نمایش برچسب‌های محبوب در وردپرس با افزونه و بدون افزونه

1 / 5. تعداد رای: 2

نمایش برچسب‌های محبوب در وردپرس
نمایش برچسب‌های محبوب در وردپرس

شما باید محتوای سایت وردپرسی خود را همواره مرتب نگه‌داشته و آن‌ها را به بهترین شکل در اختیار کاربران خود قرار دهید. برچسب‌ها به شما کمک می‌کنند که مفاهیم و موضوعات خاص را در سایت خود طبقه‌بندی کنید. به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است و لازم است شما برای درک بهتر آن این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

بنابراین اگر می‌خواهید محبوب‌ترین برچسب‌ها را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید در این مقاله با ما همراه باشید. برچسب‌ها و دسته‌بندی‌ها دو روش پیش‌فرض برای مرتب‌سازی محتوای شما در وردپرس محسوب می‌‌شوند. دسته‌بندی‌ها چون در محدوده وسیع‌تری نسبت به برچسب‌ها استفاده می‌شوند کاربران به آن‌‌ها توجه کمتری دارند. در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چگونه به‌راحتی محبوب‌ترین برچسب‌ها در وردپرس را نمایش دهید.

هنگامی‌که شما در ویرایشگر وردپرس خود محتوایی را قرار می‌دهید می‌توانید برچسب مرتبط با آن محتوا را در همان‌جا وارد کنید. توسط برچسب‌ها کاربران متوجه می‌شوند که در سایت شما چه محتوایی بیشتر مورداستفاده قرارگرفته و از چه موضوعاتی بیشتر استفاده‌شده است.

دلیل نمایش برچسب‌های محبوب در وردپرس

دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها یک روش برای طبقه‌‌بندی و همچنین برای مرتب کردن مقالات شما در وردپرس هستند. این دو با هم تفاوت‌‌هایی دارند. دسته‌بندی‌ها برای موضوعات یا بخش‌های گسترده‌تر در وب‌سایت شما مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ درحالی‌که برچسب‌ها به مفاهیم خاص در متن مقالات شما مناسب هستند و شما در مقالاتی که در سایت خود منتشر می‌‌کنید از آن‌‌ها استفاده خواهید کرد. البته اغلب مبتدیان به‌ندرت از آن‌‌ها استفاده می‌کنند. اما ابزارهای ساده‌ای وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد دسته‌ها و برچسب‌ها را ادغام کرده و حتی آن‌‌ها را تبدیل کنید.

هنگامی‌که شما به‌درستی شروع به استفاده از دسته‌ها و برچسب‌ها می‌کنید، احتمالاً برچسب‌های بیشتری نسبت به دسته‌ها در وب‌سایت شما وجود دارد. با توجه به دامنه گسترده‌تر آن‌‌ها، شما می‌توانید دسته‌بندی‌ها را در منوهای ناوبری قرار دهید. اما به یاد داشته باشید که اغلب برچسب‌های سایت شما کمتر مورد جستجو قرار می‌گیرند. اما روش‌‌هایی وجود دارد که می‌‌توان با استفاده از آن مانع این کار شد. یک راه برای مقابله با این موضوع افزودن ویجت پیش‌فرض برچسب Cloud است؛ که می‌توان از بخش نمایش>ابزارک‌‌ها ویجت برچسب Cloud را به نوار کناری سایت اضافه کرد.

بااین‌حال، شما متوجه خواهید شد که ویجت برچسب‌های پیش‌فرض تمام برچسب‌های خود را به ترتیب حروف الفبا نشان می‌دهد. شما نمی‌توانید این نظم را تغییر دهید یا اینکه تعداد برچسب‌های نمایش داده‌شده را محدود کنید. شما امکان این را دارید که با نمایش محبوب‌ترین یا رایج‌ترین برچسب‌های مورداستفاده در سایت وردپرسی خود این مشکل را حل کنید.

این کار به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌سرعت ایده‌ای در مورد موضوعاتی که بیشتر در سایت شما موردبحث قرار می‌گیرند دریافت کنند. همچنین به آن‌‌ها کمک خواهد کرد که مطالب بیشتری را کشف کنند؛ که به معنی بازدید بیشتر صفحه و مشارکت کاربر است.

اجازه دهید نگاهی به چگونگی نمایش محبوب‌ترین برچسب‌های شما در وردپرس بیندازیم:

1. نمایش محبوب‌‌ترین برچسب‌‌ها در وردپرس با استفاده از افزونه

این روش نسبت به دیگر روش‌ها ساده‌تر است و برای اکثر کاربران توصیه می‌شود. برای انجام این کار اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Simple Tags را از مخزن وردپرس دریافت کرده و آن را نصب و فعال کنید. جهت دریافت جزئیات بیشتر درمورد نحوه نصب افزونه آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

اضافه کردن افزونه Simple Tags
اضافه کردن افزونه Simple Tags

پس از فعال‌سازی، شما باید از صفحه‌نمایش> ابزارک‌‌ها بازدید کنید و ویجت برچسب Cloud را به نوار کناری اضافه کنید.

این ویجت گزینه‌های بیشتری دارد که شما می‌توانید تنظیمات آن را ببینید. شما می‌توانید تعداد برچسب‌هایی که می‌خواهید برای نمایش، اندازه قلم، رنگ‌ها و… استفاده کنید را انتخاب کنید. برای نمایش برچسب‌های محبوب خود، اطمینان حاصل کنید که برای “Order by for display tags” تعداد دفعاتی را انتخاب کرده‌اید و گزینه “Order for tags tags” نزولی است. فراموش نکنید که شما باید در پایان تغییرات را ذخیره کنید. اکنون می‌توانید از وب‌سایت خود بازدید کنید تا برچسب‌های محبوب خود را ببینید.

نمایش برچسب‌‌های محبوب در وردپرس به‌‌صورت دستی

این روش نیاز به‌اضافه کردن کد در فایل‌های قالب وردپرس شما دارد. در ابتدا شما باید این کد را به فایل functions.php یا یک افزونه خاص سایت اضافه کنید.

function mw_tag_cloud() { 
$tags = get_tags();
$args = array(
	'smallest'         => 10, 
	'largest'          => 22,
	'unit'           => 'px', 
	'number'          => 10, 
	'format'          => 'flat',
	'separator'         => " ",
	'orderby'          => 'count', 
	'order'           => 'DESC',
	'show_count' 				=> 1,
	'echo'						=> false
); 
$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );
return $tag_string; 
} 
add_shortcode('mihanwp_popular_tags', 'mw_tag_cloud'); 
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode'); 

این کد به‌سادگی 10 برچسب برتر از وب‌سایت شما را در یک ابر با تعداد پست‌ها در هر برچسب تولید می‌کند. پس‌ازآن یک mihanwp_popular_tags کوتاه ایجاد می‌کند و کد کوتاه را در ویجت متن فراهم می‌کند. شما هم‌اکنون می‌توانید در هر پستی، صفحه یا ویجت، کد کوتاه [mihanwp_popular_tags] را اضافه کنید تا محبوب‌ترین برچسب‌های خود را نمایش دهید.

نتیجه‌‌گیری کلی درباره نمایش برچسب‌های محبوب

همان‌طور که گفتیم شما برای مرتب‌سازی محتوای سایت خود باید از برچسب‌ها استفاده کنید. اگر شما قصد داشته باشید یک قسمت خاص از محتوای سایت خود را به کاربران نمایش دهید باید از این قابلیت مفید در وردپرس استفاده کنید.

شما از روش‌های مختلفی می‌توانید بازدید بازید سایت خود را بالا ببرید که این کار نیز یکی از روش‌هایی است که سبب جذب بیشتر کاربر به سایت شما می‌شود. پس هرگز اهمیت این موضوع را دست‌کم نگیرید. با استفاده از این کار می‌‌توانید کاری کنید که مطالب سایت شما بهتر دیده شود.

شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که از تگ‌های مناسبی در سایت خود استفاده کنید. البته توجه کنید که شما نباید بیش‌ازحد کلمات تکراری را در سایت خود تگ کنید. چراکه این موضوع سبب می‌شود این‌گونه کلمات از وی موتورهای جستجو بلوک شوند و با این کار کاربر دیگر قادر به مشاهده آن‌ها نیست. شما باید به‌طور هوشمندانه کلمات مهم سایت خود را تگ کنید.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۵ دی ۱۳۹۷

  کاش گرافیکی تر بود البته رو سئو تاثیر منفی داره