• آموزش ساخت سایت و رساندن آن به درآمد

نمایش پیش نمایش لینک ها در وردپرس

نمایش پیش نمایش لینک ها در وردپرس

نمایش پیش نمایش لینک ها در وردپرس

آیا تا کنون سایتی که لینک ها را با آوردن ماوس پیش نمایش کند دیده اید؟ این کار با استفاده از یک پنجره jQuery قابل انجام میباشد. در این مقاله ما به شما روش نمایش پیش نمایش لینک ها در وردپرس را آموزش میدهیم.

اولین کار نصب و راه اندازی افزونه WP Live Preview Links میباشد. پس از فعال سازی یک آیتم منوی جدید در نوار مدیریت وردپرس ظاهر میشود. با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات پلاگین میروید.

تنظیمات پیش نمایش لینک ها

با استفاده از این پلاگین میتوانید پیش نمایش زنده از خارجی،داخلی یا لینک های انتخابی داشته باشید. با توجه به آنچه شما در حال تلاش برای رسیدن به آن هستید بسیاری از سایتها از پیش نمایش برای سایتهای خارجی استفاده میکنند. برخی از سایتهای فروشگاهی با استفاده از پیش نمایش زنده امکان نگاهی کوتاه به صفحات محصول را میدهند. به خاطر داشته باشید اگر تعداد پیش نمایش ها  زیاد باشد برای کاربران آزار دهنده میشود.

انتخاب کلاس “wp-live-preview” به شما اجازه میدهد که پیش نمایش زنده را برای لینک هایی که اضافه میکنید نمایش دهد. براحتی مانند زیر کلاس را به لینک اضافه  کنید: (ابتدا باید ویرایش وردپرس را به حالت متن تغییر دهید)

<a href=”http://www.example.com” class=”wp-live-preview”>Example Link</a>

در میان دیگر تنظیمات میتوانید سایز پنجره پیش نمایش، موقعیت و دید سایت از لینک پیش نمایش را انتخاب کنید. تنظیمات پیش فرض برای اکثر سایتها کار میکند. روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. هم اکنون میتوانید پیش نمایش لینک را در سایت خود ببینید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

 1. 29 شهریور 1396 ساعت 03:48

  سلام
  شاید این سوال جاش اینجا نباشه اما در موردش تو سایت مطلب نذاشتید
  در بیشتر سایت ها دیدم در انتهای آدرس مطالبشون .html قرار داره
  مثال: https://mihanwp.com/wp-live-preview-links.html
  این دقیقاً چیه خیلی کنجکاوم بدونم آیا داشتن .html بهتره یا نداشتن؟ و چطوری میشه اضافه کرد؟

  • رضا حسینی راد
   29 شهریور 1396 ساعت 11:11

   سلام از بخش تنظیمات پیوند های یکتا به پیوند سفارشی در انتها .html رو اضافه کنید البته اگر سایت تازه راه اندازی نشده اینکار رو انجام ندید چون خطای ۴۰۴ میخوره

enamad