ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها در وردپرس
ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس دارای یک سری امکانات است که حتی ممکن است افرادی که سال‌ها با این سیستم کارکرده‌اند نیز اطلاعی از این امکانات نداشته باشند. به‌عنوان‌مثال امکان ویرایش دسته‌جمعی پست‌ها یکی از این امکانات است، که خودش را در دل بخش همه نوشته‌ها در مدیریت وردپرس مخفی کرده است. شما این امکان را دارید که در سایت وردپرسی خود نوشته‌های خود را حتی پس از انتشار آن‌ها ویرایش کنید. همچنین می‌توانید نوشته‌های سایت وردپرسی خود را به‌صورت دسته‌جمعی ویرایش کنید!

توجه داشته باشید که این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض در وردپرس وجود دارد؛ و شما می‌توانید بدون اینکه از هیچ افزونه خاصی استفاده کنید و یا اینکه کد نویسی کنید این کار را انجام دهید.

ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها در وردپرس

برای انجام این کار ابتدا به قسمت پنل سایت وردپرسی خود رفته، و سپس از قسمت همه نوشته‌ها که شامل تمام نوشته‌های سایت شما می‌باشد، تیک چند عدد از نوشته‌های سایت خودتان را که قصد دارید آن‌ها را ویرایش کنید را فعال کنید. نمونه این کار را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

ویرایش دسته جمعی نوشته ها در وردپرس

خب در ادامه از منوی کشویی کارهای دسته‌جمعی که در سمت راست برای شما نمایش داده‌شده است؛ گزینه ویرایش را انتخاب کرده و سپس روی اجرا کلیک کنید. به‌این‌ترتیب پنجره‌ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود:

ویرایش دسته جمعی نوشته ها در وردپرس

اکنون شما می‌توانید به‌صورت دسته‌جمعی دسته‌بندی مطالب، فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی دیدگاه‌ها، دسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها، وضعیت انتشار پست و سنجاق کردن پست‌ها را به‌راحتی و در عرض چند دقیقه تغییر بدهید.

ویرایش دسته جمعی محصولات ووکامرس

برای ووکامرس هم می‌توانید از همین روش بالا استفاده کنید. بسیار راحت و کاربردی! 🙂

نتیجه‌گیری

درنتیجه امکان ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها حتی پس از انتشار مطالب نیز وجود دارد. توسط ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها شما امکان تغییر نام نویسنده، برچسب‌ها، عنوان، وضعیت و… را دارید. که این یک امکان خوب و مفید وردپرس است؛ که به‌صورت پیش‌فرض در اختیار کاربران آن قرار گرفته است. شما می‌توانید بدون نیاز به هیچ دردسری از آن استفاده کنید؛ و از ویرایش نوشته‌های خود در سایت وردپرسی خودتان لذت ببرید.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام ایجاد تغییرات دسته‌جمعی در نوشته‌ها دقت کنید. چراکه با انتخاب یک دسته‌بندی، در دسته‌بندی فعلی تمامی پست‌ها حذف‌شده و دسته‌بندی جدید جایگزین دسته فعلی خواهد شد.

با این کار دیگر نیاز نیست که نوشته‌ها را به‌صورت جداگانه ویرایش کنید و می‌توانید به‌عنوان یک مدیر سایت با صرفه‌جویی در زمان به بقیه امور سایت خود بپردازید. همچنین ویرایش پست‌ها سبب می‌شود سئو سایت شما بالاتر رفته و به رتبه سایت شما در بین موتورهای جستجو بهبود بخشیده شود.

توجه داشته باشید که اگر تعداد نوشته‌‌های شما در سایت زیاد باشد، شما می‌‌توانید توسط این روش به کارهای خود سرعت بخشیده و در کمترین زمان ممکن سایت خود را بهبود دهید.

همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ویدئو زیر را مشاهده کنید.

امیدواریم که این آموزش در ویرایش نوشته‌‌های شما به شما کمک کرده باشد. پیروز و سربلند باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آموزش کامل وردپرس

این آموزش قسمتی از آموزش قدم به قدم وردپرس هست. شما می‌توانید در دوره آموزش کامل وردپرس شرکت کنید و کار با وردپرس را بصورت ویدیویی یاد بگیرید.

پکیج آموزش کامل وردپرس