سایت برتر

ساخت رمز عبور تصادفی برای کاربر در وردپرس

ساخت رمز عبور تصادفی برای کاربر در وردپرس

ساخت رمز عبور تصادفی برای کاربر در وردپرس

استفاده از رمز عبورهای قوی برای امنیت وردپرس ضروری است. گاهی اوقات مدیر سایت با افزودن کاربر جدید به سایت از رمز عبورهای ساده مانند test123 استفاده می‌کنند و امید دارند کاربر رمز را تغییر دهد. اما اغلب کاربران به دلیل راحتی رمز در به خاطر سپردن آنرا تغییر نمیدهند. اگر یک سایت با چند کاربر دارید باید از رمز عبورهای قوی استفاده کنید. در این مقاله روش افزودن ژنراتور رمز عبور کاربر در وردپرس را آموزش میدهیم.

ابتدا نیاز دارید برای وردپرس افزونه  Simple User Password Generator را نصب و فعال کنید که پس از فعال سازی افزونه یک گزینه Generate Password به صفحه ی Add New User اضافه می‌کند و صفحه کاربر را ویرایش می‌کند. با کلیک روی این گزینه یک رمز عبور قوی برای کاربر جدید تولید میشود. گزینه ی send this new password to the user را تیک بزنید.

تولید رمز عبور قوی

افزونه گزینه ی دیگری نیز به این صفحه اضافه می‌کند که یادآوری به تغییر رمز توسط کاربر را فعال می‌کند. با کلیک روی این گزینه هنگام ورود کاربر اطلاعیه ای برای او نمایش داده میشود که به آنها یادآوری می‌کند رمز عبور خود را تغییر دهند.

یادآوری تغییر رمز عبور

زمان افزودن کاربر جدید به سایت وردپرس باید یک رمز عبور قوی برای آنها تعیین کنید. اگر چند نویسنده در حال کار باشند و شما کاربران را با رمز عبورهای پیش فرضی مانند test123 اضافه میکنید سپس شما سایت خود را در خطر می اندازید.

نکته: در نسخه جدید وردپرس این قابلیت اضافه شده ٬ اما پیام تغییر رمز به کاربر نمایش داده نمی شود.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم