ارسال خودکار مطالب وردپرس به شبکه های اجتماعی

4 / 5. تعداد رای: 1

ارسال خودکار مطالب وردپرس به شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یکی از مهمترین منابع ترافیک برای اکثر وب سایت ها میباشد. BufferApp یکی از ابزاریست که اجازه ی برنامه ریزی خودکار پست وردپرس برای رسانه های اجتماعی را میدهد. در این مقاله ما به شما نحوه ی برنامه ریزی پست وردپرس برای رسانه های اجتماعی توسط BufferApp را آموزش میدهیم.

امروزه شبکه های مجازی جز لاینفک وبسایت ها شده اند.اکثر وبسایت های دنیا در شبکه های اجتماعی صفحه اختصاصی دارند چرا که باعث افزایش بازدید وبسایت ما و هم چنین بازاریابی بیشتر می شوند. با توجه به تعداد بالای شبکه های اجتماعی محبوب در سر تا سر جهان ارسال پست در تک تک صفحه ها دشوار است.

به شما افزونه ای معرفی می کنیم که به بهترین شکل ممکن این کار را برای شما انجام دهد تا در وقت شما صرفه جویی شود و زمان خود را صرفه کارهای حرفه ای تر کنید.

ارسال خودکار مطالب وردپرس به شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه‌‌های اجتماعی حضور پررنگی در زندگی همه افراد دارند و تاثیر مستقیم بر روی زندگی و تصمیمات همه افراد می‌‌گذارند. بیشتر زمان ما صرف گذراندن در شبکه‌‌های اجتماعی مختلف می‌‌شود. این موضوع باعث شد تا شبکه‌‌های اجتماعی برای کاربران وردپرس نیز جذاب به نظر برسد.

با توجه به میزان کاربران ورودی شبکه‌‌های اجتماعی می‌‌توان دریافت که شبکه‌‌های اجتماعی می‌‌تونه تاثیر بالایی بر بازدیدکنندگان سایت ما داشته باشد. هر میزان که بازدیدکنندگان سایت ما بیشتر باشد سئو سایت ما به همان نسبت بیشتر می‌‌شود پس ما باید اقداماتی در این زمینه انجام دهیم تا اعتبار بیشتری در گوگل کسب کنیم.

تاثیر facebook در سئو سایت

با توجه به اهمیت زیادی که گوگل به شبکه‌‌های اجتماعی از جمله فیس‌‌بوک می‌‌دهد این موضوع برای دیگر سایت‌‌ها نیز جزء مهم‌‌ترین‌‌ اولویت‌‌ها قرار گرفته شده است. میزان اهمیت شبکه‌‌های اجتماعی در ارتباط مستقیم با میزان کاربران آن است. به این صورت که اگر یک شبکه اجتماعی دارای کاربران بسیار زیادی باشد اهمیت بالایی پیدا می‌‌کند. چرا که داشتن کاربر بیشتر به معنای داشتن سئو بالاتر می‌‌باشد و داشتن سئو بالا به معنای رونق کسب و کار اینترنتی ما است.

facebook یک شبکه اجتماعی بسیار معتبر و قدیمی است که نزد گوگل و کاربران از جایگاه بسیار ویژه‌‌ای برخوردار است. facebook این محبوبیت خودش را مدیون کاربران بی‌‌شماری است که روزانه بازدیدهای بسیاری از صفحات مختلف آن دارند.

میزان سئو یا بهینه‌‌سازی سایت در میزان کاربران سایت تاثیر دارد. از این را ما باید به شبکه‌‌های اجتماعی مانند فیس بوک اهمیت زیادی دهیم.

اهمیت فعالیت در facebook

برخی مواقع مدیران سایت‌‌ها اقدام به ساخت یک صفحه فیس بوک برای سایت خودشان می‌‌کنند و به این موضوع که این صفحه باید میزان بالایی از کاربران داشته باشد اهمیت نمی‌‌دهند و به ساخت یک صفحه در فیس بوک اکتفا می‌‌کنند. که این موضوع باعث بالا رفتن کاربران آن سایت‌‌ها نمی‌‌شود چرا که لازمه‌‌ی داشتن سئو بالا سایت پس از ساخت اکانت در فیس بوک میزان کاربران و فعالیت آن است.

یکی از عوامل موفقیت در فیس‌‌بوک و عاملی که باعث می‌‌شه ما کاربران دائم برای سایت داشته باشیم میزان فعالیت ما در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی است. ما باید به صورت دائم اقدام به پست کردن تصاویر و یا محتواهای مختلف در اکانت خود باشیم. اگر ما در بازه‌‌ی زمانی طولانی در اکانت پست قرار دهیم باعث می‌‌شود کاربران سایت ما افزایش پیدا کنند.

میزان کامنت‌‌های پست‌‌های ارسالی ما نیز می‌‌تونه بر میزان سئو سایت ما تاثیر داشته باشد. بالا رفتن میزان کامنت‌‌ها در هر پستی به معنای جذاب بودن آن پستی است که ما در فیس بوک منتشر کرده‌‌ایم که این موضوع نیز باعث بالا رفتن کاربران ما می‌‌شود.

تاثیر دریتر بر سئو سایت

دریتر نیز مانند فیس‌‌بوک به دلیل داشتن کاربران میلیونی از سراسر دنیا نزد گوگل اهمیت بسیار بالایی دارد و ما می‌‌تونیم با استفاده صحیح از آن میزان سئو سایت خودمون را ارتقاء بدیم و رتبه بهتری برای سایت خود در گوگل کسب کنیم.

محبوبیت و کاربران این شبکه اجتماعی به حدی است که میلیون‌‌ها کاربر را به خودش جذب کند. از این را دریتر نیز مانند دیگر شبکه‌‌های اجتماعی فیس بوک و لینکدین از اهمیت بالایی برای سئو برخوردار است.

میزان محبوبیت لینکدین در ایران

یکی دیگه از شبکه‌‌های اجتماعی که امروزه در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی پیدا کرده شبکه اجتماعی لینکدین است. عمده فعالیت لینکدین در زمینه‌‌ی کسب و کار است. متاسفانه این شبکه اجتماعی به زبان فارسی در دسترس ما قرار ندارد. اما با این وجود کاربران ایرانی لینکدین تعداد بسیار بالایی را از جامعه کاربران آن تشکیل داده‌‌اند.

این شبکه اجتماعی این امکان را به ما می‌‌دهد که مقاله‌‌های خود را ارسال کنیم و یا اینکه یک رزومه شغلی خوب برای خود درست کنیم تا بتونیم زمان درخواست همکاری از آن استفاده کنیم. علاوه بر این لینکدین برای شرکت‌‌های مختلف نیز رزومه در نظر می‌‌گیرد که این موضوع زمانیکه ما قصد استخدام در یک شرکت را داشته باشیم با مشاهده آن رزومه تصمیم راحت‌‌تری داشته باشیم.

با توجه به موارد گفته شده می‌‌توان گفت جایگاه لینکدین در میان یکی از محبوب‌‌ترین‌‌های ایران قرار دارد و این برنامه کاربران بسیار زیادی را هم مدیریت می‌‌کند.

اهمیت استفاده از Buffer در سایت

پس از همه موضوعاتی که به آن اشاره شد می‌‌توان به این نتیجه رسید که فعالیت صحیح و به موقع در شبکه‌‌های اجتماعی باعث بالا رفتن سئو سایت ما می‌‌شود. در این خصوص ما می‌‌تونیم از یک افزونه به نام Buffer در سایت خود استفاده کنیم تا علاوه بر اینکه به صورت مداوم در شبکه‌‌های اجتماعی پست داشته باشیم در زمان خود نیز تا حد بسیار زیادی صرفه‌‌جویی می‌‌کنیم.

این افزونه به ما در زمینه پست کردن محتوای مورد نظر خودمون در برترین و محبوب‌‌ترین شبکه‌‌های اجتماعی کمک می‌‌کند. همچنین این پلاگین سازگاری کامل با دریتر، فیس‌‌بوک، لینکدین و بسیاری دیگر از شبکه‌‌های اجتماعی دارد از این را انتخاب بسیار مناسبی برای ما می‌‌باشد.

علاوه بر این ما می‌‌تونیم با استفاده از تنظیمات این افزونه مشخص کنیم که پست‌‌های ما در چه زمانی در کدامیک از شبکه‌‌های اجتماعی انتشار داده شود.

سازگاری این افزونه با دیگر افزونه‌‌ها

این افزونه با افزونه‌‌های مهم و کاربردی مانند ووکامرس نیز سازگاری کامل دارد. که این افزونه به ما کمک می‌‌کند که اگر مدیریت یک سایت فروشگاهی را داشته باشیم بتونیم با buffer محصولات مختلف سایت خودمون را در اکانت خود پست کنیم. یعنی این امکان را به سایت خودمون بدیم که کاربران بیشتری از محصولات ما دیدن کنند.

این افزونه به غیر از ووکامرس با WPML و BB Press نیز سازگاری کامل دارد. WPML به ما امکان چندزبانه کردن پست‌‌های خودمون را می‌‌ده و می‌‌تونیم پست خودمون را به هر زبانی منتشر کنیم تا کاربران از سراسر دنیا قابلیت دیدن از سایت ما را داشته باشند.

buffer می‌‌تونه پست‌‌های ما را به گروه‌‌های فیس‌‌بوک و غیره ارسال کند و در هر گروهی که ما مشخص می‌‌کنیم امکان انتشار پست‌‌های ما وجود دارد. یکی دیگه از ویژگی‌‌های این افزونه این است که فرقی ندارد پست ارسالی ما متن باشد یا عکس این افزونه قابلیت پست کردن هر دو مورد را در شبکه‌‌های اجتماعی دارد.

علاوه بر موارد بالا این افزونه ویژگی‌‌های متعدد دیگری نیز دارد که ما پس از نصب آن قادر خواهیم بود از تمامی آن‌‌ها استفاده کنیم. در ضمن این افزونه با قالب مورد استفاده در سایت ما نیز سازگاری دارد و نیازی نیست از این بابت نگرانی داشته باشیم.

BufferApp چیست؟

BufferApp خدمات برنامه ریزی مبتنی بر وب است که به شما اجازه ی ارسال پست در شبکه های مختلف اجتماعی را میدهد. این برنامه یک راه دقیق برای به اشتراک گذاشتن هر چیزی که میخواهید میباشد. این برنامه به شما اجازه ی درست کردن اکانت فیسبوک,دریتر و لینک کردن به یک حساب بافر را میدهد. شما میتوانید از یک داشبورد برای به اشتراک گذاشتن هر چیزی روی شبکه استفاده کنید. همچنین تجزیه و تحلیل,برنامه ریزی آسان از پست و آدرس کوتاه را ارائه میدهد. همچنین اجازه ی افزودن تیم برای تقسیم فعالیت رسانه اجتماعی را میدهد.

اتصال وردپرس به بافر

ابتدا نیاز دارید برای یک حساب کاربری بافر ثبت نام کنید. به سایت BufferApp رفته و ثبت نام کنید. همچنین میتوانید از طریق دریتر و فیسبوک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام به داشبورد بافر بروید. اکنون که یک حساب بافر ایجاد کرده اید باید به وردپرس و حساب بافر خود متصل شوید.

برای این کار باید افزونه WP to Buffer را روی سایت نصب کرد. پس از فعال سازی افزونه به بخش تنظیمات>Buffer بروید.

تنظيمات بافر

پس از متصل شدن به حساب بافر نياز است يك برنامه بافر ايجاد كنيد. افزونه به شما لينك ايجاد برنامه را نمايش خواهد داد. با كليك روي Registering an Application به وب سايت ارائه دهندگان برنامه خواهيد رفت.

ايجاد برنامه

سپس یک نام و توصیف برای برنامه خود ارائه دهید. در فیلد وب سایت برای سایت خود آدرس ارائه دهید. در مخاطبین فیلد آدرس را توسط وردپرس به افزونه بافر وارد کنید. پس از پر کردن تمام فیلدها گزینه create application را بزنید. اکنون بافر برای شما ایمیلی با لینک برای دستیابی به رمز را ارسال می‌کند که با کلیک روی این لینک به وب سایت بافر جاییکه شناسه مشتری و رمز دستیابی را میبینید بازمیگردید. اینها را در صفحه تنظیمات وردپرس به بافر کپی کنید.

اتصال به بافر

اکنون سایت شما به برنامه بافر متصل شده است.

اتصال بافر

برنامه ریزی و انتشار پست برای رسانه اجتماعی توسط بافر

برای اشتراک گذاری خودکار زمان انتشار پست باید به تنظیمات بافر وردپرس رفته و روی تب Posts کلیک کنید. میتوانید پست خود را توسط بافر بصورت زمان انتشار خودکار یا آپدیت به اشتراک بگذارید. روی On Publish کلیک کرده و حساب رسانه اجتماعی را برای پست,قبل از ذخیره تغییرات انتخاب کنید.

فعال کردن پست

اگر برنامه ریزی بافر را شروع نکرده اید سپس پست وردپرس شما روی رسانه اجتماعی وب سایت بعنوان دکمه انتشار به اشتراک گذاشته میشود. برای فعال سازی برنامه ریزی به داشبورد BufferApp رفته و روی تب Scheduling  کلیک کنید. شما میتوانید یک منطقه زمانی تنظیم کنید و زمانهای مختلف برای به اشتراک گذاشتن پست را انتخاب کنید.

برنامه ریزی بافر پست

به همین راحتی پست های شما بصورت خودکار و زمانبندی شده منتشر می شود. موفق باشید

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U17441 ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

  برای انتشار مقاله در فیس‌بوک نیاز به این هست که سرور در خارج باشه؟

 2. کاربر مهمان ۶ اسفند ۱۳۹۸

  سلام جناب حسینی راد
  خیلی دنبال این افزونه گشتم که چطور سر تیتر ها رو نشانه گذاری می کنین
  (اون سر تیتر هایی که در آنچه در این مطلب می‌خوانید: نوشتید)
  میشه راهنمایی کنین چه افزونه ای رو باید نصب کنم؟

 3. U8541 ۲۴ اسفند ۱۳۹۶

  سلام. خسته نباشید
  ببخشید شما در میهن وردپرس از چه افزونه یا سرویسی برای اشتراک گذاری مطالب در فیسبوک استفاده می کنید؟
  من از بافر و dlvr استفاده کردم اما بعد چند دقیقه پست هام به طور اتومات از فیسبوک پاک میشه
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • U11404 ۲۴ اسفند ۱۳۹۶

   سلام
   ما از افزونه برای اینکار استفاده نکرده ایم. با کد نویسی اینکار را انجام داده ایم.

 4. کاربر مهمان ۱۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام خسته باشیید…ایا کدی یا برنامه ای هست بشه مطالب وبلاگ رو بصورت خودکار در شبکه ای اجتماعی منتشر کرد لطفا راهنمایی کنید….

 5. کاربر مهمان ۱۹ تیر ۱۳۹۶

  دوستان این افزونه اینستاگرام هم ساپورت میکنه ؟

 6. کاربر مهمان ۱۰ تیر ۱۳۹۶

  ممنونم چقد دنبال این افزونه بودم، نصب کنم میام توضیح میدم از میزان رضایتم

 7. U4663 ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلاماین افززونه فقط برای توئیتر و فیس بوک کاربرد داره یا برای شبکه های اجتماعی دیگه هم کاربرد داره؟