حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها در وردپرس

1.3 / 5. تعداد رای: 3

حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها در وردپرس

با سلام، مدتی پیش یکی از کاربران درخواست کردند که تصاویر شاخص پست‌های سایتشان را حذف کنیم. البته حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها خیلی کم پیش می‌آید که برای یک سایت رخ دهید. اما تیم میهن وردپرس برای شما کاربران عزیز نحوه انجام آن را قرار داده است. به‌این ترتیب اگر برای شما یا یکی از دوستانتان چنین مشکلی به‌وجود آمد شما می‌توانید آن را به‌سادگی انجام دهید؛ دیگر نیازی نیست مانند ما تا صفحه 147 گوگل به‌دنبال راه‌حل این مشکل بگردید. 🙂

در حالت عادی برای حذف تصاویر شاخص پست‌ها بایستی یکی‌یکی پست‌ها را بازکرده و سپس روی گزینه حذف کلیک کنید. این کار شامل زمان زیادی می‌شود و شما برای انجام آن باید مدت‌زمان زیادی را هدر دهید.

اما در این مقاله با استفاده از قطعه کدی که در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده‌ایم می‌توانید تنها در عرض یک ثانیه تمامی تصاویر شاخص سایت خود را پاک‌کنید. به این صورت در زمان شما نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی خواهد شد.

حتماً به این نکته مهم توجه داشته باشید که این کد فقط با یک‌بار اجراشدن تمامی تصاویر شاخص را پاک خواهد کرد. پس مراقب باشید که این کار را بدون دلیل انجام ندهید. از ما گفتن بود. ? ضمناً توجه داشته باشید که با استفاده از این روش تصاویر از هاست حذف نخواهند شد.

چرا تصویر شاخص نوشته‌ها را حذف کنیم

برخی اوقات شما با عوض کردن قالب سایت وردپرس خود به‌ناچار مجبور می‌شوید این کار را انجام دهید. چراکه ممکن است در برخی مواقع سایز تصاویر با قالب جدید هماهنگ نباشد. به‌این‌ترتیب است که شما تصمیم می‌گیرید تصاویر شاخص سایت خود را به‌کلی حذف کنید.

اگر در چنین مواقعی شما دارای مطالب و محتوای زیادی در سایت خود باشید؛ درنتیجه تصاویر شاخص شما نیز زیاد است. بنابراین در این زمان شما نمی‌توانید یکی‌یکی تصاویر را پاک‌کنید. توسط این آموزش شما قادر هستید تصاویر شاخص سایت خود را در صورت بروز مشکل و لزوم به‌راحتی پاک‌کنید.

با حذف تصویر شاخص کاربران فقط می‌توانند محتوای متنی شما را ببیند؛ و درواقع تصویر تمام پست‌های شما از بین خواهد رفت. شما می‌توانید توسط گذاشتن تصویر شاخص در پست‌های خود یک کلیت از محتوای متنی خود را به کاربر انتقال دهید. اما با برداشتن آن دیگر این امکان برای شما وجود ندارد.

حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها

قبل از انجام هر کاری به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. این کار را می‌توانید توسط روش‌های مختلفی انجام دهید. به‌این‌ترتیب به‌واسطه پشتیبان گیری اطلاعات سایت شما محفوظ خواهد ماند.

خب بریم به سراغ اصل مطلب، مثل همیشه کافی است کد زیر را در functions.php کپی کنید:

global $wpdb;
 
$attachments = $wpdb->get_results( "
  SELECT *
  FROM $wpdb->postmeta
  WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );
 
foreach ( $attachments as $attachment ) {
  wp_delete_attachment( $attachment->meta_value, true );
}
 
$wpdb->query( "
  DELETE FROM $wpdb->postmeta
  WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

پس از قرار دادن این کد در فایل functions.php این کار تمام می‌شود. به همین راحتی! بلافاصله بعدازاینکه فایل functions.php را ذخیره کردید؛ این کد یک Database Query اجرا می‌کند و تمام تصاویر شاخص مطالب را پاک می‌کند.

نکته خیلی مهم: لطفاً این کد را بعدازاینکه در فایل فانکشن ذخیره کردید، از این فایل پاک‌کنید. زیرا اگر این کد در فایل فانکشن باشد شما نمی‌توانید برای مطالب خود تصویر شاخص قرار دهید.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۳ خرداد ۱۳۹۶

  سلام وقت بخیر.یک سوال داشتم.چطور عکس فلش مانندی رو که موس هنگام قرار گیری روی عکس پست ظاهر میشه رو حذف کنم؟قالب انفولد میباشد.

  • Reza Rad رضا راد ۳ خرداد ۱۳۹۶

   سلام توی تنظیمات قالب بررسی کنید اگر اونجا نباشه باید کد نویسی رو تغییر بدید

  • کاربر مهمان ۲۶ مهر ۱۳۹۶

   روش حذف هاور در قالب انفولد. ابتدا به بخش استایل پیشرفته برید. روبروی دکمه ویرایش عنصر یه کادر قرار داره روش کلیک کنید. گزینه “روی تصویر لینک شده کلیک کنید” را انتخاب کنید. در کادری که باز می شود گزینه های سبک پوشش را تغییر دهید و تست کنید تا به مورد دلخواه برسید.در قسمت پایین همین کادر بخش هایی که این تنظیم اعمال خواهد شد را تیک دار کنید و در آخر ذخیره کنید.