سایت برتر

محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس

محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس

محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس

بخش دیدگاه های وردپرس قسمتی مهم است که نظرات کاربران شما را در مورد مطالب سایتتان نشان می دهد. در هر صورت شاید شما بخواهید متن دیدگاه های سایتتان را به یک طول خاص محدود کنید. به عنوان مثال کاربر نتواند بیشتر از 200 کلمه در متن نظر ارسال کند و یا تعیین کنید که کاربر حداقل 20 کاراکتر در متن نظرات وردپرس ارسال کند. در این نوشته به شما محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

 

طی تجربه مدیریت دیدگاه ها در دهه گذشته ثابت شده که میانگین نظرات بین 60 تا 5000 کاراکتر طول دارند. اگر شخصی دیدگاهی یک کلمه ای ارسال کند جالب نیست و خب به نظر میرسه که کاربر فقط میخواسته از سایت شما بک لینک کسب کند 🙂

و همچنین اگر شخصی در سایت شما نظری ارسال کند که بیش از 5000 کاراکتر باشد یکم غیر معقول بنظر میرسه و مطمئن باشید کاربر این متن را از جایی دیگه کپی کرده 😀

پس متوجه شدید که با محدود کردن متن نظرات وردپرس می توانید کیفیت بخش نظرات سایت وردپرسی خود را ارتقا دهید.

در اینجا به دو روش محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس می پردازیم.

commentlength1

روش اول: محدود کردن متن دیدگاه های وردپرس با استفاده از افزونه

در ابتدای کار شما نیاز به نصب و فعالسازی افزونه control comment length دارید. بعد از نصب و فعالسازی افزونه به بخش تنظیمات > control comment length بروید و تنظیمات افزونه را انجام دهید.

شما در اینجا می توانید حداقل و حداکثر طول متن دیدگاه های سایتتان را تعیین کنید. با توجه به توضیحات گفته شده در ابتدای مطلب ما پیشنهاد می کنیم این مقدار را از 60 تا 5000 قرار دهید.

همچنین می توانید با قرار دادن متن دلخواه در بخش text ،  اطلاعیه ای در مورد محدودیت ارسال متن در زیر قسمت فرم دیدگاه قرار دهید.

روش دوم: محدود کردن متن دیدگاه های وردپرس با استفاده از هک کد

این روش برای دوستانی است که دوست ندارند افزونه های زیادی نصب کنند 😀 شما می تونید با قرار دادن کد زیر در فایل functions.php قالب سایت وردپرسی خود متن ارسالی در فرم نظرات را محدود کنید.

[codesyntax lang=”php”]

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('متن نظر شما طولانی است.');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('نظر شما خیلی کوتاه است! متن بیشتری بنویسید');
  }
  return $comment;
}

[/codesyntax]

خب کاملا مشخصه که در کد بالا بایستی عدد 60 و 5000 را برای تغییر محدودیت متن نظرات تغییر دهید.

خب خوشحالیم که تونستیم به شما کمک کنیم تا طول کاراکتر های ارسال در متن دیدگاه های وب‌سایت‌تان را محدود کنید 🙂 اگر این مطلب هم برای شما کاربردی بود می تونید با یه گوگل پلاس ما را یاری کنید. مطمئن باشید ضرری ندارد 😀

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم