گزارش دیدگاه نامناسب در وردپرس توسط کاربران

0 / 5. تعداد رای: 0

گزارش دیدگاه نامناسب در وردپرس توسط کاربران

وردپرس یک نرم‌افزار برای ارتباط با جوامع است و بسیاری از جوامع آنلاین آن را در وب‌سایت خود به اجرا در آورده‌اند. نکته مهم در مورد جوامع این است که مردم با هم در برابر چالش‌هایی برای بهبود کل گروه کار می‌کنند. نظارت بر نظرها یکی از این چالش‌ها است. با وجود ابزارهای تشخیص ازجمله Akismet و… مخرب‌ها راه‌هایی برای گذاشتن نظرات منفی روی پست شما پیدا می‌کنند.

واضح است که این مشکل بار مخربی روی کاربران شما دارد. سایت‌های معروفی مثل Facebook و Youtube به‌جای نظارت بر روی کاربران تنظیماتی برای گزارش نظرات نامناسب دارند. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه اجازه دهید کاربران نظرات نامناسب را گزارش کنند. هنگامی‌که یک نظر خاص چندین بار گزارش شده است باید روی آن نظارت کرد.

بخش نظرات وردپرس دارای اهمیت بسیاری است و شما به‌عنوان مدیر سایت باید بتوانید به بهترین شکل این قسمت از سایت خود را بهبود دهید و آن را کنترل کنید. برای مدیریت دیدگاه‌ها در سایت ابزارهای مختلفی وجود دارد و ما در میهن وردپرس تلاش می‌کنیم آنها را به شما معرفی کنیم.

زمانی که شما این کار را در وب‌سایت خود انجام دهید می‌توانید از قرار گرفتن نظرات نامناسب در سایت خود جلوگیری کنید و آنها را ابتدا بررسی کرده و در صورت وجود مشکل آنها را حذف کنید. کنترل کردن نظرات در وردپرس به‌سادگی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید از افزونه‌های مختلفی که برای این کار طراحی و تولید شده‌اند استفاده کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا یک روش ساده برای انجام این کار به شما معرفی کنیم.

معرفی افزونه Safe Report Comments

یکی از بهترین روش‌هایی که توسط آن می‌توانید نظرات وب‌سایت خود را کنترل کنید افزونه‌ها هستند. برای این کار پلاگین‌های بسیار زیادی وجود دارد و شما می‌توانید قابلیت این بخش از وب‌سایت خود را تا حد زیادی ارتقا دهید. افزونه‌ای که امروز به شما معرفی کنیم Safe Report Comments نام دارد و در کنترل نظرات تأثیر بسیار زیادی دارد.

پلاگین Safe Report Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما می‌توانید از آن به‌صورت کاملاً رایگان استفاده کنید. به دلیل کاربرد بسیار ساده‌ای که این افزونه دارد توانسته است که تاکنون در بیشتر از 500 سایت وردپرسی نصب فعال داشته باشد. علاوه بر این دارای تنظیمات بسیار ساده‌ای است که باعث می‌شود کاربران بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

این افزونه به شما کمک می‌کند زمان زیادی را صرف بررسی نظرات مختلف نکنید و بتوانید در کمترین زمان ممکن نظرات نامناسب را در سایت خود شناسایی کنید و مانع نمایش آنها برای دیگر کاربران شوید. چراکه چنین مواردی برای همه وب‌سایت‌ها ممکن است اتفاق بیفتد و اگر نتوانید آنها را کنترل کنید خسارت جبران‌ناپذیری به وب‌سایت شما وارد می‌شود.

آموزش کار با افزونه Safe Report Comments

اولین چیزی که شما نیاز دارید نصب و فعال کردن افزونه Safe Report Comments است. بنابراین باید مانند همیشه وارد مسیر افزونه‌ها > افزودن شوید و این افزونه را در مخزن وردپرس جستجو کرده و آن را روی وب‌سایت خود نصب و فعال کنید. اگر هم با نحوه انجام این کار آشنا نیستید می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را ابتدا مشاهده کنید.

نصب افزونه Safe Report Comments
نصب افزونه Safe Report Comments

تنظیمات این افزونه بسیار ساده است و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن و تنها با چند کلیک ساده آنها را در وب‌سایت خود پیکربندی کنید. برای اینکه بتوانید از این افزونه در سایت خود استفاده کنید باید بعد از فعال کردن این افزونه به قسمت تنظیمات > گفتگوها بروید و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود گزینه“Allow Comment Flagging” را تیک بزنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

تنظیمات افزونه Safe Report Comments
تنظیمات افزونه Safe Report Comments

بعد از ذخیره تنظیمات شما فیلد دیگری به نام Flagging Threshold خواهید دید. سپس در اینجا شما باید تعداد گزارشی را که فکر می‌کنید مناسب است برای نظارت را وارد کنید. البته ما پیشنهاد می‌کنیم 2 یا 3 را رد این قسمت وارد نمایید. سپس کافی است که تنظیمات را ذخیره کنید. به همین راحتی شما موفق شدید افزونه را نصب و تنظیمات آن را با چند کلیک انجام دهید.

به‌این‌ترتیب لینک “Report This Comment” زیر هر نظر در سایت شما شروع به نمایش خواهد کرد. کاربران می‌توانند خیلی راحت روی آن کلیک کرده و یک نظر منفی را گزارش کنند.

هنگامی‌که تعداد گزارش نظر به آستانه‌ای که مشخص کرده‌اید رسید، نظر به شکل در دست بررسی قرار گرفته و شما می‌توانید در تنظیمات آن را حذف کنید یا نگه‌دارید.

نتیجه‌گیری

نظرات اسپم در سایت‌ها همواره برای مدیران سایت ایجاد مشکل کرده است و این دغدغه همیشه برای سایت‌ها وجود داشته است که از ورود این نظرات به سایت جلوگیری شود. همچنین زمانی که نظرات توهین آمیز در صفحات سایت شما قرار بگیرد ظاهر سایت شما نیز بد شده و ممکن است اعتبار شما نزد دیگر کاربران پایین بیاید.

برای اینکه بتوانید این کار را در سیستم متن‌باز وردپرس انجام دهید روش‌های زیادی وجود دارد و یکی از بهترین این روش‌ها استفاده از افزونه‌های وردپرسی نظیر Safe Report Comments است که باعث می‌شود نظرات کنترل شود و از ثبت نظرات نامناسب جلوگیری شود.

امیدواریم این مقاله به نظارت شما روی وب‌سایتتان کمک کند. اگر شما از ابزارهای دیگری با خبر هستید ما را نیز با خبر کنید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟