جلوگیری از ارسال عنوان تکراری در وردپرس

3 / 5. تعداد رای: 2

جلوگیری از ارسال عنوان تکراری در وردپرس

آیا می‌دانید که عنوان پست و آدرس آن نقش مهمی در سئو دارند؟ همان‌طور که آقای حسینی راد در دوره جامع سایت برتر توضیح دادند داشتن عنوان تکراری می‌تواند اثر منفی روی عملکرد سئو در وردپرس داشته باشد. ازآنجاکه سئو دارای اهمیت بسیار زیادی است پس ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به شما نحوه جلوگیری از عنوان تکراری در وردپرس را آموزش دهیم.

تولید کردن محتوا برای سایت بسیار مهم و باارزش است و شما باید بتوانید برای سایت خود روزانه محتوا تولید کنید. اما باید مراقب باشید زمانی که می‌خواهید این کار را انجام دهید اصول آن را در نظر بگیرید.

جلوگیری از ارسال عنوان تکراری در وردپرس

یکی از مهم‌ترین اصولی که مدیران سایت حتماً باید به آن دقت داشته باشند عدم تکرار شدن عناوین در سایت است. درواقع همان‌طور که تولید محتوا دارای اهمیت است اگر شما ضوابط این کار را در نظر نداشته باشید اثر منفی به سایتتان وارد می‌کند.

جلوگیری از این کار روش‌هایی دارد که ما از میان آن‌ها در اینجا قصد داریم با استفاده از یک افزونه رایگان مانع این کار شویم. پس با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

وردپرس چگونه عناوین تکراری را بررسی می‌کند

عناوین مقالات و محتوایی که شما منتشر می‌کنید به دلیل جستجو توسط موتورهای جستجو دارای اهمیت زیادی است. شما باید همواره تلاش کنید که عناوین مقالات شما تکراری نباشند. اما برخی اوقات شما صاحب سایتی هستید که روزانه در آن محتوای مختلفی را منتشر می‌کنید. به همین دلیل باید بتوانید با یک ابزار قدرتمند این فرایند را کنترل نمایید.

پس این آموزش برای وب‌سایت‌هایی که دارای یک نویسنده با مطالب محدود هستند چندان پرکاربرد نیست و چنین وب‌سایت‌هایی می‌تواند به‌راحتی این مورد را کنترل کنند.

اما در همه وب‌سایت‌ها این‌طور نیست و در بسیاری از وب‌سایت‌ها از چند نویسنده برای تولید محتوا استفاده می‌شود. در چنین مواردی است که کنترل عنوان سخت می‌شود و شما باید بتوانید در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهید که خوشبختانه وردپرس به دلیل سازگاری با پلاگین‌ها این کار را برای شما راحت کرده است.

اگر شما به‌عنوان مدیر سایت از بهترین معماری پیوند یکتا در وردپرس استفاده کنید، پس وردپرس به‌طور خودکار از عنوان پست مانند آدرس استفاده می‌کند. در مورد یک عنوان تکراری پست، وردپرس تلاش به تشخیص عنوان با افزودن یک شماره در پایان آدرس می‌کند.

در این حالت است که شما می‌توانید ببینید که هر دو عنوان با یک کلمه کلیدی دیده می‌شوند. این موضوع می‌تواند موتورهای جستجو را در هنگام تصمیم‌گیری برای اینکه کدام صفحه برای کلمات کلیدی مورداستفاده باید رتبه‌بندی شود به‌اشتباه بیندازد.

تأثیر عناوین تکراری بر روی کاربران

زمانی که شما از عناوین تکراری در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید حتی اگر برای تولید محتوای خود زحمت‌کشیده باشید کاربران آن را مطالعه نمی‌کند. پس شما با انجام این کار ممکن است که تعدادی از بازدیدکنندگان خود را از دست دهید و این موضوع برای سایت شما جلوه خوبی ندارد.

شما باید بتوانید با استفاده از عنوان‌های مختلف و جذاب کاربر را به سمت محتوا جذب کنید و روی کاربر تأثیر بگذارید. شما باید کاری کنید که کاربر بتواند در یک زمان کوتاه به مقاله موردنظر خود دسترسی پیدا کند و سردرگم نشود.

بنابراین رعایت کردن و در نظر گرفتن چنین اصول و ضوابطی باعث می‌شود که کاربر تجربه کاربری خوبی را در وب‌سایت شما تجربه کند. چنین خطاهایی در تولید محتوا ممکن است سایت شما را ازنظر کاربر یک سایت غیرحرفه‌ای نشان دهد. درواقع تمامی مواردی که در اینجا توضیح دادیم همگی بر بازدید سایت شما، سئو و موتورهای جستجو تأثیرگذار است.

آموزش افزونه Duplicate Title Validation

همان‌طور که گفتیم پلاگین‌ها نقش مفیدی در جلوگیری از این کار دارند. ما برای این کار افزونه کاربردی Duplicate Title Validation را به شما معرفی می‌کنیم. (از آنجا که این افزونه سال‌هاست آپدیت نشده، در صورتی که آن را در مخزن وردپرس نیافتید، از پایین همین صفحه دانلود کنید.) این افزونه دارای یک رابط کاربری ساده است که باعث می‌شود شما بتوانید خیلی راحت از آن استفاده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و راه‌اندازی افزونه Duplicate Title Validation می‌باشد. شما می‌توانید این پلاگین را از مخزن وردپرس و یا انتهای همین صفحه دریافت کنید. پس‌ازاینکه نصب کردید نیاز نیست که کار خاصی انجام دهید و درواقع هیچ تنظیماتی برای پیکربندی وجود ندارد.

نصب افزونه Duplicate Title Validation
نصب افزونه Duplicate Title Validation

برای اینکه عملکرد افزونه را بررسی کنید باید به‌راحتی به نوشته‌ها < افزودن نوشته بروید تا بتوانید عملکرد افزونه را با واردکردن عنوان پستی که در گذشته نیز از آن استفاده کرده‌اید را ببینید. سپس مشاهده می‌کنید که افزونه به شما اعلام می‌کند که این عنوان قبلاً استفاده‌شده است.

این افزونه نه تنها کاربران را از تکراری بودن عنوان مطلع می‌کند بلکه کاربر را از انتشار پستی که عنوان تکراری دارد منع می‌کند. به این شکل که اگر کاربر پستی را که عنوان آن تکراری بود را منتشر کرد این افزونه پست را در پیش‌نویس ذخیره می‌کند و آن را با یک اخطار قرمز نمایش می‌دهد.

نتیجه‌گیری

سئو در وب‌سایت بسیار مهم است و مدیران سایت با استفاده از ترفندهای مختلفی سعی می‌کنند که سئو وب‌سایت خودشان را ارتقا دهند. پس شما هم باید تلاش کنید که مانع اشتباهات در وب‌سایتتان شوید تا به سئو شما ضرری وارد نشود.

شما می‌توانید خیلی راحت با این کار به نویسندگان خود بابت عناوین تکراری هشدار دهید و مانع آن شوید. گسترش وب‌سایت‌ها و افزایش آموزش‌ها باعث می‌شود نیاز شما به چنین ابزارهایی بیشتر شود پس حتماً از این ابزار کاربردی استفاده کنید.

افزونه Duplicate Title Validation که در این آموزش به شما معرفی کردیم به دلیل نداشتن تنظیمات و راحتی کار با آن مورد استقبال قرارگرفته است و افراد مبتدی نیز می‌توانند خیلی راحت از آن استفاده کنند.

امیدواریم که از این آموزش بهره کافی برده باشید. پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U330406 ۲۸ مهر ۱۴۰۲

  با سلام
  من از جت انجین برای درست کردن پست تایپ و متا فیلدها استفاده کردم
  سوالی که دارم این هست که آیا راهی هست که بشه از ورود متافیلد تکراری در پستهای سایتم جلوگیری کنم ؟
  برای مثال یکی از فیلدهای پست تایپ من فیلد شماره تلفن هست و میخوام وقتی یک شماره تلفن در یک پست وارد شد دیگه برای وارد کردن پست بعدی نشه اون شماره رو وارد کرد
  ممنون میشم راهنمایی کنید و یا اگر منبعی برای این سوال من دارید بنویسید
  با تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۲۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام راهش استفاده از کد اختصاصی هست که در صورت وارد کردن متای تکراری خطا بده. فکر نمیکنم خود جت انجین چنین قابلیتی رو داشته باشه.

   • U330406 ۲۹ مهر ۱۴۰۲

    این کد هست که من وارد کردم

    /**
    * جلوگیری از ارسال متا فیلد تکراری در اطلاعات مشتری
    */
    function prevent_duplicate_jet_meta_field($post_id) {
    // تعیین متا فیلد مورد نظر
    $meta_keys = array(‘phone’, ‘code’);

    // گرفتن مقدار متا فیلد
    $meta_value = get_post_meta($post_id, $meta_key, true);

    // بررسی متا فیلد برای تکراری بودن
    $existing_posts = get_posts(array(
    ‘post_type’ => ‘customer-information’,
    ‘meta_key’ => $meta_key,
    ‘meta_value’ => $meta_value,
    ‘post__not_in’ => array($post_id),
    ));

    if (!empty($existing_posts)) {
    // اگر مقدار تکراری باشد، عملیات ذخیره را متوقف کنید و پیغام نمایش دهید.
    wp_delete_post($post_id, true);
    wp_die(‘این مشتری قبلا ثبت شده است و امکان ثبت مجدد وجود ندارد.’);

    }

    }

    add_action(‘save_post’, ‘prevent_duplicate_jet_meta_field’);

 2. U6192 ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

  ممنون از آموزش خوبتون خیلی برام مفید بود، در ضمن من همیشه سعی کردم در هنگام سوال و مشکل از شما و سایت خوبتون کمک بگیرم، الان تو این مطلب یک اشتباهی دیدم، و باز برام سوال پیش اومد ممنون میشم اگر به دقت پاسخ بدید.
  سوال اول:
  اول تیتر h1 «جلوگیری از ارسال عنوان تکراری در وردپرس»
  دوم تیتر h2 «جلوگیری از ارسال عنوان تکراری در وردپرس»
  اشتباه: سوم تیتر h4 «وردپرس چگونه عناوین تکراری را بررسی میکند؟»
  اشتباه: چهارم تیتر h3 «جلوگیری از عنوان تکراری در وردپرس»
  اینجور که دیدم اول h4 قرار دادید و بعد از h3 استفاده کردید.
  تو این مطلب هم از h3 استفاده نکردید:
  https://mihanwp.com/9-plugins-for-wordpress-seo
  سوال دوم:
  شما تو مطالبتون همیشه تیتر اصلی را h1 قرار میدید که خوبه، سوال اینجاست شما همیشه تیتر اصلی h1 را دقیقا در خط اول متن به عنوان تیتر h2 تکرار میکنید، آیا درسته و بهترین راه همینه؟
  اینو میدونم که کلمه کلیدی تو هر تگی باشه بهتره، ولی نه با عنوان تکراری و دقیقا مشابه
  از اینکه نوع نوشتن مطلب شما اساتید را زیر سوال بردم واقعا معذرت میخوام.

  • Reza Rad رضا راد ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

   سلام
   ۱. تفاوتی ندارد ابتدا کدام و بعد کدام یک استفاده شود
   ۲. خیر h1 نباید تکرار شود
   متشکرم