آموزش ساخت پادکست صوتی برای سایت (مقدمه)

 • بروزرسانی شده در

0 / 5. تعداد رای: 0

podcast

در این مجموعه مقاله قصد داریم مقدمه ای در مورد نحوه ایجاد پادکست صوتی در سایت وردپرسی خود،ارائه دهیم.پادکست جدیدترین تکنولوژی تولید و نشر محتوای صوتی در اینترنت است. به وسیله پادکست می توانید صدای خود را در اینترنت منتشر کنید و می توانید یک رادیو آماتوری شخصی باشید.در مقالات بعدی مراحل گام به گام نحوه کار پادکست ها، بهترین تجهیزات پادکست و پلاگین پادکست وردپرس منتشر خواهیم کرد.

 

پادکست چیست و چگونه پادکست ها کار می کنند؟

درکل پاکدست مجموعه ای از فایل های صوتی است که کاربران میتوانند مشترک،دانلود و گوش کنند.برای این که پاکدست شما به درستی کار کند باید یک فایل صوتی و یک فید RSS داشته باشید که کاربران بتوانند نسخه جدید و دانلود بخش های جدید را داشته باشند.

از آنجا که وردپرس با یکی از سیستم فید RSS برای وبلاگ ساخته شده است،بسیاری از پادکسترها از وردپرس به عنوان پلت فرم وب سایت پادکست استفاده می کنند.شما میتوانید به پادکست وب سایت خود با استفاده از نرم افزار پادکست مانند iTunes متصل شوید که باعث میشود میلیون ها کاربر مشترک شوند و فایل های صوتی را گوش دهند.

 دانستنیهای راه اندازی پاکدست

برای راه اندازی یک پاکدست حرفه ای مواردی  مورد نیاز است که بهتر است بدانید،اولین مورد این است که یک وب سایت یا وبلاگ جایی است که مردم می توانند در مورد شما و پادکست شما بیشتر بدانند.مورد دوم تجهیزات برای ضبط پادکست شما است.در نهایت،شما باید ابزار مناسب برای انتشار پادکست خود در اینترنت داشته باشید، بنابراین می توانید حداکثر مشترکین را دریافت کنید و به انها دسترسی داشته باشید.

در مقالات بعدی این موضوع را ادامه خواهیم داد…

 

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U5442 ۲۲ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  مرسی بحث جالبیه . لطفا روش ضبط صدا بدون نویز را هم توضیح دهید . ترجیها تا حد ممکن به صورت نرم افزاری باشد بهتر است
  با تشکر

 2. کاربر مهمان ۲۱ تیر ۱۳۹۶

  سلام ایجاد پادکست به اینصورت رو نمی دونستم متشکرم
  منتظر ادامه مقالات شما در مورد پادکست هستم ممنونم