مشکل صفحه سفید وردپرس

اگر تا به حال با وردپرس کار کرده باشید، حتما با صفحه سفید (صفحه مرگ وردپرس) برخورد کردید. یک خطا بسیار آزار دهنده می باشد که هنگام وارد شدن به سایت خود تنها یک صفحه سفید مشاهده می‌کنید. اما گاهی اوقات تنها یک بخش خاصی از سایت وردپرسی شما دچار خطر مرگ می شود. بخش پیشخوان وردپرس یا فقط یک صفحه از سایت دچار این خطا می شود.

صفحه سفید وردپرس

با ما همراه باشید تا دلایل بروز خطا و روش های برطرف کردن خطا را به شما عزیزان توضیح دهم. قبل از هر کاری پیشنهاد می کنم از افزونه ها و قالب خود یک پشتیبان تهیه کنید.

حل خطای صفحه سفید در وردپرس

جندین دلیل وجود دارد که این خطا رخ دهد، اولین دلیل ممکن است از میزان محدودیت حافظه پیش فرض وردپرس باشد و یا به خاطر اختلال در یکی از افزونه ها یا در کدهای قالب مشکلی به وجود آمده باشد و برخی اوقات مشکل از طرف هاستینگ یا میزبانی وب هم می تواند باشد.

افزایش میزان محدودیت حافظه

اولین راه حل تست میزان محدودیت حافظه پیش فرض php وردپرس می باشد، وارد پنل کاربری هاست خود شوید و فایل wp-config را ویراش کنید، کد زیر را یافته و  مقدار محدودیت حافظه را افزایش دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

اگر مجددا مشکل رفع نشد روش بعدی را به کار ببرید.

غیر فعال کردن افزونه ها

در این روش اگر به علت بروز خطا نمی توانید وارد بخش پیشخوان وردپرس خود شوید وارد پنل کاربری هاست شوید و در پوشه wp-content/plugins نام پوشه plugins راتغییر داده و مجددا سایت را بررسی کنید و ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر سایت اجرا شد وارد پوشه افزونه ها در پیشخوان وردپرس شوید و یک به یک افزونه ها را فعال کنید و افزونه ای که باعث به وجود آمدن خطا شده است را یافته و بررسی کنید.

جایگزین قالب با قالب پیش فرض

اگر با غیر فعال کردن افزونه های وردپرس مشکل رفع نشد ، احتمالا مشکل از قالب شما است، ابتدا از قالب خود یک بکاپ بگیرید سپس قالب را از پنل کاربری هاست حذف کنید، پس از حذف، وردپرس به صورت خودکار قالب پیش فرض وردپرس را جایگزین قالب قبلی میکند.

همچنین به phpmyadmin رفته و دیتابیس خود را انتخاب کنید و جدول wp_options را باز کرده و مقادیر جداول template،  styleshee را به نام قالب پیش فرض وردپرس ( مثلا twentyeleven ) تغییر دهید. اگر با این تغییر مشکل شما رفع شد احتمالا مشکل از فایل functions.php قالب بوده است، فایل را بررسی کنید و در پایین در صورت وجود فضای اضافی آن را حذف نمایید یا ممکن است یک تابع اشتباه در فایل بکار برده باشید آن را پیدا و مشکل را برطرف کنید.

راه حل های دیگر برای رفع خطای صفحه سفید

اگر با به کار بردن مراحل بالا مجددا با خطا مواجه شدید وردپرس را مجددا آپلود کنید و فایل های وردپرس فعلی را جایگزین فایل های قبلی وردپرس کنید. ممکن است یکی از فایل های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار باعث رفع مشکل صفحه سفید در سایت شما شود.

همچنین می توانید حالت اشکال زدایی خطا را در وردپرس فعال کنید، علت بروز خطا را متوجه شده و آن را برطرف نمایید. برای اینکار کد زیر را به فایل wp-config اضافه کنید:

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);   define( 'WP_DEBUG', true);

پس از اضافه کردن کد، پیغامی در سایت مشاهده خواهید کرد و این امر سبب می شود تا بتوانید علت را یافته و برطرف کنید.

گاهی اوقات تنها صفحه‌ی نخست سایت شما این خطا را نشان می دهد و بخش های دیگر سایت و بخش پنل مدیریت وردپرس به خوبی نمایش داده می شود. در این صورت، مشکل از افزونه cache سایت‌تان می باشد و باید کش سایتتان را خالی کنید.

حال کد زیر را به فایل wp-config قالب خود اضافه کنید.

/** Trick for long posts */ ini_set('pcre.recursion_limit',20000000); ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

در اینجا خطای شما برطرف شده و سایت شما به درستی نمایش داده می شود.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.