غیرفعال کردن عنوان پست در وردپرس با Disable Title

1 / 5. تعداد رای: 1

غیرفعال کردن عنوان پست در وردپرس با Disable Title

همان‌طور که می‌دانید زمانی که شما نوشته‌ای که را در سایت وردپرسی خود می‌خواهید منتشر کنید باید برای آن نوشته یک عنوان در نظر بگیرید. عنوان سایت شما تأثیر زیادی بر سئو وب‌سایت شما دارد و می‌تواند بر روی میزان ورودی‌های وب‌سایت شما بسیار تأثیر گذار باشد. اما ازآنجاکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما اجازه می‌دهد تغییرات دلخواه خود را به‌صورت کامل اعمال کنید، شما می‌توانید عنوان برخی از پست‌های سایت خود را غیرفعال کنید. بنابراین هدف از این مقاله آموزش غیرفعال کردن عنوان پست در وردپرس است.

غیرفعال کردن عنوان پست در وردپرس

با این روش شما می‌توانید در سایت وردپرس خود عناوین را در هر جائی را که بخواهید نمایش دهید یا پنهان کنید. ممکن است که این کار به دلایل مختلفی انجام شود و این راه‌حل برای کسانی که نمی‌خواهند کد نویسی سایت خود را تغییر دهند بسیار مفید و کاربردی است.

همه محتوایی که شما در سایت خود منتشر می‌کنید دارای یک عنوان هستند و داشتن عنوان برای محتوای منتشرشده بسیار مهم است ولی بااین‌حال اگر بخواهید می‌توانید عناوین پست‌های خود را در کمترین زمان ممکن غیرفعال کنید. ما سعی می‌کنیم در میهن وردپرس تمامی قابلیت‌های وردپرس را برای شما با استفاده از روش‌های گوناگون توضیح دهیم و امروز هم تصمیم گرفتیم نحوه غیرفعال کردن عنوان سایت بدون یک خط کد نویسی را به شما یاد بدهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این آموزش با ما همراه باشید.

معرفی افزونه Disable Title

بهترین و ساده‌ترین روشی که می‌توانید توسط آن این کار را انجام داد استفاده از افزونه می‌باشد. شما قادر هستید توسط یک افزونه رایگان وردپرسی خیلی راحت عناوین نوشته‌های سایت خود را غیرفعال کنید. این افزونه Disable Title نام دارد و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

شما می‌توانید از همین صفحه و یا از مخزن سایت خود این پلاگین را به‌صورت رایگان دریافت کرده و روی وب‌سایت خود آن را فعال کنید. این افزونه توانسته است که تا الان بیش از 8 هزار نصب فعال در وب‌سایت‌های گوناگون داشته باشد. افزونه Disable Title دارای یک رابط کاربری بسیار ساده و راحت است و به همین دلیل است که بین مدیران وردپرسی بسیار محبوب است.

شما با استفاده از این افزونه می‌توانید به‌سادگی فعال بودن یا نبودن عناوین هر صفحه را تعیین کنید. درواقع اگر شما با کد نویسی آشنا نیستید و می‌خواهید این کار را بدون اینکه از کدها استفاده کنید انجام دهید این افزونه بهترین روشی است که می‌تواند به شما کمک کند.

در اینجا برخی از امکانات این افزونه را به‌صورت خلاصه برای شما ذکر کرده‌ایم:

  • رابط کاربری ساده
  • قابلیت غیرفعال کردن برگه‌های بایگانی
  • قابلیت غیرفعال کردن عنوان در نوشته‌ها و برگه‌های سایت
  • قابلیت غیرفعال کردن عنوان در دسته‌بندی‌های وردپرس
  • قابلیت غیرفعال کردن عناوین موجود در صفحه اصلی وب‌سایت

آموزش کار با افزونه Disable Title

کار با این افزونه بسیار ساده است و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد. در ابتدا اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال‌سازی افزونه Disable Title است. بنابراین مانند همیشه وارد مسیر افزونه‌ها > افزودن شوید و این افزونه را از مخزن وردپرس خود دریافت کرده و روی سایتتان آن را فعال کنید. می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با نحوه انجام این کار راهنمای ما در مورد نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

نصب افزونه Disable Title
نصب افزونه Disable Title

پس از فعال‌سازی نیاز به ایجاد پست جدید یا ویرایش پست‌های موجود دارید. بنابراین به صفحه نوشته‌های سایت خود رفته و روی افزودن نوشته کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات این افزونه را انجام دهید. زمانی که به صفحه ویرایش پست بروید تنظیمات عنوان را با گزینه‌های مختلف مشاهده می‌کنید. در زیر برای شما به‌صورت کامل گزینه‌های مختلف آن را توضیح داده‌ایم.

تنظیمات افزونه

تمام کاری که باید انجام دهید تیک زدن جعبه ایست که می‌خواهید نمایش عنوان پست را غیرفعال کنید. شما می‌توانید عنوان پست را از صفحه نخست، صفحه دسته‌بندی، صفحه آرشیو، پست/صفحه ادامه مطلب یا ویجت‌ها و منوها حذف کنید. نکته مهمی که باید آن را بدانید این است که تیک زدن جعبه پست یا عنوان صفحه شما را حذف نمی‌کند و بر اساس انتخاب شما نمایش عنوان به‌سادگی از وردپرس شما غیرفعال می‌شود. درعین‌حال عنوان شما به جای خود باقی است!

غیرفعال کردن عنوان پست در وردپرس
غیرفعال کردن عنوان پست در وردپرس

Disable Title On Homepage: برای غیرفعال کردن عنوان صفحه اصلی سایت این گزینه را تیک بزنید.

Disable Title On Page/Post: جهت غیرفعال کردن عنوان برگه‌های سایت می‌توانید این گزینه را علامت بزنید.

Disable Title On Category Page: این گزینه نیز برای مخفی کردن عنوان دسته‌بندی‌ها در سایت است.

 Disable Title on Archive Page: برای اینکه عنوان برگه بایگانی را مخفی کنید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

 Disable Title On Menu: عنوان‌های منو را نیز توسط این گزینه پنهان کنید.

Disable Title On Widgets: این گزینه هم برای مخفی کردن عنوان ابزارک وردپرس شما به کار می‌رود.

نتیجه‌گیری

شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید کلیه ویژگی‌های سایت خود را فعال و غیرفعال کنید یا اینکه می‌توانید قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه کنید. برخی اوقات شما بنا بر نیاز سایت خود باید عناوین قسمت‌های مختلف وب‌سایت را غیرفعال کنید. به دلیل متن‌باز بودن وردپرس می‌توانید این کار را در کمترین زمان ممکن در سایت خود انجام دهید.

شما می‌توانید خیلی راحت این کار را با استفاده از افزونه رایگان Disable Title در وب‌سایت خود تنها در عرض چند دقیقه انجام دهید و از بروز مشکلات احتمالی در سایت خود جلوگیری کنید.

امیدواریم که از این مقاله بهره کافی را برده باشید. شاد و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۲۸ آبان ۱۳۹۵