افزونه ارسال پیام خصوصی در وردپرس بین کاربران

1.3 / 5. تعداد رای: 4

افزونه ارسال پیام خصوصی در وردپرس بین کاربران

آیا شما یک افزونه ارسال پیام خصوصی برای وب‌سایت خود می‌خواهید؟ در این مقاله به شما آموزش مهیاکردن سیستم ارسال پیام خصوصی در وردپرس را ارائه خواهیم کرد.

توسعه‌دهندگان سیستم مدیریت محتوای وردپرس قابلیت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهدند. شما می‌توانید این قابلیت‌ها را توسط کدها و پلاگین‌ها به وب‌سایت خود اضافه کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

بسیاری از مدیران تمایل دارند که با کاربران خودشان یک ارتباط مؤثر داشته باشند. با این کار کاربران می‌توانند سؤالات خودشان را بپرسند. اما آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید به کاربرانتان یک پیام خصوصی دهید؟

افزونه‌های مختلفی وجود دارد که به شما برای انجام این کار کمک می‌کند و ما در اینجا تصمیم گرفتیم که یکی از پرکاربردترین این پلاگین‌ها را به شما دوستان میهن وردپرس آموزش دهیم.

افزونه Front End PM

ما به شما آموزش می‌دهیم که چطور ارسال پیام خصوصی را با استفاده از این پلاگین انجام دهید. این افزونه کاملاً رایگان است و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این پلاگین می‌تواند این کار را در وب‌سایت شما به‌صورت اختصاصی انجام دهد. با ما همراه باشید تا بتوانید نحوه انجام این کار را یاد بگیرید.

این پلاگین با نصب فعال در بیش از 8 هزار سایت وردپرسی از محبوبیت خاصی برخوردار است و دارای یک رابط کاربری آسان است که کاربران مبتدی می‌توانند خیلی راحت از آن استفاده کنند و با کاربران خود ارتباط برقرار کنند.

مزیتی که استفاده از این افزونه دارد این است که پیام‌های شما به‌صورت خصوصی و محرمانه ارسال می‌شود و شما می‌توانید در خصوص وب‌سایت با کاربران خود ارتباط برقرار کنید.

با استفاده از این پلاگین کاربران می‌توانند خیلی راحت با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و پیام بدهند. همچنین مدیر سایت می‌تواند از این طریق با همه کاربران یا فقط تعداد خاصی ارتباط داشته باشد. مدیر سایت می‌تواند کنترل دقیقی بر پیام‌ها داشته باشد و میزان آن‌ها را مشخص کند.

آموزش کار با افزونه Front End PM

خب اکنون به سراغ مراحل فعال‌سازی این پلاگین می‌رویم. قبل از هر کاری ابتدا افزونه Front End PM را نصب و فعال‌سازی کنید. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخش Front End PM به پنل مدیریت شما اضافه می‌شود که برای اجرای تنظیمات افزونه ارسال پیام خصوصی در وردپرس باید از آن استفاده کنید.

نصب افزونه Front End PM
نصب افزونه Front End PM

این افزونه دارای قسمت‌های مختلفی است و کاملاً تمامی این قسمت‌ها به زبان فارسی است و کار با آن را راحت‌تر می‌کند. زمانی که روی تنظیمات کلیک کنید صفحه‌ای مانند زیر برای شما باز می‌شود که دارای زبانه‌های مختلفی است. به‌دلخواه خود می‌توانید آن‌ها را تغییر و ذخیره کنید.

عمومی

اولین زبانه‌ای که در اینجا وجود دارد عمومی است. شما می‌توانید شورت کد زیر را در جایی که می‌خواهید سیستم ارسال پیام خصوصی نمایش داده شود کپی پیست کنید.

[frond-end-pm]
تنظیمات عمومی افزونه Front End PM
تنظیمات عمومی افزونه Front End PM

گزینه نوع نمایش پیام‌ها مشخص می‌کند که پیام‌هایی که ارسال می‌شود به‌صورت فردی و یا موضوعی خوانده شود که می‌توانید به‌دلخواه خود آن‌ها را تغییر دهید. بخش پیام‌های در هر برگه مشخص می‌کند که در هر صفحه چه تعداد پیام قابل‌نمایش باشد.

اطلاعیه در صفحه نیز مشخص می‌کند که در هر صفحه چه تعداد اطلاعیه می‌تواند قرار بگیرد. گزینه حداکثر کاربران در هر صفحه از دایرکتوری تعیین می‌کند که حداکثر تعداد کاربران در صفحه چه تعداد می‌تواند باشد.

گزینه زمان تأخیر بین دو پیام نیز برای این استفاده می‌شود که حداکثر زمان تأخیر برای پیام‌های کاربران را تعیین کنید. حالت ویرایشگر نیز دارای سه حالت است که با توجه به نظر خود می‌توانید آن را تغییر دهید.

تنظیمات پیام‌ها افزونه Front End PM
تنظیمات پیام‌ها افزونه Front End PM

همچنین وضعیت پیام والد، پاسخ پیام و پیش‌فرض ضمیمه نیز به این صورت است که تعیین کنید که این موارد پس از ارسال وضعیتشان چطور باشد. با فعال کردن اجازه ضمیمه فایل مشخص می‌کنید که کاربران می‌توانند فایلی را ضمیمه کنند یا خیر. درصورتی‌که این گزینه را فعال کنید می‌تواند حداکثر حجم را نیز تعیین کنید.

گزینه بعدی حداکثر پیوست است که مشخص می‌کند که حداکثر چه تعداد فایلی می‌تواند پیوست شود. نمایش فهرست برای این است که شما فهرست را برای کاربران نیز نمایش دهید و در صورت غیرفعال کردن تنها برای مدیر نمایش داده می‌شود.

نمایش نام تجاری در پاورقی برای این است که تعیین کنید آرم سازنده در قسمت ارسال پیام‌ها نمایش داده شود یا خیر. گزینه آخر هم برای این است که مشخص کنید بعد از حذف پلاگین تمامی اطلاعات حذف شود.

ظاهر

تنظیمات استایل و رنگ‌بندی در این قسمت قرار دارد که می‌توانید رنگ‌بندی‌های قسمت‌ها و دکمه‌های مختلف را تغییر دهید و یک ظاهر زیبا برای آن طراحی کنید. اگر هم بخواهید می‌توانید کد CSS موردنظر خود را وارد کنید.

تنظیمات ظاهر در افزونه Front End PM
تنظیمات ظاهر در افزونه Front End PM

گیرنده

در اینجا تنها گزینه نمایش پیشنهادات خودکار قابل‌دسترس است. این گزینه برای این است که تعیین کنید که هنگام تایپ کاربر نام آن نمایش داده شود یا خیر.

تنظیمات گیرنده در افزونه Front End PM
تنظیمات گیرنده در افزونه Front End PM

بقیه تنظیمات این قسمت فقط در نسخه حرفه‌ای قابل‌دسترس است.

حریم خصوصی

تب بعدی مربوط به تنظیمات حریم خصوصی است. شما در اینجا می‌توانید تنظیم کنید که امکان خروجی گرفتن از پیام‌ها و اطلاعیه‌ها وجود داشته باشد یا خیر.

تنظیمات حریم خصوصی در افزونه Front End PM
تنظیمات حریم خصوصی در افزونه Front End PM

در سه تب بعدی می‌توانید مشخص کنید که پیام‌ها، پاسخ‌ها و اطلاعیه‌ها قابلیت حذف شدن توسط کاربران را داشته باشند یا خیر.

ایمیل‌ها

بخش ایمیل‌ها نیز برای این است که تنظیمات ایمیل را مشخص کنید. می‌توانید تعیین کنید که ایمیل‌های اطلاع‌رسانی به چه آدرسی ارسال شود و سایر تنظیمات آن را مشخص کنید.

تنظیمات ایمیل‌ها در افزونه Front End PM
تنظیمات ایمیل‌ها در افزونه Front End PM

ادامه تنظیمات این بخش مربوط به نسخه حرفه‌ای است و در نسخه رایگان نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

امنیت

این قسمت برای این است که شما میزان دسترسی‌ها را مشخص کنید. در اینجا شما می‌توانید به‌طور دقیق مشخص کنید که دسترسی کاربران شما به چه صورت باشد.

تنظیمات امنیت در افزونه Front End PM
تنظیمات امنیت در افزونه Front End PM

شما می‌توانید مشخص کنید که نقش‌های کاربری که تعیین‌شده است چه قابلیت‌هایی می‌توانند داشته باشند. اگر هم بخواهید می‌توانید یک لیست از کاربرانی که می‌خواهید دسترسی آن‌ها را قطع کنید ایجاد کنید.

خب امیدوارم این افزونه هم به شما میهن وردپرسی‌های عزیز کمکی در پیشرفت سایتتان کرده باشد. موفق و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟