جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin

4 / 5. تعداد رای: 4

جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin
جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin

دسترسی به پنل مدیریتی وب‌سایت و یا همان پیشخوان وردپرس توسط دیگر کاربران یک موضوع نه چندان خوشایند و غیرحرفه‌ای است. بسیاری از مدیران حرفه‌ای در وردپرس از این کار جلوگیری می‌کنند. درواقع یکی از امکانات سیستم مدیریت محتوای متن‌باز وردپرس این است که می‌تواند توسط افزونه و یا کد، دسترسی دیگر کاربران را به‌جز مدیرکل به پیشخوان وردپرس ببندد. شما می‌توانید برای جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin از روش‌های مختلفی استفاده کنید که در این آموزش ان‌ها را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید برای انجام این کار از آن استفاده کنید استفاده از افزونه است. افزونه‌های مختلفی هستند که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. اما ما به شما دوستان عزیز میهن وردپرس استفاده از این دو افزونه را پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید توسط افزونه use pro و همچنین میهن پنل دسترسی کاربران را به پیشخوان مدیرکل وردپرس ببندید. این افزونه‌ها قابلیت این را دارند که به‌طور خودکار از ورود کاربران دیگر به‌جز مدیرکل به پنل مدیریت وردپرس جلوگیری کنند.

خب ممکن است شما دوست نداشته باشید که از افزونه استفاده کنید. در این صورت در صورت آشنایی شما با کد نویسی این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از قطعه کدی که در این آموزش در اختیار شما قرارگرفته است این کار را به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام دهید. شما برای اینکه از این کار جلوگیری کنید می‌توانید از کدهای PHP زیر در توابع خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که باید از این کدها در انتهای توابع استفاده کنید تا در عملیات تابع اختلال ایجاد نشود.

جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin

شما باید از دسترسی افراد به پیشخوان سایت وردپرس خود جلوگیری کنید. چراکه این کار امنیت سایت وردپرسی را به خطر می‌اندازد. درواقع شما باید یک سری محدودیت در ورود به پیشخوان سایت خود در نظر بگیرید. پیشخوان سایت شما مهم‌ترین قسمت سایت شما است که شما باید در بالا بردن میزان امنیت آن نهایت دقت را داشته باشید. درواقع شما توسط پیشخوان سایت خود می‌توانید تمام فعالیت‌های سایتتان را کنترل کنید. به همین دلیل یک قسمت حیاتی و بسیار مهم در سایت شما به شمار می‌رود.

با استفاده از این کار شما می‌توانید از ورود افراد سودجو به پیشخوان سایت خود جلوگیری کرده و همین موضوع باعث می‌شود از هک شدن سایت شما جلوگیری شود. علاوه بر این امنیت سایت خود را تا حد زیادی بالا می‌برید. به‌این‌ترتیب است که افرادی که قصد سوءاستفاده از سایت شما را دارند نمی‌توانند به پنل مدیریت سایت شما وارد شوند.

در نظر داشته باشید که کاربران مختلفی در سایت شما هستند که هرکدام از آن‌ها در سایت شما نقش‌های متفاوتی دارند. شما باید طبق نقش آن‌ها در سایتتان به آن‌ها دسترسی‌های مختلفی را دهید.

شما به‌عنوان مدیر سایت این امکان را دارید که مانع دیدن پیشخوان وردپرسی خود توسط کاربران سایتتان شوید. با این کار کاربران سایتتان تحت هر نقشی که در سایت شما دارند قادر نیستند پیشخوان مدیریت وردپرس را مشاهده کنند.

جلوگیری از دسترسی به wp-admin

این قطعه کد در هنگام ورود به سیستم چک می‌کند که کاربری که در وردپرس لاگین کرده است چه نقشی دارد. سپس این کاربر اگر مدیر باشد به پنل مدیریتی وردپرس هدایت می‌شود و در غیر این صورت به صفحه اصلی سایت فرستاده خواهد شد. توجه کنید که توابع استفاده‌شده در وردپرس موجود می‌باشد.

<?php
	add_action ( 'init' , 'blockusers_mw_init');
	
	function blockusers_mw_init()
	{
		if (is_user_logged_in())
		{
			$user_info = get_userdata($userid);
			$user_role = implode(',' , $user_info->roles);
			
			if($user_role != 'administrator')
			{
				wp_redirect(home_url());
				exit;
			}
		}
	}
?>

توجه داشته باشید که اگر کمی با کد نویسی و زبان PHP آشنا باشید می‌توانید این کد را ویرایش کرده و به اهداف دلخواه خود دستیابی داشته باشید. مثلاً شما قادر هستید به نویسنده‌ها هم امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس دهید.

در کد بالا مشاهده می‌کنید که دسترسی فقط برای مدیرکل وجود دارد و فقط مدیرکل است که می‌تواند به پیشخوان وارد شود.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U322074 ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

  سلام وقتتون بخیر.
  اگر ما این کار رو بکنیم و بخوایم برای کسی یوزر درست کنیم به عنوان مدیر کل، اون شخص چطوری وارد wp-admin میشه وقتی که ما دسترسی رو بستیم؟

 2. U323115 ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام مثل همیشه ممنون از محتواهای خوبتون
  اگه این کد در وردپرس قرار داده بشه صفحه wp-admin فقط برای مدیر نمایش داده میشه؟
  اگه کاربرها برای ورود به سایت مجبور به ثبت‌نام باشن، وضعیت به چه صورت میشه؟
  به طور کلی لطفا راهنمایی کنین: اگه از طریق افزونه all in one یا افزونه‌های تغییر صفحه ورود، ادمین و لاگین، برای جلوگیری از هک صفحه ورود تغییر داده بشه، تکلیف کاربرانی که باید سایت ثبت‌نام کنن و وارد بشن به چه صورته؟ و چطور باید این مشکل رو برطرف کرد؟
  خیلی ممنونم

  • Reza Rad رضا راد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام بله ۲. مشکلی نداره ۳. این افزونه ادرس ورود رو تغییر میده دسترسی به پنل مدیریت رو نمیبنده

 3. U2753 ۱۲ آبان ۱۳۹۵

  سلاممیشه بگید این کد و توابع رو در کدوم قسمت باید قرار داد؟

 4. U590 ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

  سلام،یک کد میتونید بهم بدین که یک div رو فقط برای کاربران مهمان نمایش بدمممنون