جلوگیری از انتشار محتوای تکراری روی سایت وردپرسی

2.6 / 5. تعداد رای: 5

جلوگیری از انتشار محتوای تکراری روی سایت وردپرسی

همان‌طور که می‌دانید یکی از کارهایی که پس از راه‌اندازی سایت شما باید روزانه آن را انجام دهید تولید محتوا و انتشار مطالب برای سایت است که از اهمیت بالایی برخوردار است. شما مطابق با نوع عملکرد سایت خود می‌توانید متن‌هایی را در سایت قرار دهید تا کاربر آن‌ها را مطالعه کند و ارزش ارائه کنید. اما جلوگیری از انتشار محتوای تکراری یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به عنوان مدیر تیم تولید محتوا انجام دهید.

در همین حین که در حال انتشار مطلب هستید باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید. یکی از این موارد این است که باید مراقب باشید که مطالب تکراری را در سایت خود منتشر نکنید. این کار به دلایل مختلفی که در ادامه این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم برای سایت خوب نیست.

اما برخی اوقات مطالب و مقاله‌های سایت شما بسیار زیاد است و شما نمی‌توانید بین آن مقاله‌ها تشخیص دهید که عنوان انتخابی شما تکراری است یا نه. در این صورت است که شما باید از ابزاری استفاده کنید تا به شما کمک کند. ما در میهن وردپرس امروز به شما افزونه‌ای را معرفی می‌کنیم تا دیگر شاهد رخ دادن این تداخل‌ها در سایت خود نباشید.

یعنی قبل از انتشار متوجه شوید که این مطلب قبلاً در سایت منتشرشده است یا خیر. خب اگر شما هم می‌خواهید نحوه کار این پلاگین مفید و پرکاربرد را یاد بگیرید با این آموزش از میهن وردپرس همراه باشید.

جلوگیری از انتشار محتوای تکراری در وردپرس

همان‌طور که می‌‌‌‌‌دانید گوگل اخیراً اعلام کرده که مطالب تکراری برای سئو سایت شما بسیار مهم هستند و داشتن Duplicate Content یا همان محتوای تکراری تأثیر منفی بر روی سایت شما خواهند داشت. سئو سایت شما ازجمله موارد بسیار مهم است که باید به ابعاد مختلف آن توجه زیادی داشته باشید. شما باید همواره تلاش کنید که سئو سایت خود را ارتقا دهید.

گوگل برای سایت‌ها درزمینه‌های مختلف الگوریتم‌های متفاوتی دارد و به محتوا اهمیت زیادی می‌دهد. شما باید تلاش کنید که محتوای سایت خود را بهینه کنید که جلوگیری از محتوای تکراری نیز جزء همین بهینه‌سازی است. شما باید به‌عنوان مدیر سایت مراقب تمامی ابعاد محتوای خود ازجمله محتوای تکراری باشید.

درواقع این کار باعث می‌شود که رتبه شما بین موتورهای جستجو پایین بیاید و سایت شما در لیست نتایج اولیه نمایش داده نشود. این موضوع یعنی اینکه به خاطر یک اشتباه ممکن است شما تعداد زیادی از مخاطبان خود را از دست دهید. این موضوع برای کسب‌وکار اینترنتی شما اصلاً خوب نیست. چراکه کاربران بزرگ‌ترین دارایی شما هستند.

پس با همه این توضیحاتی که خدمت شما ارائه کردیم باید سعی کنید از انتشار مطالب تکراری در سایتتان جلوگیری کنید. برخی اوقات در بعضی از سایت‌ها چندین نویسنده وجود دارد که برای کار تولید محتوا فعالیت می‌کنند که این ممکن است عامل به‌وجود آمدن این خطا شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر چندین نویسنده دارید یا اصولاً فراموش‌کار هستید بهترین کار برای جلوگیری از این خطا استفاده از پلاگین کاربردی Super Post Cleaner است.

نحوه عملکرد افزونه Super Post Cleaner

اینکه شما بخواهید مانع انتشار مطالب تکراری در سایت شوید بسیار ساده است. ما در این بخش از آموزش وردپرس نیز برای شما یک پلاگین رایگان معرفی می‌کنیم که با استفاده از این پلاگین بتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای محتوای سایت خود را کنترل کنید. سیستم مدیریت محتوای وردپرس با پشتیبانی از افزونه‌‌‌‌‌ها کار شما را راحت می‌‌‌‌‌کند.

نحوه کار این افزونه بسیار ساده است و افزونه Super Post Cleaner هنگام انتشار یک مطلب عنوان این پست را با عنوان پست‌های قبلی سایت شما مقایسه کرده و درصورتی‌که عنوان مطلب شما در پست‌های قبلی سایت موجود باشد از انتشار این مطلب جلوگیری می‌کند و این به معنای این است که دیگر سایت شما Duplicate Content ندارد.

همچنین اگر پست‌های قبلی سایت شما تکراری است اصلاً جای نگرانی نیست چون این افزونه هر بار که پستی را منتشر می‌کنید مطالب قبلی را نیز بررسی می‌کند و در صورت تکراری بودن یکی از آن مطالب را حذف می‌کند. برای جلوگیری از وجود خطای ۴۰۴ (یافت نشد) در مطالب حذف‌شده نیز خطای ۴۰۴ سایتتان را از بین ببرید. با آموزشی که همین فردا روی میهن وردپرس قرار خواهم داد.

آموزش نصب افزونه Super Post Cleaner

خب ازآنجایی‌که این پلاگین رایگان است شما می‌توانید از مخزن وردپرس آن را دریافت کنید. بنابراین در پنل مدیریت وردپرس خود از مسیر افزودن > افزونه‌ها این پلاگین را دریافت و نصب و فعال کنید. اگر هم آشنا به نصب افزونه نیستید می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

افزونه جلوگیری از انتشار محتوای تکراری روی سایت
افزونه جلوگیری از انتشار محتوای تکراری روی سایت

پس‌ازاینکه این افزونه را روی سایت خود فعال کردید نیازی نیست که هیچ کار خاصی انجام دهید و این افزونه تنظیمات خودش را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. یعنی اینکه پس‌ازاینکه پلاگین را نصب کردید به‌طور اتوماتیک پست‌های تکراری را حذف می‌کند.

درواقع با انجام این کار نسخه اصلی باقی‌مانده و نسخه‌های تکراری حذف خواهد شد. این کار خیلی راحت بدون اینکه شما هیچ‌کاری انجام دهید انجام می‌شود. این افزونه به دلیل تنظیمات ساده موردتوجه مدیران سایت‌های مختلفی قرارگرفته است و افراد مبتدی نیز می‌توانند خیلی ساده از آن استفاده کنند.

نتیجه‌‌‌‌‌گیری

تولید محتوا در سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و دارای جوانب مختلفی است. در هنگام تولید محتوا باید موارد بسیاری رعایت شود. محتوای تکراری جزء مواردی است که در برخی از وب‌‌‌‌‌سایت‌‌‌‌‌ها گا‌‌‌‌‌ها به چشم میخورد که این موضوع بر سئو سایت تاثیر منفی می‌‌‌‌‌گذارد.

همچنین این موضوع که شما مطالب تکراری را در سایت خود منتشر کنید برای کاربران شما خوشایند نیست و ممکن است آن‌‌‌‌‌ها دیدشان نسبت به سایت شما عوض شود. شما باید سعی کنید مطالب جدید و غیر تکراری را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا آن‌‌‌‌‌ها همیشه مطالب شما را پیگیری کنند.

خب امیدوارم این افزونه برای شما عزیزان کاربردی باشد. ما که پیشنهاد می‌‌‌‌‌کنیم آن را نصب کنید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟