سایت برتر

بهبود مطالب قدیمی سایت و افزایش ورودی گوگل

یکی از مهم‌ترین سوالات در زمینه سئو این است که با مطالب قدیمی سایت چه کنیم؟

به طور کلی مطالب . صفحات سایت ما به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • دسته اول مطالبی هستند که هنوز توسط کاربران جست‌وجو می‌شوند و ورودی گوگل به همراه دارند. 
  • دسته دوم آن بخش از مطالب را در برمی‌گیرد که دیگر جست‌وجو نمی‌شوند و ورودی گوگلی نیز ندارند. 

پیشنهاد ما این است که مطالب دسته اول را به‌روزرسانی کنید و به آنها تصویر، متن و ویدیوهای جدید اضافه کنید تا ورودی گوگل بیشتری داشته باشند. اما مطالب دسته دوم بهتر است که از وب‌سایت خود حذف کنید و با استفاده از افزونه‌های تغییر مسیر یا redirection آنها را به صفحات مرتبطی که بازدیدکننده بیشتری دارند انتقال دهید تا ورودی گوگل بیشتری داشته باشید و وب‌سایت شما از نظر سئو نیز بهینه‌تر و بهتر شود.

بسیاری از مدیران سایت متاسفانه به اشتباه فکر می‌کنند که مطالب قدیمی سایت مهم نیستند و به همین علت اهمیتی به مقالات قدیمی سایت خود نمی‌دهدند. در صورتی که مقالات قدیمی سایت می‌توانند تاثیر زیادی روی سئو بگذارند. ربات‌های خزنده موتور جستجوگر گوگل مدت زمان معینی را برای بررسی پست‌های سایت شما صرف می‌کنند. اگر این مدت زمان صرف مقالات بیهوده سایت شود، تاثیر منفی آن را بر روی سئوی سایت خود مشاهده خواهید کرد. 

معمولا تولید کنندگان محتوا به کمیت بیشتر از کیفیت توجه می‌کنند. در ابتدا کاری که شما باید انجام دهید، تفکیک مقالات قدیمی سایت است. مقالات قدیمی که از گوگل ورودی دریافت نمی‌کنند را به صورت کامل از سایت خود حذف کنید. سپس سایر مطالب قدیمی سایت خود را دوباره بررسی کنید و آن‌ها را اصلاح کنید. با این کار، حجم مقالات سایت شما کاهش می‌یابد و از طرف دیگر تعداد مقالات با کیفیت سایت نیز افزایش می‌یابد. 

پس از انجام کارهای گفته شده، ربات‌های خزنده گوگل نیز عملکرد بهتری از سایت شما دریافت خواهند کرد که تاثیر مثبتی در سئوی سایت خواهد داشت. بنابراین برخلاف نظر اکثر وبمستران و مدیران سایت، پست‌های قدیمی دارای اهمیت زیادی هستند. بی‌اهمیت بودن نسبت به مقالات قدیمی باعث ضعیف شدن سئو می‌شود ولی در صورت توجه به آن‌ها، باعث می‌شود سئوی سایت بهبود یابد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم