محدود کردن طول متن نظرات وردپرس

3 / 5. تعداد رای: 2

محدود کردن طول متن نظرات وردپرس

شما می‌توانید بخش دیدگاه‌های سایتتان را در صورت دلخواه خود سفارشی کنید و قابلیت‌های زیادی را به آن اضافه کنید. یکی از کارهایی که شما با استفاده از آن می‌توانید بازدهی این بخش از سایت خود را بالا ببرید محدود کردن متن دیدگاه است. درواقع ممکن است به دلایل مختلفی بخواهید متن دیدگاه‌های سایتتان را به یک طول خاص محدود کنید.

به‌عنوان‌مثال کاربر نتواند بیشتر از 200 کلمه در متن نظر ارسال کند و یا تعیین کنید که کاربر حداقل 20 کاراکتر در متن نظرات وردپرس ارسال کند. در این نوشته به شما محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

طی تجربه مدیریت دیدگاه‌ها در دهه گذشته ثابت‌شده که میانگین نظرات بین 60 تا 5000 کاراکتر طول دارند. باید توجه داشته باشید که اگر شخصی دیدگاهی یک کلمه‌ای برای شما ارسال کند جالب نیست و خب به نظر می‌رسد که کاربر فقط می‌خواسته از سایت شما بک لینک کسب کند. همچنین اگر شخصی در سایت شما نظری ارسال کند که بیش از 5000 کاراکتر باشد کمی غیرمعقول به نظر می‌رسد و مطمئن باشید کاربر این متن را از جایی دیگر کپی کرده است.

پس متوجه شدید که با محدود کردن متن نظرات وردپرس می‌توانید کیفیت بخش نظرات سایت وردپرسی خود را ارتقا دهید. شما می‌توانید یک تعداد خاص کلمه برای متن دیدگاه سایت خود در نظر بگیرید تا بتوانید خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن پاسخ آنها را ارسال کنید.

خب برای اینکه این کار را انجام دهید ما دو روش را به شما پیشنهاد می‌کنیم که شما می‌توانید طبق نیاز سایت خود و توانایی که دارید از یکی از این روش‌ها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا هر دو این روش را یاد بگیرید.

روش اول: محدود کردن متن دیدگاه‌های وردپرس با استفاده از افزونه

اولین روشی که می‌خواهیم برای انجام این کار به شما معرفی کنیم با استفاده از یک افزونه وردپرسی است. این روش برای کاربران مبتدی که تازه با وردپرس آشنا شده‌اند بسیار مفید است و آنها می‌توانند بدون اینکه یک خط کد نویسی انجام دهند تنها در عرض چند دقیقه و با چند کلیک متن دیدگاه را در وب‌سایت خودشان محدود کنند.

این افزونه WP Discuz نام دارد و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. یعنی اینکه شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه آن را دریافت کرده و در وردپرس خود نصب و فعال کنید. این افزونه دارای رابط کاربری بسیار ساده است و توانسته از که امتیاز 3.3 را از سمت کاربران کسب کند.

نحوه راه‌اندازی افزونه WP Discuz

در ابتدای کار شما نیاز به نصب و فعال‌سازی WP Discuz دارید. بنابراین از مسیر افزونه‌ها > افزودن وارد مخزن وردپرس خود شوید و این پلاگین را روی وب‌سایتتان نصب کنید. همچنین جهت اطلاع از جزئیات انجام این کار می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را ابتدا ببینید.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه به بخش تنظیمات بروید و تنظیمات افزونه را انجام دهید.

Do You Like This Plugin: این گزینه برای این است که شما رضایت خود را از این افزونه اعلام کنید و می‌توانید در صورت تمایل این گزینه را فعال کنید.

Minimum Letters: با استفاده از این گزینه حداقل تعداد کاراکتر را می‌توانید برای محدودیت دیدگاه‌ها تعیین نمایید.

Maximum Letters: این گزینه نیز برای این است که شما حداکثر زول متن را مشخص کنید.

در نظر داشته باشید که با توجه به توضیحات گفته شده در ابتدای مطلب ما پیشنهاد می‌کنیم این مقدار را از 60 تا 5000 قرار دهید.

Text For Comments Which Have Too Many Letters: در این قسمت شما می‌توانید یک متن وارد کنید که پس‌ازاینکه کاربر بیشتر از این تعداد متن وارد کرد یک پیغام خطا برای آن نمایش داده شود.

Lgnore Comment Length For Admins: اگر می‌خواهید این محدودیت برای ادمین و یا مدیر کل اعمال نشود باید این گزینه را فعال کنید.

Lgnore Comment Length For Users Who Can Moderate: این گزینه نیز برای این است که محدودیت متن برای کاربرانی که نقش‌های مدیریتی در سایت دارند فعال نشود.

در پایان نیز شما باید ذخیره تغییرات را بزنید تا تغییرات در بخش دیدگاه‌های سایت شما اعمال شود. به همین راحتی!

روش دوم: محدود کردن متن دیدگاه‌های وردپرس با استفاده از کد

برخی مواقع بعضی از کاربران تمایل به استفاده از افزونه‌ها ندارند و می‌خواهند که از روش دیگری این کار را انجام دهند. اگر می‌خواهید با روشی جز افزونه این کار را انجام دهید باید با کد نویسی آشنایی داشته باشید و این کار را در وب‌سایت خود به‌صورت دستی انجام دهید.

قبل از اینکه این کار را انجام دهید ما توصیه می‌کنیم که حتماً از اطلاعات وب‌سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت ایجاد مشکل اطلاعات شما حفظ شود. شما می‌توانید خیلی راحت با قرار دادن کد زیر در فایل functions.php قالب سایت وردپرسی خود متن ارسالی در فرم نظرات را محدود کنید.

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('متن نظر شما طولانی است.');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('نظر شما خیلی کوتاه است! متن بیشتری بنویسید');
  }
  return $comment;
}

خب کاملا مشخص است که در کد بالا بایستی عدد 60 و 5000 را برای تغییر محدودیت متن نظرات تغییر دهید.

نتیجه‌گیری

بخش دیدگاه‌های وردپرس قسمتی مهم است که نظرات کاربران شما را در مورد مطالب سایتتان نشان می‌دهد. شما می‌توانید خیلی راحت از طریق این بخش از وب‌سایتتان با کاربران ارتباط برقرار کنید و باعث شوید که کاربران از سایت شما راضی باشند و از طرف دیگر رتبه خود در موتورهای جستجو را نیز ارتقا دهید.

بعضی وقت‌ها تعداد متن‌های طولانی و یا خیلی کوتاه در سایت آزاردهنده است و مدیران دوست دارند کنترل متن دیدگاه را در نظر داشته باشند تا بتوانند ظاهر بهتری به این بخش از سایت خود بدهند. شما می‌توانید خیلی راحت با افزونه WP Discuz و یا از طریق کد نویسی این کار را به‌راحتی انجام دهید.

خب خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم تا طول کاراکترهای ارسال در متن دیدگاه‌های سایت خود را به‌سادگی محدود کنید. پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟