سایت برتر

چگونه یک نوار وضعیت خواندن به وردپرس اضافه کنیم؟

readingprogressbar-1حتما دیده اید که برخی از سایت های محبوب یک علامت نوار وضعیت خواندن در بالای مقاله هایشان دارند؟این نوار کوچک به کاربران نشان می دهد که با اسکرول کردن بفهمند چقدر از مقاله باقی مانده است و آنها را تشویق به ادامه خواندن می کند.در این مقاله ما به شما یاد می دهیم چگونه یک نوار وضعیت خواندن به وردپرس اضافه کنیم.

چرا و چه زمانی باید نوار وضعیت خواندن به وردپرس اضافه کنید؟

کاربرانی که به یک صفحه در وب می روند در چند ثانیه اول مردد هستند که آیا بمانند یا بروند؟اگر بخواهید کاربران را در صفحه خود نگه دارید در حالی که یک مطلب طولانی گذاشته اید یک چالش بزرگ است؛چون آنها نیاز دارند که دائما صفحه را اسکرول کنند.بعضی از صاحبان سایت ها و یا پست های دیگر آنلاین از گالری فیلم و عکس برای نگهداشتن کاربران در صفحه ها استفاده می کنند.یک نوار وضعیت خواندن باعث تشویق کاربران برای اسکرول کردن می شود.این نوار همچنین باعث بیشتر شدن انگیزه کاربران برای خواندن ادامه مطلب می شود.بسیاری از وبسایت های محبوب مثل Daily Beast از نوار وضعیت خواندن برای جذب کاربران استفاده می کنند.البته شما باید مطمئن شوید که نوار وضعیت خواندن شما دقیق باشد و باعث بدبینی کاربر نسبت به سایت شما نشود.حالا بیاید ببینیم که چطور یک نوار وضعیت خواندن به پست های شما در وردپرس اضافه کنیم.

اضافه کردن نوار وضعیت خواندن به پست ها در وردپرس

اولین کاری که لازم است انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Worth the read است.برای فعال کردن افزونه باید به صفحه تنظیمات آن بروید و نوار وضعیت خواندن را تنظیم کنید.worththereadابتدا لازم است افزونه را با چک کردن تنظیمات فعال شدن فعال کنید.بعد از آن باید مشخص کنید که نوار وضعیت دقیقا کجا نمایش داده شود.تنظیمات پیش فرض که توسط بیشتر سایت ها استفاده می شود در قسمت بالای صفحه می باشد.شما می توانید مکان نمایش آن را به چپ،راست یا پایین تغییر دهید.این افزونه به شما این امکان را می دهد که رنگ های پیش زمینه و پس زمینه نوار وضعیت خواندن را برای متصل کردن قالب های وردپرس خود انتخاب کنید.رنگ پس زمینه برای پر کردن نوار وضعیت و رنگ پیش زمینه برای نمایش نواری که کاربر آن را اسکرول می کند استفاده می شود.شما همچنین می توانید کامنت ها را با فعال کردن تنظیمات آن به نوار وضعیت اضافه کنید.بعد از اینکه گزینه کامنت ها را فعال کردید،می توانیدیک رنگ پس زمینه متفاوت برای بخش  نوار وضعیت انتخاب کنید.تنظیمات قبلی روی صفحه به شما این امکان را می دهد که یک رنگ روشن برای نوار وضعیت خود استفاده کنید.فعال کردن این تنظیمات رنگ پس زمینه را لغو می کند و کاربران فقط رنگ پیش زمینه را هنگام اسکرول کردن ببینند.یادتان باشد که گزینه ذخیره را انتخاب کنید تا ثبت شود.

progress-bar-1

نوار وضعیت خواندن فقط برای پست های تک می باشد و صفحات و پست های سفارشی را شامل نمی شود.امیدوارم با این مقاله بتوانید نوار وضعیت به پست هایتان اضافه کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. کاربر مهمان ۱۵ مهر ۱۳۹۶

    سلام این بصورت کدنویسی هم هستش ؟ اگر هست میشه منبعش رو معرفی کنید ؟ با تشکر