن وردپرس برای شما عزیزان آموزش‌ها و افزونه‌های زیادی را برای ایجاد این فرم توضیح داده‌ایم. اما به دلیل اینکه بخش تماس با ما دارای اهمیت بسیاری است وردپرس افزونه‌های مختلفی را برای آن در نظر گرفته است تا کاربران بتوانند طبق نیاز سایت خود از هریک از آنها استفاده کنند.

نمایش اطلاعات تماس در ستون کناری

توسط این فرم شما امکان این را دارید که یک ارتباط پایدار با کاربران خود داشته باشید و به آنها نشان دهید که چقدر برای شما اهمیت دارند. کاربران می‌توانند از این طریق با شما ارتباط برقرار کنند و شما می‌توانید با توجه به نیازهای آنها وب‌سایت خود را ارتقا دهید و باعث شوید که کاربران از وب‌سایت شما راضی باشند. این روش می‌تواند به شما کمک کند برای اینکه شما بتوانید یک ارتباط مؤثر با کاربران خود داشته باشید.

همان‌طور که استفاده از این فرم و قرار دادن آن در سایت برای کاربران بسیار مهم است موتورهای جستجو نیز اهمیت زیادی به این صفحه می‌دهدند و شما با قرار دادن این فرم در سایت خود باعث می‌شوید که امتیاز وب‌سایتتان بالا رود. وردپرس افزونه‌های حرفه‌ای و رایگان زیادی را برای ایجاد فرم تماس در اختیار کاربران خود قرار داده است و ما قصد داریم در اینجا توسط یک افزونه کاربردی این کار را به شما آموزش دهیم.

فراموش نکنید که اگر می‌خواهید یک وب‌سایت موفق داشته باشید باید همواره رضایت کاربران خود را در رأس توجه خود قرار دهید و قابلیت‌های مختلفی را برای ارتباط داشتن با آنها فراهم کنید که این کار با سیستم متن‌باز وردپرس بسیار ساده است.

معرفی افزونه Contact Widgets

در اینجا یک افزونه ساده و آسان را معرفی می‌کنیم که به‌آسانی بتوانید فرم تماس با ما را در سایدبار سایت خود راه‌اندازی کنید. همچنین می‌توانید شبکه‌های اجتماعی خود را هم نیز اضافه کنید. این افزونه Contact Widgets نام دارد و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما برای اینکه از آن استفاده کنید نیازی ندارید که هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید.

این افزونه در این زمینه بسیار کاربردی عمل می‌کند و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به‌طوری‌که توانسته است تاکنون بیش از 500 هزار نصب فعال در وب‌سایت های گوناگون داشته باشد. این پلاگین می‌تواند به‌صورت اختصاصی این کار را خیلی راحت و تنها در عرض چند دقیقه برای شما انجام دهد. علاوه بر این کار با این افزونه بسیار ساده است و به دلیل رابط کاربری بسیار ساده‌ای که دارد موردتوجه بسیاری از کاربران ازجمله کاربران مبتدی قرارگرفته است.

بنابراین اگر شما هم با برنامه‌نویسی آشنا نیستید و می‌خواهید بدون اینکه کد نویسی انجام دهید یک فرم تماس با ما جذاب در سایت خود به وجود بیاورید ادامه این مقاله را دنبال کنید تا بتوانید با استفاده از این پلاگین کاربردی این کار را انجام دهید.

آموزش کار با افزونه Contact Widgets

همان‌طور که گفتیم این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما برای اینکه از آن در سایت خود استفاده کنید می‌توانید از انتهای این صفحه و یا از مسیر افزونه‌ها > افزودن آن را در وب‌سایت خود راه‌اندازی و فعال نمایید. همچنین اگر با این کار آشنایی ندارید می‌توانید راهنمای ما در مورد نصب افزونه در وردپرس را ابتدا ببینید.

نصب افزونه Contact Widgets
نصب افزونه Contact Widgets

بعدازاینکه این پلاگین را روی سایت خود فعال کردید مشاهده می‌کنید که هیچ قسمتی به پنل مدیریت وردپرس شما افزوده نشده و درواقع این افزونه هیچ‌گونه تنظیمات پیکربندی ندارد. اما برای اینکه بتوانید از این افزونه استفاده کنید باید به مسیر نمایش > ابزارک‌ها رفته و در آنجا مشاهده می‌کنید که یک ابزارک جدید به نام Contact Details به این بخش افزوده شده است.

ابزارک های جدید اضافه شده
ابزارک های جدید اضافه شده

شما می‌توانید با کشیدن این ابزارک آن را در محل دلخواه خود قرار دهید.

ابزارک شبکه‌های اجتماعی
ابزارک شبکه‌های اجتماعی

در اینجا برخی از گزینه‌ها را مشاهده می‌کنید که اکنون به شما توضیح می‌دهیم کاربرد هر یک از آنها به چه صورت است.

نمایش فرم تماس با ما توسط افزونه Contact Widgets
نمایش فرم تماس با ما توسط افزونه Contact Widgets

Title: در اینجا شما می‌توانید یک نام برای این ابزارک وارد کنید.

Email: در اینجا نیز می‌توانید ایمیل خود را وارد کنید.

Phone: در این فیلد هم می‌توانید شماره تماس خود را وارد نمایید.

Fax: این گزینه نیز برای وارد کردن شماره فکس است.

Address: میتوانید آدرس خود را در اینجا وارد کنید.

Display map of address: شما در این قسمت می‌توانید در صورت تمایل نمایش آدرس به صورت نقشه را فعال نمایید.

Display labels: با استفاده از این گزینه زمانی که فرم تماس با ما را نمایش می‌دهید برچسب گزینه‌های مختلف را می‌بینید.

پس از ذخیره هنگامی که به سایت خود مراجعه کنید فرم تماس با ما در سایدبار مشاهده خواهید کرد.

نتیجه‌گیری

برای اینکه شما بتوانید یک وب‌سایت موفق داشته باشید باید همیشه به کاربران وب‌سایت خود توجه زیادی داشته باشید و نیازهای آنها را برطرف کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید نیاز دارید که با آنها ارتباط برقرار کنید که یکی از بهترین روش‌های انجام این کار فرم تماس با ما است. شما امکان این را دارید که توسط افزونه رایگان Contact Widgets خیلی راحت این فرم را به سایت خود اضافه کنید.

امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. موفق باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟