ثبت‌نام ورود

محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس

محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس

محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس

بخش دیدگاه های وردپرس قسمتی مهم هست که نظرات کاربران شما را در مورد مطالب سایتتان نشان می دهد. در هر صورت شاید شما بخواهید متن دیدگاه های سایتتان را به یک طول خاص محدود کنید. به عنوان مثال کاربر نتواند بیشتر از 200 کلمه در متن نظر ارسال کند و یا تعیین کنید که کاربر حداقل 20 کاراکتر در متن نظرات وردپرس ارسال کند. در این نوشته به شما محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

 

طی تجربه مدیریت دیدگاه ها در دهه گذشته ثابت شده که میانگین نظرات بین 60 تا 5000 کاراکتر طول دارند. اگر شخصی دیدگاهی یک کلمه ای ارسال کنه جالب نیست و خب به نظر میرسه که کاربر فقط میخواسته از سایت شما بک لینک کسب کنه 🙂

و همچنین اگر شخصی توی سایت شما نظری ارسال کنه که بیش از 5000 کاراکتر باشه یکم غیر معقول بنظر میرسه و مطمئن باشید کاربر این متن رو از جایی دیگه کپی کرده 😀

پس متوجه شدید که با محدود کردن متن نظرات وردپرس می توانید کیفیت بخش نظرات سایت وردپرسی خودتون رو ارتقا بدید.

در اینجا به دو روش محدود کردن متن دیدگاه در وردپرس می پردازیم.

commentlength1

روش اول: محدود کردن متن دیدگاه های وردپرس با استفاده از افزونه

در ابتدای کار شما نیاز به نصب و فعالسازی افزونه control comment length دارید. بعد از نصب و فعالسازی افزونه به بخش تنظیمات > control comment length بروید و تنظیمات افزونه را انجام دهید.

شما در اینجا می توانید حداقل و حداکثر طول متن دیدگاه های سایتتان را تعیین کنید. با توجه به توضیحات گفته شده در ابتدای مطلب ما پیشنهاد می کنیم این مقدار را از 60 تا 5000 قرار بدید.

همچنین می توانید با قرار دادن متن دلخواه در بخش text ،  اطلاعیه ای در مورد محدودیت ارسال متن در زیر قسمت فرم دیدگاه قرار دهید.

روش دوم: محدود کردن متن دیدگاه های وردپرس با استفاده از هک کد

این روش برای دوستانی هست که دوست ندارند افزونه های زیادی نصب کنند 😀 شما می تونید با قرار دادن کد زیر در فایل functions.php قالب سایت وردپرسی خودتون متن ارسالی در فرم نظرات را محدود کنید.

[codesyntax lang=”php”]

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('متن نظر شما طولانی است.');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('نظر شما خیلی کوتاه است! متن بیشتری بنویسید');
  }
  return $comment;
}

[/codesyntax]

خب کاملا مشخصه که در کد بالا بایستی عدد 60 و 5000 رو برای تغییر محدودیت متن نظرات تغییر بدید.

خب خوشحالیم که تونستیم به شما کمک کنیم تا طول کاراکتر های ارسال در متن دیدگاه های سایتتون رو محدود کنید 🙂 اگر این مطلب هم برای شما کاربردی بود می تونید با یه گوگل پلاس ما رو یاری کنید. مطمئن باشید ضرری نداره 😀

نظر شما در این‌باره چیست؟