چه موقع باید هاست سایتمان را تغییر دهیم؟

  • بروزرسانی شده در

0 / 5. تعداد رای: 0

چه موقع باید هاست سایتمان را تغییر دهیم؟

چه موقع باید هاست سایتمان را تغییر دهیم؟

آیا از خدمات میزبانی ارائه دهنده هاست خود راضی نیستید؟ در این مقاله 7 کلید شاخص برای کمک به اینکه بدانید چه زمانی میزبان وب خود را تغییر دهید می آوریم.

غلبه بر بزرگترین ترس

بیشتر مبتدیان از تغییر دادن میزبان خود میترسند،چرا که نیاز به دانش فنی برای انتقال وبسایت (بدون هیچ نقصی) دارد. انتقال اطلاعات به هاست جدید حتی اگر UpdraftPlus هم داشته باشند هنوز برای بسیاری از کاربران ترسناک است. خوشبختانه اکثر شرکت های میزبان خوب سایت شما را برای شما انتقال میدهند. مقدار هزینه بستگی به بزرگی سایت شما دارد،در اغلب موارد رایگان است و گاهی ممکن است که هزینه خیلی کمی پرداخت کنید. اما این سرویس در دسترس است حتی اگر تبلیغ نشود، باید درخواست دهید.

اکنون که بر بزرگترین ترس خود غلبه کرده اید،نگاهی به 7 دلیل نیاز به تغییر میزبان وب می اندازیم.

1. قعطی های مکرر غیر منتظره

websiteisdown

از کار افتادگی سایت برای اعتبار شما است. کسی مایل به بازدید سایتی که در نیمی از زمان باز نمیشود نیست. اگر سایت شما پایین است نشانه ی این است که شما نیاز به تغییر هاست دارید. از کجا بدانیم سایت پایین است؟ از آنجا که 24 ساعته در 7 روز هفته کار نمیکنید،سخت است که بدون استفاده از سرویس مانیتور کار کنید. خوشبختانه خدماتی مانند Pingdom در دسترس است تا به شما در آپ تایم سایت شما به صورت رایگان کمک کند. آپ تایم به سرور شما اشاره دارد.

خرابی برای زمانی است که دسترسی به سرور شما امکان پذیر نیست. بنابراین اگر 99% آپ تایم را ببینید،به این معنی است که سایت شما در آن ماه قطع جزئی داشته است. شما همیشه میتوانید از کارکنان پشتیبانی میزبانی در مورد خرابی که رخ داده بپرسید. اگر قانع کننده نبود سپس زمان حرکت به هاست جدید است.

2. خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده

خطا در اتصال پایگاه داده

اگر در سایت شما در اتصال به پایگاه داده به طور منظم خطا رخ دهد،به این معنی است که سرور شما سرویس پایداری ندارد و این برای سایت شما بد است. در هر دو مورد پشتیبان میزبان شما باید قادر به کمک به شما باشد. اگر قادر به کمک نیستند،سپس شما باید به کسی که کمک خواهد کرد سوئیچ شوید.

3. خطاهای داخلی سرور عجیب

خطای داخلی سرور

خطای داخلی سرور یکی از رایج ترین اشتباهات وردپرس و حتی خسته کننده ترین آن است. اگر این اشتباهات داخلی سرور در سایت شما به طور مکرر اتفاق بیفتند که نشانه بدی است. پس هاستتان را تغییر دهید.

4.سایت شما معلق می شود؟

سیستم تعلیق سایت

اکثر ارائه دهندگان هاستینگ وب سایت شما را ذخیره می‌کنند تا در صورت از بین رفتن اطلاعات بتوانید آنها را بازگردانی کنید. با این حال برخی از شرکت های هاستینگ حساب شما را بدون اطلاعیه برای کارهای بی ارزش مانند استفاده بیش از حد معلق می‌کنند. میزبان باید مراقب وب سایت باشد زیرا شما به آنها اعتماد کرده اید. اگر شرکت میزبان،سایت شما را بدون اطلاعیه معلق کرد باید با آنها برخورد کنید.

اگر گفتگوی شما بی فایده بود باید به شرکت دیگری که اهمیت میدهد ملحق شوید. نگه داشتن پشتیبان گیری بسیار مهم است چون برخی هاست ها اطلاعات شما را برای خود نگهداری می‌کنند.

5.خدمات پشتیبانی ضعیف

خدمات پشتیبانی از مشتری ضعیف

شما هیچ هاستینگی که کاملا بدون نقص باشد را نمیتوانید پیدا کنید. آنها فقط مردم را راضی نگه میدارند و تنها کاربران بی حوصله در این مواقع وبسایتشان را ترک می‌کنند. زمان ورود مشتری به هاستینگ ارائه خدمات خوب به آنها بسیار مهم است. گاهی هاستینگ به سادگی دست از کمک برداشته و پشتیبانی از نرم افزار را پوشش نمیدهد. پس اگر شما دنبال یک پشتیبان خوب هستید زمان حرکت است.

6.سرعت لود پایین

سرعت آاسته صفحه

سرعت یک فاکتور بسیار مهم در سایت شما برای تجربه کاربری و دریافت رتبه بالاتر است. معمولا سایت های کم سرعت با درخواست های زیادی مواجه میشوند و کاربرن زیادی روی سرور قرار میگیرند. در هر صورت هاست شما باید قادر باشد در دانستن علت سرعت کم سایت به شما کمک کند.

اگر مشکل درخواستها زیاد باشد با افزایش سرعت،از بین بردن یک افزونه و یا بهینه سازی بیشتر سرور حل می شود. اما اگر مشکل وجود کاربر زیاد روی سرور باشد هاست از شما میخواهد که پلن هاستینگ خود را ارتقا دهید.

7.بزرگتر بودن مصرف سایت از محدودیت سرور

اگر در حال وبلاگ نویسی هستید ممکن است حجم سایت شما از هاست بزرگتر باشد. بر روی پلت فرم هاست مشترک سایت شما منبع سرور را با دیگر هاست های سایت بر روی یک سرور به اشتراک میگذارد. در حالیکه شما میتوانید منابع را با استفاده از caching + CDN کنترل کنید،شما هیچ کنترلی بر روی سایتهای دیگر ندارید.

اگر روی آن سرور،سایت شما از سایتهای دیگر شلوغتر باشد شما سرعت سایت های دیگر را کم میکنید. اغلب ارائه دهندگان هاست منابع شما را بدون اطلاع مسدود می‌کنند. اگر شما سایتی دارید که مصرف بالایی دارد بهتر است به یک هاست قوی تر نقل مکان کنید.

انتقال اطلاعات به هاست جدید

اگر در حال خواندن این مقاله اید پس احتمالا هاست وب سایت خود را تعویض میکنید. آیا به دنبال یک هاست هستید که بتواند با تمام حالات برخورد کند،پشتیبانی درجه یک داشته باشد؟ پیشنهاد ما استفاده از هاست وردپرس است.

سرور ما برای اجرای وردپرس بسیار بهینه است. چون بصورت اختصاصی برای سیستم وردپرس کانفیگ شده!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟