سایت برتر

افزودن دسته بندی محصولات ووکامرس به فهرست سایت

بسیاری از وبمستر‌ها قصد دارند دسته بندی محصولات ووکامرس را به منوی سایت اضافه کنند. اما وقتی وارد بخش نمایش > فهرست‌ها می‌شویم، گزینه‌ای برای نمایش دسته‌بندی محصولات در منو مشاهده نمی‌کنیم. در این آموزش به شما توضیح خواهم داد چگونه این‌کار را انجام دهید.

نمایش دسته بندی محصولات در منو سایت

برای اینکه دسته‌بندی دلخواه خود را به فهرست سایتتان اضافه کنید باید وارد بخش نمایش > فهرست‌ها شوید و در اینجا یک فهرست جدید بسازید. سپس باید موقعیت فهرست را در قالب خود تعیین کنید.

ساخت فهرست جدید در سایت
ساخت فهرست جدید در سایت

اما در بخش “افزودن گزینه‌های فهرست” شما می‌توانید فقط برگه‌ها، نوشته‌ها، پیوندهای دلخواه و دسته‌بندی نوشته‌ها را اضافه کنید. در اینجا همان‌طور که مشاهده می‌کنید گزینه‌ای برای دسته‌بندی محصولات وجود ندارد.

افزودن گزینه‌های فهرست
افزودن گزینه‌های فهرست

حال برای افزودن دسته‌بندی محصولات باید از بخش تنظیمات صفحه تیک تمامی گزینه‌ها را فعال کنید تا گزینه‌های بیشتری در بخش فهرست‌های سایت خود داشته باشید.

بخش تنظیمات صفحه
بخش تنظیمات صفحه

مشاهده می‌کنید که اکنون بخش دسته‌بندی محصولات اضافه‌شده است و از آنجا می‌توانید از بخش دسته‌بندی محصولات، دسته‌بندی دلخواه خود را انتخاب کنید و روی دکمه “افزودن به فهرست” کلیک کنید و درنهایت روی ذخیره فهرست کلیک کنید.

افزودن دسته‌بندی محصولات به فهرست سایت
افزودن دسته‌بندی محصولات به فهرست سایت

اکنون اگر سایت را مشاهده کنید می‌بینید که دسته‌بندی دلخواه شما به سایت اضافه‌شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. این ترفندی است که بیشتر دوستان وردپرس کار از آن اطلاعی ندارند و مجبور هستند برای افزودن دسته‌بندی محصولات از لینک‌های سفارشی استفاده کنند ولی این روش کمک می‌کند مشکلتان را حل کنید.

نکته: حتماً باید در این دسته‌بندی یک محصول قرار داده باشید تا دسته‌بندی در فهرست سایت شما نمایش داده شود.

موفق باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. U12435 ۲۹ مهر ۱۳۹۹

    خیلیییییییییییییییی ممنون

  2. U28121 ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

    توضیحاتتون یکی از یکی بهتر سلیس و روان