نمایش کاربران وردپرس بطور تصادفی در قالب سایت

0 / 5. تعداد رای: 0

نمایش کاربران وردپرس بطور تصادفی در قالب سایت

همه افرادی که به یک طریقی با کسب‌وکارهای اینترنتی سروکار دارند این نکته را می‌دانند که مهم‌ترین دلیل پیشرفت یک وب‌سایت، کاربران آن است. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، هیچ وب‌سایتی بدون کاربر قابلیت درآمدزایی ندارد و اگر نتواند کاربران خود را راضی نگه دارد با یک شکست خیلی بد روبه‌رو خواهد شد.

اگر شما هم یک وب‌سایت را مدیریت می‌کنید، باید این را بدانید که بیشتر توجه باید روی کاربر متمرکز باشد، در غیر این صورت کسب‌و‌کارتان مدت‌زمان زیادی دوام نخواهد داشت. شما می‌توانید یک سری راهکار را در پیش بگیرید که به کاربران خود این حس را القاء کنید که اهمیت زیادی به آن‌ها می‌دهید، امروز ما تصمیم داریم در این مقاله به شما یک راهکار برای این کار بدهیم، پس با ما همراه باشید.

نمایش لیست کاربران سایت در وردپرس

روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. یکی از این روش‌های این است که شما یک باکس مربوط به پروفایل نویسنده در سایت نمایش دهید، که ما این مورد را قبلاً در مقاله چطور یک جعبه اطلاعات نویسنده را نشان دهید به‌صورت کامل آموزش دادیم.

نمایش پروفایل‌های کاربری از جهت‌های مختلفی به نفع سایت شما است، همه ما می‌دانیم که کسب‌وکارهای اینترنتی چون به‌صورت فیزیکی در دسترس مشتری نیستند، مشتری اعتماد کمتری نسبت به آن‌ها دارد؛ شما با نمایش پروفایل کاربر نه تنها می‌توانید این اعتماد را جلب کنید بلکه می‌توانید در تجربه کاربری هم تأثیر مثبتی ایجاد کنید.

همه ما این را می‌دانیم که تجربه کاربری بهتر یعنی بازگشت دوباره کاربر به سایت و بالا رفتن ترافیک ورودی سایت، که نتیجه این دو مورد هم می‌شود توسعه بیشتر و بهبود رتبه سئو سایت. حالا شاید با خود فکر کنید که نمایش کاربران وردپرس به‌طور تصادفی در قالب سایت خیلی مورد ساده‌ای است و تأثیر چندانی ندارد، نظر من این است که این کار را در سایت خود امتحان کنید و بعد تصمیم بگیرید که می‌خواهید پروفایل کاربران را نمایش دهید یا خیر.

آموزش نمایش کاربران وردپرس به‌صورت تصادفی در قالب سایت

خب حالا اگر تصمیم دارید کاربران خود را در سایت نمایش دهید می‌توانید خیلی راحت این کار را در کمتر از چند دقیقه انجام دهید، برای این کار شما احتیاج به یک قطعه کد دارید که ما در اختیارتان قرار می‌دهیم.

از آنجا که شما باید یک کد را در فایل قالب خود قرار دهید بهتر است قبل از اینکه هر تغییری در پوشه‌های سایت انجام دهید، یک نسخه پشتیبانی از اطلاعات سایت خود بگیرید تا اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید خیلی راحت اطلاعات را بازگردانی کنید و خیلی راحت به کار خود ادامه دهید.

شما برای این کار باید دسترسی به پنل مدیریتی وردپرس داشته باشید، بعدازاینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید، روی نمایش » ویرایشگر پوسته کلیک کنید. با انتخاب این گزینه، یک صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که شامل همه پرونده‌های قالب سایت شما است.

حالا شما باید از قسمت سمت چپ یعنی بخش “پرونده‌های پوسته” روی گزینه “توابع پوسته” یا همان فایل functions.php کلیک کنید.

افزودن کد به فایل functions.php
افزودن کد به فایل functions.php

قطعه کد زیر را در فایل functions.php جایگذاری کنید و در آخر روی به‌روزرسانی پرونده کلیک کنید تا تغییرات مورد‌نظرتان اعمال شود:

function mihanwp_random_users() { 

global $wpdb;

$randomusers = '<ul class="random-users">';

// Query database for users
$usernames = $wpdb->get_results("SELECT user_nicename, user_url, user_email FROM $wpdb->users ORDER BY RAND() LIMIT 5");

// Display users in a list
foreach ($usernames as $username) {

if (!$username->user_url) :

$randomusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45) .$username->user_nicename."</li>";

else :

$randomusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45).'<a href="'.$username->user_url.'">'.$username->user_nicename."</a></li>";

endif;
}
$randomusers .= '</ul>';

return $randomusers;  
}

add_shortcode('randomusers','mihanwp_random_users');

این کد جدول کاربران وردپرس شما در بانک اطلاعاتی را نشان می‌دهد و یک سطر را به‌صورت تصادفی انتخاب می‌کند. سپس نتایج را به‌صورت یک لیست همراه با نام کاربران به‌عنوان خروجی نشان می‌دهد.

توجه داشته باشید که اگر یکی از کاربران شما در اطلاعات پروفایل خودش، اسم وب‌سایت خودش را آورده باشد، زمانی که شما این کاربر را در سایت نمایش می‌دهید، اسم کاربر به آدرس وب‌سایتی که در پروفایلش بود، لینک داده می‌شود.

کاربران تصادفی در کجای سایت قرار می‌گیرند؟

شما با استفاده از کد بالا توانستید قابلیت نمایش کاربران را به‌صورت تصادفی به سایت خود اضافه کنید، حالا باید مشخص کنید که می‌خواهید پروفایل این کاربرها کجای سایت شما نشان داده شود.

پروفایل تصادفی کاربر می‌تواند هر جایی از سایت قرار بگیرد و این موضوع کاملاً به سلیقه و نظر خود بستگی دارد. برای مشخص کردن مکان این پروفایل باید وارد پیشخوان » نمایش» ویرایشگر پوسته شوید.

سمت چپ شما تمامی پرونده‌های قالب مثل مانند Sidebar.php، Footer.php، … وجود دارد، که مربوط به بخش‌های مختلفی مثل فوتر، هدر، ساید بار و … است. حالا شما تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی فایل موردنظر خود کلیک کنید و قطعه کد زیر را در آن کپی کنید.

<?php wpb_random_users(); ?>

با این کار، پروفایل کاربر در قسمتی که مشخص کردید نمایش داده می‌شود، می‌توانید خیلی راحت به سایت خود برگردید و از عملکرد درست این قابلیت مطمئن شوید. به همین راحتی!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

    سلام
    این کد کار نمیکنه !
    متاسفانه !