افزودن واحد تومان به ووکامرس
افزودن واحد تومان به ووکامرس

شما برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی مطمئناً به یک افزونه فروشگاهی قدرتمند نیاز دارید و چه افزونه‌ای بهتر از ووکامرس؟ ووکامرس افزونه‌ای است که تقریباً همه فروشگاه‌های آنلاین از آن استفاده می‌کنند. قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که این افزونه را از دیگر افزونه‌های فروشگاهی متمایز می‌کند. ولی یک سری مشکلات دارد ازجمله اینکه واحد پولی برخی کشورها مانند ایران را ساپورت نمی‌کند. پس برای افزودن واحد پولی تومان به ووکامرس این آموزش را دنبال کنید.

خب اگر شما قصد دارید فروشگاه اینترنتی خود را در ایران راه‌اندازی کنید قطعاً به مشکل می‌خورید چون به واحد پول تومان نیاز دارید و متأسفانه ووکامرس این واحد را به‌صورت پیش‌فرض ندارد و پس خود شما باید دست‌به‌کار شوید و این واحدها را اضافه کنید.

اهمیت افزودن تومان به ووکامرس

به لحاظ دید بازاریابی بهتر است قیمت محصولات رند باشد و زمانی که از واحد ریال استفاده می‌کنید چون تعداد صفرها بیشتر است ازنظر روانشناسی تأثیر منفی در کاربر می‌گذارد و کاربر احساس می‌کند پول بیشتری را برای خرید محصول شما می‌پردازد.

و اما تومان! چون واحد پولی تومان یک صفر کمتر از ریال دارد به لحاظ روانشناسی کاربر حس می‌کند قیمت کالا کمتر است. پس بهتر است در سایت فروشگاهی خود از واحد پول تومان استفاده کنید. ولی ووکامرس فقط از واحد پول ریال پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل نیاز است واحد پول تومان را به این افزونه اضافه کنید. درنتیجه برای اضافه کردن واحد پول تومان باید دست‌به‌کار شوید و تغییراتی را در سایت خود ایجاد کنید.

افزودن واحد پول تومان به ووکامرس

در جلسه قبل آموزش ووکامرس ، نصب ووکامرس را آموزش داده‌ایم و اما حال نوبت افزودن واحد پولی به این افزونه می‌باشد. 😀

در این مقاله قصد داریم افزودن واحد پولی تومان به افزونه فروشگاهی ووکامرس را به شما همراهان وردپرسی آموزش دهیم. پس از نصب افزونه ووکامرس اگر وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس ووکامرس را انتخاب کنید و بعدازآن بر روی گزینه پیکربندی کلیک کنید متوجه خواهید شد قسمت واحد پولی تومان ندارد.

واحد پولی ووکامرس شامل پسوند و واحد پولی تومان نمی‌شود، اما اصلاً نگران نباشید. حتماً شما این موضوع را می‌دانید که اگر بخواهید هر تغییری بر روی افزونه‌ای ایجاد کنید قطعاً باید از طریق کد نویسی آن تغییر موردنظر را ایجاد کنید.

بهترین و ساده‌ترین راه ساخت یک فانکشن یا تابع برای سایت است. البته اگر شما برنامه‌نویس نیستید می‌توانید از فانکشنی که برای شما در این مقاله توضیح داده‌ایم استفاده کنید.

پس اضافه کردن این قابلیت به ووکامرس نیاز به کدنویسی دارد و حتی اگر شما با برنامه‌نویسی آشنایی ندارید، ناراحت نباشید. کد وردپرسی به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن واحد پولی تومان را به لیست واحدهای پولی ووکامرس اضافه کنید.

افزودن واحد پولی تومان به ووکامرس

برای افزودن کد واحد پولی کافی است طبق آموزش زیر عمل کنید.

برای این کار ابتدا کد مقابل را در فایل functions.php قالب قرار بدهید. اگر قالب شما فایل functions.php ندارد باز هم جای نگرانی نیست! فایل را در پوشه قالب ایجاد کنید. این کد باید بین <?php و ?> قرار بگیرد:

add_filter( 'woocommerce_currencies', 'add_my_currency' );

function add_my_currency( $currencies ) {
   $currencies['ABC'] = __( 'تومان', 'woocommerce' );
   return $currencies;
}

add_filter('woocommerce_currency_symbol', 'add_my_currency_symbol', 10, 2);

function add_my_currency_symbol( $currency_symbol, $currency ) {
   switch( $currency ) {
     case 'ABC': $currency_symbol = 'تومان'; break;
   }
   return $currency_symbol;
}

خب همان‌طور که مشاهده می‌کنید کد بالا در ابتدا یک واحد پولی به نام تومان برای ووکامرس ایجاد می‌کند و در قسمت بعد symbol یا بهتر است بگوییم نشان واحد پولی را هم تومان قرار داده‌ایم.

نکته: برای تغییر تومان به ریال کافی است در کد بالا ریال را به‌جای تومان قرار بدهید.

بعد از اضافه کردن این کد باید به بخش ووکامرس و پس‌ازآن قسمت پیکربندی بروید و واحد پولی تومان را از لیست انتخاب کنید. فراموش نکنید که از قسمت محل قرارگیری واحد پولی، مقدار را روی راست، بافاصله قرار بدهید تا ظاهر هزینه محصولات استانداردتری داشته باشید.

برای درک بیشتر و بهتر این آموزش ویدئویی نیز برای شما کاربران عزیز میهن وردپرس آماده کرده‌ایم.
امیدوارم این مقاله در خصوص افزودن واحد پول ایران مثل تومان در ووکامرس به شما کمک کرده باشد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.