ساخت درگاه پرداخت با افزونه بانک ملت ووکامرس

امروز در خدمت شما دوستان عزیز هستیم با معرفی یک محصول کاربردی برای وردپرس که بارها و بارها در همه‌جا درخواست شده بود و مشکلات پرداخت آنلاین را برای شما رفع خواهد کرد. درگاه پرداخت اینترنتی با افزونه بانک ملت ووکامرس و آن‌هم بصورت کاملا رایگان!

ابتدا باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر بخواهید در وب‌سایت خود امکان فروش آنلاین داشته باشید باید مراحلی را طی کنید. پس از طی این مراحل سایت شما به یک درگاه پرداخت مطمئن مجهز می‌شود که کاربران شما به‌آسانی می‌توانند محصولات شمارا به‌صورت آنلاین خریداری کنند.

روند دریافت درگاه پرداخت ملت

بعد از نصب ووکامرس و افزودن واحد پولی تومان به ووکامرس باید درگاهی داشته باشید تا کاربران بتوانند مبلغ محصولات خریداری‌شده را به‌حساب شما واریز کنند و بعد از پرداخت آنلاین شما جنس و محصول خریداری‌شده را برای مشتری ارسال کنید. در این مقاله قصد داریم آموزش تجهیز ووکامرس به درگاه پرداخت بانک ملت را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم..

دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

قبل از هر چیزی باید وب‌سایت شما دارای نماد اعتماد الکترونیکی یا همان اینماد باشد. برای اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از سایت enamad.ir اقدام کنید.
گرفتن خود اینماد پروسه سخت و مشکلی دارد که بحث در مورد آن در این مقاله نمی‌گنجد. اما به‌صورت مختصر باید بدانید که باید اطلاعات خود را ارسال کنید، اطلاع دهید حقیقی یا حقوقی هستید.

اگر فروشگاه محلی دارید باید آدرس و دیگر اطلاعات صنف را ارسال کنید. انجام این مراحل و گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی مقداری زمان‌بر است. اما زمانی که از سمت اینماد تأیید شد که وب‌سایت شما صلاحیت داشتن این نماد را دارد یک کد از سمت اینماد به شما داده می‌شود و پس از گذاشتن کد در وب‌سایت نماد اعتماد الکترونیکی ظاهر می‌شود.

پس گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی باید برای دریافت درگاه پرداخت در سایت فروشگاهی اقدام کنید.

دریافت درگاه از به پرداخت ملت

برای اخذ درگاه پرداخت بایداز طریق سایت به پرداخت ملت درخواست درگاه پرداخت اینترنتی کنید. در سایت به پرداخت ثبت نام می‌کنید. اطلاعاتی که از شما خواسته شده را ارسال می‌کنید و نهایتا آدرس سایت فروشگاهی خود را وارد می‌کنید. باید از صفحه سند اینماد که به نام شما است عکس تهیه، ارسال کنید. اطلاعات شخصی مثل نام، نام خوانوادگی، کد ملی، اطلاعات مربوط به کسب‌وکار خود را در فرمی که برای شما ارسال می‌شود تکمیل کنید.

پس باید سایت فروشگاهی شما نماد اعتماد الکترونیک را داشته باشد به‌صورتی که وقتی کاربر روی آن کلیک می‌کند مانند اینماد سایت میهن وردپرس اطلاعات فروشگاه شما از سمت اینماد قابل مشاهده باشد.

بعد از تأیید نماد اعتماد الکترونیکی توسط بانک باید مدارک هویتی شما مثل کد ملی، اسم و فامیل، اطلاعات کسب‌وکار مثل آدرس فروشگاه و … بررسی گردد.

زمانی که بانک صلاحیت شمارا برای داشتن درگاه پرداخت تأیید کرد نیاز به یک افزونه خاص دارید که در سایت خود نصب کنید تا درگاه پرداخت شما به کاربر نمایش داده شود. و همچنین پس از خرید کاربر از سایت مبلغ محصول خریداری‌شده به‌حساب شما واریز خواهد شد.

بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل اطلاعات درگاه پرداخت شما برایتان ارسال خواهد شد و می‌توانید با نصب و فعال‌سازی افزونه‌ای که امروز معرفی می‌کنیم یک درگاه پرداخت اینترنتی داشته باشید که از تمامی کارت‌های عضو شتاب پشتیبانی می‌کند.

البته گرفتن درگاه و نماد اعتماد دردسرهای خاص خودش را دارد، در جلسات بعدی آموزش قدم‌به‌قدم ووکامرس درگاه‌های پرداخت واسطی را پیشنهاد خواهم کرد که بدون مشکل و دردسرهای اخذ نماد اعتماد بتوانید درگاه پرداخت سایتتان را راه‌اندازی کنید.

افزونه بانک ملت ووکامرس

افزونه درگاه پرداخت بانک ملت ووکامرس افزونه وردپرسی است که بر روی سایت شما نصب‌شده و نقش یک درگاه پرداخت را روی سایت شما ایفا می‌کند.

ابتدا افزونه را از انتهای همین صفحه دانلود کنید. بعد از دانلود افزونه آن را بر روی وردپرس نصب کنید. (آموزش نصب افزونه در وردپرس)

بعد از نصب افزونه به بخش ووکامرس > پیکربندی بروید.

حالا از بخش درگاه‌ها، بخش درگاه ملت را تنظیم کنید. برای تنظیم درگاه پرداخت بایستی حتما پین درگاه و api را از سایت به پرداخت دریافت کرده باشید.

بعد از واردکردن پین درگاه پرداخت می‌توانید از پرداخت آنلاین بانک ملت ووکامرس خود لذت ببرید. درصورتی‌که با خطا مواجه شدید حتماً باید ای پی سرور ارائه‌شده به شرکت به پرداخت را چک کنید.

امکانات و ویژگی ها

  • سازگار با آخرین نسخه ووکامرس
  • پنل ساده و تنظیمات کاربرپسند
  • تنظیم پیام دلخواه در هنگام پرداخت موفقیت‌آمیز ، انصراف از پرداخت و یا لغو پرداخت
  • قابلیت نمایش کدرهگیری و شماره ارجاع بانک ملت همراه با کد میانبر
  • نمایش خطاهای درگاه پرداخت
  • قابلیت پرداخت بر اساس واحد پولی ریال و یا تومان و یا هزار تومان و …
  • پشتیبانی کامل 24 ساعته در ووکامرس فارسی

امیدوارم این مقاله در خصوص افزونه درگاه پرداخت بانک ملت برای فروشگاه اینترنتی به شما کمک کرده باشد.
پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.