بک لینک بخریم یا نه؟

این سوالیه که خیلی از کاربرا از ما می‌پرسن. آیا برای افزایش سئو سایتمون بک‌لینک از سایت‌های دیگه بخریم یا نه؟

بک لینک چیست؟

بک لینک یعنی اینکه ما یه لینک با یک کلمه خاص از وبسایت‌های مختلف خریداری کنیم و اون وبسایت این لینک رو توی یک صفحه یا صفحات مختلف از سایتش قرار بده و از اون طریق ربات‌های گوگل سایت ما رو هم بررسی و index کنن. این قضیه باعث میشه رتبه سایت شما در گوگل افزایش پیدا کنه البته چندسال پیش اهمیت این قضیه خیلی بیشتر بود چند سال پیش گوگل به این صورت بود که اگر وب‌سایت خبری خیلی معروفی به شما لینک بده و وب‌سایت شما رو توی همه صفحات و یا یکی از صفحات خودش لینک کنه رتبه سایت شما توی گوکل خیلی افزایش پیدا میکنه.

اما سو استفاده شد!

اما وب‌مستران ایرانی و خارجی از این قضیه سوء استفاده کردن و لینک‌های مختلفی رو خریداری کردن، بک لینکهای مختلف رو با پرداخت هزینه به سایت‌های معروف و معتبر خریداری کردن و این قضیه باعث شد سایت‌هایی که محتوای آنها ارزش زیادی نداشته باشه توی گوگل رتبه بهتری رو کسب کنه. این قضیه باعث شد که گوگل یک الگوریتمی روی کار بیاره و کسایی که بک لینک خریداری کردند اگه بعد از یه مدت اعتبار لینکتون تموم شد و لینک شما از توی سایتهایی که ازشون بک‌لینک خریدید حذف شد. گوگل گفت: ما رتبه‌ای که برای شما افزایش داده بودیم رو کاهش می‌دیم. علاوه بر این رتبه شما رو از روز اول هم بیشتر کاهش میدیم و رتبه شما از روز اول هم بدتر میشه.

بالاخره بک لینک بخریم یا نه؟!

در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که بک لینک نخرید البته نه اینکه کلا بک لینک نخرید! بک لینک‌هایی که مدت‌دار و به صورت ماهیانه، سالیانه هستند رو نخرید.

به‌عنوان مثال شما به یک شرکت سئو میرید و به شما میگن با پرداخت چند میلیون هزینه سایت شما رو میاریم لینک 1 گوگل که معمولاً این کار رو با خرید بک لینک انجام می‌دهند و در عرض یک ماه مقداری از اون پول چندمیلیونی که از شما گرفتن رو به وب سایت‌های معتبر پرداخت می‌کنند و از اون وب سایت‌ها برای شما بک لینک خریداری می‌کنند، بعد از گذشت یک الی 3 ماه و نهایتاً 6 ماه اون وب سایت‌هایی که بک لینک ازشون خریداری شده لینک شما رو حذف می‌کنند و این قضیه باعث میشه که گوگل به شما رتبه منفی بده.

معمولاً پیش میاد که وب سایت‌هایی که بک لینک خریداری کردند رو توی گوگل به‌صورت پنالتی شده می‌بینید یعنی کلاً وبسایتشون از نتایج گوگل حذف می شه. باید با گوگل مکاتبه کنند تا نتایجشون دوباره در صفحات نتایج گوگل نمایش داده بشه درنتیجه پیشنهاد می‌کنیم بک لینک نخرید. اما به‌جای بک لینک از چه روشی استفاده کنیم، روش‌های دیگری هست که به شما این امکان رو می‌دهد که لینک‌های دائمی داشته باشید مثلاً رپورتاژ آگهی، توی وب سایت‌های مختلف میتونید رپورتاژ آگهی بدید البته موقع رپورتاژ دادن آگهی به وبسایتها حتماً این‌رو از اونها درخواست کنید که لینک‌هایی که به شما می‌دهند follow باشه لینک follow خیلی مهم هست چون اگر که لینک شما follow نباشه و در اصل no follow باشه کلاً رتبهای از نظر سئو نخواهید داشت و فقط بازدیدکننده به سمت سایت شما میاد یعنی ربات‌های گوگل سایت شما رو follow نمی‌کنند که بخواهند index کنند و برای شما تأثیر مثبت در نتایج گوگل داشته باشه درنتیجه حتماً لینک‌هایی که توی رپورتاژهای آگهی دریافت می‌کنید لینک‌های FOLLOW شده باشه.

هنگام رپورتاژ آگهی، به این نکات توجه کنیم.

از اون وب سایتی که میخواهید رپورتاژ آگهی بدید بخواهید که لینک شما رو به صورت دائمی در سایت خودشون قرار بدهند مثلا بعد از گذشت 6 ماه اون پست رو حذف نکنند تا لینک‌هایی که به شما داده، حذف نشه و برای شما تاثیر منفی توی گوگل نداشته باشه.

در حال حاضر در سال 2019 میلادی بهترین روش برای بک لینک گرفتن از سایت‌های دیگه، رپورتاژ آگهی هست، همین الان میتونید توی گوگل سرچ کنید رپورتاژ آگهی و در سایتهای مختلف رپورتاژ آگهی بدید و برای همیشه رتبه بهتری در سئو گوگل داشته باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.