• هاست وردپرس

تغییر آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس با Rename wp-login.php

تغییر آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس با Rename wp-login.php

همیشه هنگامی که وارد پنل مدیریت خود میشوید به صورت اتوماتیک با wp -admin وارد میشوید اما در اینجا با معرفی این افزونه میتوانید آدرس ورود به سایت را به آدرس دلخواه خود تغییر دهید، این عملکرد امنیت سایت شما را بالا میبرد و یکی از مطرح ترین افزونه ها در بین سایر افزونه ها می باشد. و یک افزونه امنیتی نیز میباشد، دیگر هکرها به راحتی نمیتوانند نام کاربری و رمز عبور شما را حدس بزنند.

کار با افزونه Rename wp-login.php

در مرحله اول نوبت به نصب افزونه میرسد، افزونه را نصب و فعالسازی کنید(طبق آموزش نصب افزونه در وردپرس)، پس از فعالسازی به منو تنظیمات/پیوند یکتا در پنل مدیریت وردپرس بروید و مشاهده میکنید که گزینه Rename wp-login.php در اخر اضافه شده است.

اکنون عبارت دلخواه خود را جایگزین کلمه login کنید. به فرض مثال vorod را وارد کنید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

سپس وارد بخش لاگین سایت خود شوید و خواهید دید که با عبارت wp-admin دیگر وارد پنل مدیریت خود نمیشوید و باید کلمه vorod را بنویسید تا وارد پنل مدیریت شود.

حال نام کاربری و رمز عبور را نوشته و وارد پنل مدیریت شوید. یه نکته هم قابل توجه است که با غیر فعال کردن ابن افزونه تنظیمات لاگین به صورت پیش فرض بر میگردد و دوباره با wp-admin وارد پنل مدیریت می شوید.

تنظیمات این افزونه خیلی ساده و آسان است، توسط این افزونه شما میتوانید فایل  wp-login.php را به هر آدرسی که می خواهید دسترسی داشته باشید تغییر دهید. سپس صفحه wp-login.php از دسترس خارج میشود و باید آدرس جدید خود را به یاد داشته باشید که بتوانید به صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشید.

اکنون با توضیحات و آموزشی که برا شما کاربران گرامی دادم میتوانید این افزونه رایگان را دانلود و نصب کنید و به راحتی میتوانید امنیت سایت خود را در مقابل هکرها بالا ببرید.موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

  1. 24 مرداد 1396 ساعت 12:38

    مطلب بسیار مفیدی بود .. بنده خیلی دنبال چنین افزونه ای بودم .. ممنون متشکر

enamad