English

Link Bait چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد

3.7 / 5. تعداد رای: 3

Link Bait چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد

Link Bait به معنی طعمه لینک است. تمامی مدیران سایت‌ها یک هدف مشخص دارند. آن‌ها می‌خواهند با انتشار محتویات داخل سایت، نمره و اعتبار سایت خود را افزایش دهند. زیرا هرچه تعداد آمار بازدید‌‌کنندگان بالا برود آن سایت از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود. یکی از روش‌های سئو و بهینه‌ سازی سایت Link Bait یا طعمه لینک است. بک لینک‌ها عنصری اصلی برای سئوکار‌ها هستند. پس می‌توان از آن‌ها استفاده مناسب یا نامناسب کرد.

یکی از راه‌های مهم برای بک‌ لینک گرفتن، ساختن طعمه برای لینک‌های موجود در سایت‌ها است. زیرا شما می‌توانید با استراتژی تولید محتوا ، بک لینک‌ها را مورد هدف قرار دهید.

Link Bait یا طعمه لینک روشی است که از آن در لینک بیلدینگ استفاده می‌شود ولی استفاده زیاد از آن توصیه نمی‌شود. زیرا لینک بیلدینگ کار بسیار دشوار و سختی است که برای انجام دادن آن باید انرژی زیادی صرف کنید و همچنین پروسه بسیار زمان بری است. سایت‌هایی که از رتبه‌ بالایی در موتورهای جستجو مرورگر‌ها برخوردار هستند ممکن است از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده کنند اما طبیعتا نمی‌توان با استفاده از BlackHat SEO همیشه در صدر نتایج گوگل بود.

روش‌هایی که به وسیله سئو کلاه سیاه باعث نابودی رتبه سایت می‌شوند شامل موارد زیر هستند.

بهینه سازی بیش از حد صفحات سایت

بهینه سازی در سایت نکته مهمی است که باید آن را برای ارتقای کیفیت سایت خود در نظر گرفت. اما گاهی مدیران سایت آنقدر به فکر بالا بردن رتبه سایت خود هستند که از رضایت مخاطبان و کاربران سایت غافل می‌شوند. این امر موجب می‌شود رفته رفته از امتیازش سایت شما کاسته شود.

استفاده از سئو کلاه سیاه در تولید محتوا

تولید محتوا در سایت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش بسیار مهمی در موفقیت سایت دارد. اما اگر تمام فعالیت شما برای بالا بردن کیفیت سایت، بر روی تولید محتوا متمرکز باشد، طبیعی است که از هدف اصلی فاصله می‌گیرید و به سوی روش‌های کلاه سیاه می‌روید.

تکنیک‌های Black Hat در لینک سازی

لینک سازی در سایت بسیار موثر است. اما گاهی اوقات روش‌هایی که در لینک سازی به کار می‌رود اثرات منفی بر موفقیت سایت شما دارد. تکنیک‌هایی مانند تبادل لینک، لینک سازی حلقه‌ای، مزرعه لینک و پست مهمان مبهم ازجمله روش‌هایی هستند که در لینک سازی اثرات منفی به سئو سایت وارد می‌کنند.

Link Bait چیست
Link Bait چیست

تاثیر بک لینک در سئو سایت

هر چه تعداد لینک‌های سایت شما بیشتر باشد، موتور‌های جستجو رتبه و امتیاز بهتری برای وب‌سایت شما در نظر می‌گیرند. پس شما با ساختن لینک‌های با کیفیت می‌توانید به بالا رفتن رتبه سایت خود کمک کنید. در لینک بیت قسمتی وجود دارد که به آن اشتراک گذاری می‌گویند. شما می‌توانید با تقویت این بخش از سایت، به کاربران و مخاطبان این اجازه را بدهید تا به راحتی مطالب سایت را به اشتراک بگذارند و موجب دیده شدن وب‌سایت شما شوند. تولید محتوا باعث می‌شود اعتبار و مرتبه کلی وب سایت شما افزایش یابد.

طبیعی است که اگر کاربران هنگام سرچ کردن موضوع مورد نظر در قسمت جستجو مرورگر متوجه شوند که عنوان ارتباطی با موضوع ندارد. قطعا صفحه مرورگر خود را میبندند و حتی حاضر نیستند وارد سایت شما شوند. پس بهتر است برای انتخاب تیتر‌های سایت خود دقت و حساسیت بیش‌تری داشته باشید. آپدیت یا به روز بودن از دیگر روش‌های بک لینک گرفتن است.

چطور بازدید بیشتری بدست بیاوریم

اگر مطلبی در فضای مجازی مطرح است و همه در مورد آن صحبت می‌کنند شما هم محتوایی با عنوان همان موضوع به اشتراک بگذارید تا مخاطبان آن را ببینند و نشر دهند. با انجام این کار سایت شما بازید‌های فراوانی را دریافت خواهد کرد. در زمینه کسب‌وکار باید حرفه‌ای عمل کنید. یعنی موضوعاتی که مربوط به کار شما است را بشناسید و مورد برسی قرار دهید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن تولید محتوا کنید. اینگونه شما با تحقیقات متنوع متوجه می‌شوید که مخاطبان به چه نوع متن و محتوایی لینک می‌دهند. مثلا بهتر است، پست آماده شده را زمانی به اشتراک بگذارید که موضوع مربوط به آن هنوز در فضای مجازی مورد بحث است یا به قول معروف بحث هنوز داغ است.

زمانی که شما حس مخاطب خود را برانگیزید و آن را احساساتی کنید می‌توانید بک لینک بگیرید و بر سئو سایت تاثیر بگذارید. حس‌هایی که شامل: تعجب، اظطراب، عصبانیت، ترس همراه با احترام و کنجکاوی وعلاقه‌‌مندی‌ها می‌شوند، می‌توانند محتوای عاطفی تولید کنند که مخاطبان شما را احساساتی کنند. برای بک لینک گرفتن، محتوایی را که تولید کرده‌اید به اشتراک بگذارید و ترویج و تبلیغ کنید.

راه‌های ترویج و تبلیغ محتوا برای دریافت بک لینک

در قسمت زیر به 3 راه ترویج و تبلیغ بک لینک اشاره کرده‌ایم.

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌هایی مانند فیسبوک و توئیتر و… با به اشتراک گذاشتن متن و محتوای شما، شانس این را به شما می‌دهند که بیش‌تر دیده شوید. استفاده از هشتگ را فراموش نکنید.

اعلان در نشریات

شما با نشر کردن متن مورد نظر خود تاثیر چندانی در سئو سایت نخواهید گذاشت. اما این‌کار باعث می‌شود بلاگر‌ها متن محتوا را مشاهده کنند و این دیده شدن باعث به دست آوردن بک لینک می‌شود.

تاثیر کیفیت محتوا در دریافت بک لینک استاندارد
تاثیر کیفیت محتوا در دریافت بک لینک استاندارد

اطلاع رسانی

شما به دو روش می‌توانید بک لینک را اطلاع رسانی کنید. یکی اطلاع رسانی شخصی و دیگری اطلاع رسانی اجتماعی. اطلاع رسانی شخصی یعنی شما در شبکه‌های مجازی مانند توئیتر، افرادی را پیدا می‌کنید که درباره موضوعی همانند موضوع شما پستی را به اشتراک گذاشته‌اند و شما می‌توانید با فرستادن محتوای خود برای‌ آن فرد احتمال انتشار مطالب خود را بیش‌تر کنید. اطلاع رسانی اجتماعی یعنی معمولا شما در فضای مجازی مخاطبان زیادی دارید که با انتشار محتوای خود در قالب پست یا ویدئو و… در سایت یا صفحه شخصیتان باعث افزایش دیده شدن آن می‌شوید.

چند مورد از فواید بک لینک‌ها

  • ایجاد روابط آنلاین میان وب‌سایت‌ها
  • ارتقا کسب‌وکار شما
  • ایجاد اعتبار برای تجارت شما
  • ایجاد اعتماد برای برند شما
  • بک لینک مهر تاییدی است برای مورد اعتماد بودن وب‌سایت شما

جمع بندی

نکته‌هایی که در بالا برایتان توضیح دادیم، همه روش‌هایی بود برای دریافت بک لینک کاملا اصولی و با کیفیت. امیدواریم با استفاده از این روش‌ها بتوانید قدمی مثبت در جهت رونق کسب وکار خود بردارید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟