جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس با Better Search Replace

هنگامی که بعد از مدتی سایت خود را راه اندازی کردید و مطالب در سایت جایگذاری کردید ممکن است قصد داشته باشید دامنه سایت خود را تغییر دهید یا به سرور و هاست دیگری منتقل کنید، اکنون من افزونه محبوب Better Search Replace را به شما کاربران معرفی میکنم که کلمات و لینک یا کلمات داخل دیتابیس با کلمات جدید  بدون کدنویسی جایگزین کنید، در مرحله اول کلمه مورد نظرتون جستجو کنید و با کلمه جدید جایگزین کنید. با این افزونه به راحتی میتوانید این عمل  انجام و تکرار کنید و دیگر نیازی نیست به دنبال فایل های دیتابیس بگردید و کدنویسی کنید.

ویژگی های افزونه Better Search Replace

  • پشتیبانی از تمام جداول دیتابیس
  • قابلیت انتخاب جداول خاص
  • پیش نمایش تغییرات اعمال شده قبل از ذخیره با گزینه “dry run”
  • پشتیبانی چندرسانه ای وردپرس

همچنین این افزونه از چهار زبان انگلیسی، فرانسه، آلمان، اسپانیایی پشتیبانی میکند.

کار با افزونه Better Search Replace

قبل از انجام هر کاری توصیه میکنم یک بکاپ از سایت خود بگیرید چون ممکن است اشکالی در مراحل انجام افزونه پیش بیاید بعد به سراغ نصب افزونه بروید، در گام اول افزونه را نصب کنید طبق آموزش نصب افزونه که قبلا ذکر شده است سپس پس از فعال سازی به منو ابزارها در پنل مدیریت وردپرس رفته و مشاهده خواهد کرد گزینه Better Search Replace اضافه شده است.

در بخش search for کلمه ای که میخواهید تغییر دهید را بنویسید و در بخش replace with کلمه جدید را نوشته، در بخش select tables جداول دیتابیس نمایش داده شده است در اینجا جدول موجود در دیتابیس را انتخاب کنید، در بخش case-sensitive میتوانید تعیین کنید که افزونه به حروف بزرگ و کوچک حساس باشد یا خیر، همچنین اگر  تیک گزینه Run as dry run را فعال کنید تغییراتی در دیتابیس اعمال نخواهد شد و نتیجه تغییرات اعمال شده را خواهد دید سپس پس از بررسی درستی انتخاب دیتابییس روی دکمه Run search/Replace کلیک کنید.

اکنون کلمه شما جایگزین شد،بهتر است این نکته را بدانید که این افزونه حتما باید سازگار با هر هاستی باشد اگر دامنه سایت قبلی خود را تغییر دادید پس باید نام دامنه در تمام فایل های دیتابیس تغییر دهید.

موفق و پیروز باشید.

 

 

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.