انتخاب بهترین افزونه وردپرس

5 / 5. تعداد رای: 1

انتخاب بهترین افزونه وردپرس

انتخاب بهترین افزونه وردپرس

افزونه های زیادی در وردپرس در دسترس است اما انتخاب بهترین آنها برای مبتدیان کار دشواری است. در این مقاله ما به شما نحوه ی انتخاب بهترین افزونه وردپرس را آموزش میدهیم.

قبل از شروع

زمانیکه به دنبال یافتن افزونه هستید اولین کاری که باید انجام دهید نوشتن دقیق چیزی است که میخواهید افزونه انجام دهد. اگر شما چک لیستی از ویژگیهایی که به دنبال آن هستید را نوشته اید این کار به شما کمک می‌کند. (ترتیب اهمیت) منظور از ترتیب این است که گاهی شما همه چیز را در یک افزونه پیدا میکنید و فاکتور اهمیت به شما کمک می‌کند که راحتتر تصمیم بگیرید.

بخاطر داشته باشید که یک افزونه همه چیز را با هم ندارد و بهتر است دو افزونه که با همکاری یکدیگر به خوبی کار کنند را بیابید. مجموع تعداد افزونه مهم نیست بلکه کیفیت آن مهم است. هم اکنون نگاهی به نحوه ی انتخاب بهترین افزونه می اندازیم.

نحوه ی جستجوی افزونه

دایرکتوری افزونه وردپرس نقطه شروع برای اکثر مردم است و این دایرکتوری دارای هزاران افزونه است اما این فراوانی باعث ایجاد مشکل در یافتن بهترین افزونه میشود.

دایرکتوری افزونه وردپرس

گزینه search در دایرکتوری افزونه وردپرس مناسب نیست،توصیه میکنیم ابتدا از سرچ گوگل یا search از طریق دسته بندی افزونه مبتدیان وردپرس استفاده کنید. همچنین میتوانید از مرورگر افزونه وردپرس در دایرکتوری شروع کنید. اگر افزونه ای متناسب با نیاز شماست آنرا ببینید،اگر در صفحات اول و دوم افزونه ای یافت نشد سپس جستجو را شروع کنید. جستجو گر دایرکتوری افزونه وردپرس بطور پیش فرض نتیجه های براساس  مربوط بودن را نشان میدهد.

شما میتوانید نتایج را بر اساس جدیدترین ها،بالاترین امتیاز مرتب کنید. توصیه میکنیم نتایج را بر اساس ربط به هم بچسبانید در غیر اینصورت نتیجه بی ربط میشود و افزونه ای که برای شما مفید نیست را نمایش میدهد.

نتایج جستجوی افزونه

در زیر نتیجه جستجو میتوانید تعداد دفعاتی که افزونه دانلود شده،امتیاز آن،تاریخ آخرین به روز رسانی و لینک به پروفایل نویسنده را ببینید. در حالت ایده آل شما به دنبال افزونه ای هستید که مربوط به شما،دارای تعداد مناسبی دانلود،امتیاز خوب و جدیدترین آپدیت باشد.

مقایسه افزونه ها برای دانلود

هنگامیکه از افزونه را یافتید میتوانید صفحه ی این افزونه ها را در تب جدید باز کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. صفحه افزونه وردپرس شامل اطلاعاتی راجع به افزونه و عملکرد آن میباشد. شما باید از این اطلاعات برای تصمیم گیری راجع به کارآمد بودن یا نبودن افزونه برای شما استفاده کنید.

صفحه افزونه وردپرس

نوار کناری صفحه افزونه حاوی اطلاعات مفیدی راجع به افزونه است. اولین بخش در نوار کناری حداقل نسخه وردپرس مورد نیاز برای اجرای افزونه را نشان میدهد. همچنین سازگار بودن با نسخه وردپرس را نیز نشان میدهد. اگر آخرین نسخه را نمایش نداد نیازی به خط دار کردن ندارد. اگر چه نویسنده های افزونه،افزونه ی خود را با هر بروز رسانی بررسی می‌کنند اما تنها افزونه ای را که به آن نیاز دارند را آپدیت می‌کنند.

در زیر شما تاریخ آخرین آپدیت افزونه و تعداد دفعاتی که افزونه دانلود شده را خواهید دید. تعداد دفعات دانلود افزونه یک شاخص خوب برای تشخیص خوب بودن افزونه میباشد.

اعتبار افزونه

در نوار کناری صفحه افزونه میتوانید اعتبار افزونه را ببینید،تعداد ستاره ها میزان رتبه را تعیین می‌کند که پنج ستاره بالاترین و یک ستاره پایین ترین است. بخاطر داشته باشید که تعداد زیادی از کاربران از افزونه استفاده اما به آن امتیاز نمیدهند. ممکن است یک افزونه را هزاران نفر دانلود کرده باشند اما به آن امتیازی نداده باشند.

امتیاز افزونه

نقد و بررسی

زمانیکه کاربر به یک افزونه امتیاز میدهد از وی خواسته میشود تا در مورد امتیاز خود نقد و بررسی کند. شما میتوانید این بررسی ها را با کلیک روی نوار امتیاز ببینید،برای مثال اگر فردی به یک افزونه امتیاز 1 داده باشد شما با کلیک روی لینک 1 star میتوانید بررسی را ببینید. نکته دیگر تعداد کل رتبه بندی میباشد. مثلا اگر به افزونه ای فقط یک یا دو نفر امتیاز داده باشند یک امتیاز ویژه محسوب نمیشود. اما اگر همان امتیاز کم با دلیل خوب باشد باعث میشود امتیاز ویژه شود.

نقد و بررسی افزونه

نمای کلی پشتیبانی

بخش پشتیبانی افزونه یک نمای کلی از تعداد موضوعات پشتیبانی در طول دو ماه گذشته را میدهد. همچنین به شما نشان میدهد که چه تعداد از این موضوعات دوباره حل میشوند. شما میتوانید موضوعات پشتیبانی را با کلیک روی تب support در منوی افزونه ببینید. مانند بررسی بخاطر داشته باشید که موضوعات پشتیبانی حل نشده به این معنا نیست که افزونه دارای مشکل است.

با این حال اگر افزونه دارای موضوعات حل نشده ی زیادی بود و نویسنده افزونه پاسخی برای آنها نداشت این میتواند شاخصی باشد که نویسنده علاقه اش را از دست داده است. افزونه برای شما کار خواهد کرد اما ممکن است در دراز مدت پشتیبانی نشود.

نمای کلی پشتیبانی

سازگاری

بخش سازگاری به کاربر اجازه میدهد نسخه افزونه را بررسی کند (پایدار شدن بطور پیش فرض) با نسخه وردپرس (تکرار پایدار شدن بطور پیش فرض). در زیر شما رای گیری برای ترکیب خاص را میبینید. اگر تعداد افرادی که گفته اند افزونه به طور قابل توجهی کار می‌کند بالاتر از تعداد افرادی که رای را شکسته اند بود احتمالا افزونه سازگار است و باید برای آن ترکیب خاص از وردپرس و نسخه افزونه کار کند.

با این حال گاهی اوقات میبینیم که افزونه ای که بعنوان شکسته مشخص شده هنوز توسط چندین نفر دانلود میشود و بخوبی کار می‌کند. دلیل این است که اغلب مردم تنها زمانی رای میدهد که افزونه شکسته باشد و اگر کار کند افراد زحمت دادن امتیاز را به خود نمیدهند.

تصاویر افزونه

تصویر افزونه یک راه سریع برای این است که بدانیم افزونه در سایت وردپرس چگونه به نظر میرسد. گاهی تصاویری پیدا میکنیم که مفیدتر از توصیف واقعی افزونه میباشد. با تصویر میتوانید نحوه ی عملکرد افزونه را بطور واقعی ببینید،بدانید دقیقا چه کاری می‌کند و بدانید که نیاز به امتحان کردن آن دارید یا نه.

تصویر افزونه

بررسی FAQs و دیگر یادداشت ها

زمانیکه به دنبال یافتن افزونه ای هستید فراموش نکنید که FAQs و تب یادداشتهای دیگر آن را بررسی کنید. این صفحات فرعی معمولا حاوی اطلاعات مفیدی در مورد نحوه ی استفاده از افزونه است. اغلب اوقات افراد قبل از اینکه نحوه ی استفاده افزونه را بخوانند شکایت می‌کنند که افزونه کار نمی‌کند. زمان استفاده از یک افزونه اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات را خوانده اید بطوری که میتوانید آنرا پیکربندی کنید و میتوانید از افزونه به درستی در وب سایت خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است که نکات جالب دیگری نیز پیدا کنید بعنوان مثال اگر به دنبال افزونه ای هستید که ویدجت اضافه کند ممکن است با پیدا کردن آن تگ قالبیکه میتوانید در تم یا کد در پست خود استفاده کنید را نیز پیدا کنید. همچنین آموزشهای نویسنده افزونه در مورد نحوه افزودن CSS به خروجی افزونه نیز یافت میشود.

تست افزونه

کد نوشته شده ضعیف،از کد استاندارد وردپرس که کاهش سرعت وب سایت را نشان میدهد و باعث بارگذاری غیر ضروری روی سرور شما میشود پیروی نمی‌کند. برای بررسی این مشکل به pingdom یا هر سرویس بررسی سریع دیگری بروید. آدرس سایت خود را وارد کرده و تست سریع را اجرا کنید. نتیجه را به یاد داشته باشید و به وب سایت خود برگشته و افزونه ای که میخواهید تست کنید را فعال کنید.

به سرویس تست سریع برگشته و دوباره تست کنید. اگر افزونه زمان قابل توجهی را به سرعت سایت شما افزود پس به دنبال افزونه ای بهتر باشید. برای مثال در تصویر زیر خواهید دید که افزونه 2 ثانیه به زمان لود سایت افزوده و آنرا به طور قابل توجهی کندتر کرده است.

تست سرعت

پس دادن به جامعه وردپرس و نویسنده افزونه

وردپرس یک جامعه نرم افزاریست بنابراین یک راهنمای افزونه وردپرس است. نویسنده های افزونه زمان زیادی قرار میدهند،سخت کار می‌کنند و در نوشتن افزونه خلاقیت به کار میبرند. شما میتوانید با برخی کارها که در زیر آمده به آنها کمک کنید:

اگر افزونه مفیدی پیدا کردید و نویسنده آدرس صفحه افزونه را هدیه کرده بود لطفا مقداری پول برای هدیه بپردازید.(البته اگر امکان پرداخت ارزی دارید) این مبلغ ،هزینه افزونه نیست بلکه برای تشکر است.

همانطور که قبلا ذکر شد برخی افراد به افزونه ای که خوب کار می‌کنند رای نمیدهند،شما میتوانید با شکستن این روند کمک کنید. اگر افزونه ای یافتید که مفید بود به آن امتیاز داده و آنرا نقد و بررسی کنید. چند خط توضیح راجع به افزونه به دیگران کمک می‌کند که از تجربه شما با افزونه مطلع شوند.

به بخش سازگاری صفحه افزونه بروید و بگذارید دیگران بدانند که این افزونه چگونه کار می‌کند.

افزونه را در وبلاگ،فیسبوک یا دریتر خود معرفی کنید.

زمانیکه افزونه کار نمی‌کند چه کنیم؟

اگر افزونه کار نکرد یا خطا داد اولین کاری که باید انجام دهید این است که اگر افزونه با دیگر افزونه ها یا تم تضاد داشت آن را بیابید. دیگر افزونه ها را غیر فعال کنید و تم پیش فرض وردپرس را فعال کنید. افزونه را دوباره تست کنید اگر کار نکرد ممکن بخواهید موضوع پشتیبانی را باز کنید. صفحه افزونه را در دایرکتوری افزونه وردپرس بازدید کنید و روی تب Support کلیک کنید.

افزونه های وردپرس منبع باز هستند،یعنی بدون ضمانت هستند و نویسنده افزونه نیازی به پاسخ دادن به سوالات ندارد. با این حال برخی نویسندگان مراقب کد خود هستند و سعی می‌کنند به سوالات پاسخ دهند.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

    مطلب خوبی بود ممنون