• آموزش ساخت سایت و رساندن آن به درآمد

افزودن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

افزودن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

آموزش افزودن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

آیا دوست دارید کلیدواژه ها و توضیحات متا را به درستی به وردپرس اضافه نمایید؟

کلیدواژه ها و توضیحات متا باعث می شوند تا سئوی وب سایتتان را بهبود ببخشید. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کلیدواژه ها و توضیحات متا را به درستی به وردپرس اضافه نمایید.

چرا باید کلیدواژه ها و توضیحات متا به وردپرس اضافه شوند؟

کلیدواژه ها و توضیحات متا باعث میشوند تا اطلاعات بیشتری را به موتورهای جستجو در مورد محتوای پست ها و صفحات خودتون بدهید.در واقع کلمات کلیدی،عبارات یا کلمات مهمی هستند که باعث میشوند تا افراد به وسیله ی آن ها،محتوایی را که علاقه مند به آن می باشند پیدا کنند.توضیحات متا یک توضیح مختصری هست که نشان میدهد صفحه یا پست شما در رابطه با چه موضوعی می باشد.کلیدواژه ها و توضیحات متا در واقع همان متا تگ ها در HTML می باشند و وارد هدر وب سایت شما می شوند.افزونه های سئوی وردپرس، افزودن کلیدواژه ها و توضیحات متا را برای شما فوق العاده  آسان نموده است.

کلید واژه ها و توضیحات متا چقدر برای سئو اهمیت دارند؟

موتورهای جستجو،به طور دقیق اعلام نمی کنند که چه مقدار از تمرکز آن ها بر روی کلیدواژه ها و توضیحات متا برای رتبه دهی اختصاص داده شده است.البته باید گفت کاملا آشکار است که آن ها از اهمیت زیادی برخوردارند و به رتبه ی بهتر شما کمک چشمگیری می کنند.

بعضی از کارشناسان سئو بر این باورند که کلیدواژه ها از اهمیت خاصی برخوردار نیستند.حتی خود شرکت گوگل میگوید که کلیدواژه ها برای آن ها اهمیت چندانی ندارد.با این حال کارشناسان دیگر در زمینه ی سئو مخالف این دسته از نظرات می باشند و به کاربران،استفاده از کلیدواژه ها را توصیه می کنند.از سویی دیگر توضیحات متا: توضیحات متا خیلی اهمیت دارد زیرا شما میتوانید با استفاده از آن نظر کاربران را جلب کنید.حال اجازه دهید تا به این مسئله بپردازیم که چگونه میتوانید به راحتی کلیدواژه ها و توضیحات متا را در وردپرس اضافه نمایید.

توجه: برای این آموزش،از افزونه ی  Yoast SEO استفاده خواهیم کرد. در ابتدا آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید و این افزونه را نصب کنید.

فعال کردن پشتیبانی کلیدواژه ها در Yoast SEO  

Yoast SEO به منظور پشتیبانی از کلیدواژه ها و توضیحات متا به وجود آمده است.با این حال ویژگی کلیدواژه ها به صورت پیش فرض غیرفعال می باشد.توجه کنید که شما به منظور استفاده از کلیدواژه ها بر روی سایت وردپرسی خود،نیاز دارید تا آن را فعال کنید.برای این کار باید به بخش سئو> پیشخوان رفته و سپس بر روی تب قابلیت ها کلیک کنید.

امکانات سئو

حال بر روی وضعیت که در زیر گزینه ی تنظیمات پیشرفته برگه قرار گرفته کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید تا تغییرات شما ذخیره گردند.

بعد از این کار، صفحه تنظیمات Yoast SEO نمایش داده خواهد شد و شما قادر خواهید شد تا گزینه های بیشتری را در زیر منوی SEO ببینید.حال به بخش

سئو > عنوان ها و متاها بروید و سپس بر روی تب دیگر کلیک نمایید.

سئو > دیگر

حال بر روی وضعیت که در زیر گزینه ی آیا می‌خواهید از برچسب متای کلمات کلیدی (meta keywords) استفاده کنید؟ قرار گرفته کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

شما با موفقیت پشتیبانی کلیدواژه ها را در افزونه Yoast SEO فعال کرده اید.حال شما میتوانید کلیدواژه ها را به پست ها و صفحات خود اضافه نمایید.

کلیدواژه ها و توضیحات متا برای پست ها و صفحات وردپرس

ابتدا شما نیاز دارید به ویرایش یک پست یا صفحه ای که میخواهید کلیدواژه ها و توضیحات متا را اضافه کنید.مقدار کمی به سمت جعبه ی Yoast SEO که در پایین ویرایشگر متن قرار دارد اسکرول کنید.عنوان سایت و توضیحاتی که به صورت پیش فرض تولید شده اند را در یک قطعه خواهید دید.فیلد کلیدواژه ها را در زیر مشاهده نمایید.

کلمات کلیدی وردپرس

لازم است که کلیدواژه های خود را به وسیله ی کاما از هم جدا کنید و از 10 کلیدواژه یا عبارت بیشتر استفاده ننمایید.مطمئن شوید از کلیدواژه هایی استفاده می کنید که به محتوای شما مربوط می باشد و قبلا از آن کلیدواژه ها یا عبارات درون مقاله ی خود استفاده کرده اید.حال بر روی دکمه ی ویرایش اسنیپت کلیک کنید و توضیحات سایت خود را در آن وارد نمایید.

مطمئن شوید که حداقل یک مرتبه از کلیدواژه ی اصلی خود در توضیحاتتان استفاده کرده باشید.

در نهایت وقتی که کلیدواژه ها و توضیحات را وارد کردید بر روی دکمه بستن اسنیپت کلیک کنید.حال می توانید توضیحات سفارشی خود را در قسمت پیش نمایش مشاهده فرمایید.

تبریک میگوییم!شما با موفقیت کلیدواژه ها و متای توضیحات را به پست وردپرس خود اضافه نمودید. حال می تونید پست یا صفحه ی خود را ذخیره یا انتشار نمایید.

اضافه کردن کلیدواژه ها و توضیحات متا برای صفحه اصلی

شما میتوانید کلیدواژه ها و توضیحات را برای صفحه ی اصلی سایت خود در وردپرس اضافه نمایید.در زیر به شما نحوه ی چگونگی این کار را آموزش خواهیم داد.

به بخش سئو > عنوان ها و متاها بروید و سپس بر روی تب خانه کلیک نمایید.در اینجا شما می توانید یک عنوان سفارشی،توضیحات و کلیدواژه ها برای صفحه اصلی سایتتان اضافه نمایید.

 بر روی دکمه ذخیره تغییرات جهت ذخیره ی تنظیمات خود،کلیک نمایید.

کلیدواژه ها و توضیحات متا برای بایگانی دسته بندی ها

همچنین می توانید کلیدواژه ها و توضیحات را به صفحات بایگانی دسته بندی و تگ خود اضافه کنید.جهت این کار ابتدا وارد بخش Posts » Categories شوید.بر روی آن دسته بندی که قصد ویرایش آن را دارید بروید و سپس بر روی لینک Edit کلیک نمایید.

بعد از اینکه صفحه ویرایشگر دسته بندی باز شد به سمت پایین اسکرول نمایید تا به جعبه ی متای Yoast SEO برسید.حال بر روی دکمه ی Edit Snippet کلیک کنید و توضیحات دسته بندی خود را وارد نمایید.

حال بر روی دکمه Settings کلیک نمایید و کلیدواژه ها را وارد کنید تا برای صفحات بایگانی دسته بندی خاص استفاده شوند.

کلیک بر روی دکمه ی Update جهت ذخیره ی تنظیماتتان را فراموش نکنید.

شما می توانید روند اضافه نمودن کلیدواژه ها و توضیحات را به تگ های خود و بایگانی های طبقه بندی سفارشی دیگر تکرار نمایید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد که یادبگیرید چگونه به راحتی کلیدواژه ها و توضیحات متا را به پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

پیشنهاد میکنیم که توضیحات متا و کلیدواژه های سفارشی را به هر پست وبلاگ و صفحه ای که ایجاد میکنید،اضافه نمایید. به امید موفقیت روز افزون شما عزیزان!

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

 1. 20 فروردین 1397 ساعت 14:40

  در قسمت درباره ما در بخش فوتر پایین سایت تگ h1 قرار دادم
  با توجه به اینکه نباید بیشتر از یک بار از این تگ استفاده کرد آیا نباید دیگه در مطالب مقاله از این تگ استفاده کنم؟
  یا متن قسمت فوتر ربطی به قسمت مقاله نداره؟

  • محمد مقدم
   20 فروردین 1397 ساعت 20:47

   معمولا برای عنوان سایت و عنوان پست ها از تگ h1 استفاده می کنند.

 2. 20 فروردین 1397 ساعت 14:37

  من در سایتم یک مقاله قرار دادم که تمام جملات کمتر از یا 20 کلمه است اما قسمت خوانایی به من خطای بیشتر از 20 کلمه میده
  چیکار باید بکنم؟
  در مطالبی که در برگه ها می نوشتم همچین خطایی رو نمیداد

 3. 14 فروردین 1397 ساعت 21:25

  حتی بدون هیچ لینکی در متن هم خطای اول و برام میده

  • محمد مقدم
   15 فروردین 1397 ساعت 08:33

   همانطور که گفته شد نباید برگه دیگری با این کلمه کلیدی لینک کنید.

 4. 14 فروردین 1397 ساعت 21:23

  یعنی برگه ای که لینکشو در متن قرار دادم کلید واژه کانونی یکسانی نداشته باشه یا منظورتون اینه کلمات کلیدی در متن نباید لینک دار بشن؟

 5. 14 فروردین 1397 ساعت 15:44

  سلام
  این دو خطا یعنی چی؟ چیکار باید بکنم؟ هرکار کردم درست نشدن
  1-شما به برگه دیگری با کلمه کلیدی اصلی لینک کرده اید شما به این برگه نیاز به رتبه دادن دارید برایش. تمرکز کنید برای تغییر این که شما میخواهید حتما برگه را رتبه بندی کنید.
  2-لینکی در این برگه ظاهر نمی شود.درنظر بگیرید چند عنوان مناسب اضافه کنید.
  متشکرم

  • محمد مقدم
   14 فروردین 1397 ساعت 16:33

   سلام
   1- نباید برگه دیگری با این کلمه کلیدی لینک کنید.
   2- باید متن را لینکدار کنید.

 6. 15 مهر 1396 ساعت 10:10

  یک سوال دیگه
  در قالب سایت من محلی برای درج لوگوی سایت وجود نداره چطور میتونم لوگو را در سایت قرار بدهم ؟؟
  این دومین قالب است که استفاده می کنم
  قالب قبلی محل مشخصی برای اینکار داشت .

  • محمد قاسمی
   15 مهر 1396 ساعت 12:22

   درود.
   پشتیبانی مختص خریداران محصول هست.
   خریدی با ایمیل شما پیدا نشد.
   لطفا اول وارد وب سایت شوید و سپس تیکت پشتیبانی ارسال کنید.

 7. 15 مهر 1396 ساعت 10:05

  سلام
  من مدت یک ماهه سایتم رو راه اندازی کردم و هر روز روی سئوی اون با همین افزونه کار کردم .
  وکلمات کلیدی رو هم وارد کردم …
  رتبه الکسا و کشوری هر روز بهتر میشه ولی
  موقع تست در سایت اتوریتی کلمات کلیدی رو صفر نشون میده
  علت چیه ؟ در ضمن اصلاً ورودی ندارم .
  موفق باشید

  • محمد قاسمی
   15 مهر 1396 ساعت 12:21

   درود.
   مدت زمانی باید سپری شود، بستگی به وب سایت چک کننده ای که استفاده کرده اید دارد.
   به صورت کلی، از افزونه Yoast Seo premium نیز پیشنهاد می شود، جهت سئوی بهتر و به همچنین، بسته آموزشی “نبرد صفحه اول گوگل”.

 8. 3 مرداد 1396 ساعت 11:23

  سلام – مرسی از وب سایت خوبتون تا حالا چند بار از گوگل به به وب سایت شما رسیدم مطالبتون خیلی خوب بوده
  چند سوال برام پیش اومده ممنون میشم برای هر کدوم توضیحی بدید
  1- کلمات کلیدی و برچسب ها یکی هستن ؟
  2 – و الان توی تصویر بالا که نشان دادید فقط یک تکست باکس باز شده به اسم کلمات کلیدی متا ؟ یعنی کلیدواژه ها و توضیحات متا جفتش یکی هست و باید توی همین بنویسم
  سپاس

  • ندا مقیمی
   3 مرداد 1396 ساعت 16:39

   سلام. نظر لطف شماست. 1-بله- کلمات کلیدی متا و برچسب ها باید یکی باشند. 2-خیر یکی نیستند. توضیحات متا در واقع چکیده‌ای از محتوای سایت را ارائه میدهد

   • 4 مرداد 1396 ساعت 08:10

    سپاس از پاسختون – من باز سوال دارم
    1 – یعنی کلمات کلیدی متا و برچسب ها باید شبیه به هم باشند ؟ ولی برچسب ها توی قسمت برچسب ها اضاف میشوند و کلمات کلیدی متا هم توی تصویر بالا که آموزش دادید ؟
    2 – لطفا اگه میشه برای هر سه مورد در مورد یک موضوع مـثال کوچکی بزنید تا فرق این سه مخصوصا توضیحات متا مشخص بشه و ممنون میشم اگه مقاله ای در موردشون دارید برام لینک بدید .

    • ندا مقیمی
     4 مرداد 1396 ساعت 09:46

     1- بله دقیقا.2- توضیحات متا برای نمایش در نتایج گوگل استفاده می‎شود که می‌تواند خلاصه‌ای از محتوای نوشته شما باشد. در تصویر توضیحاتی که در قسمت اسنیپت قرار گرفته توضیحات متا هستند. کلمات کلیدی متا کلمه هایی مرتبط با سایت و نوشته های ما هستند که تشخیص می دهیم بیشتر سرچ می شوند. که در جایی که در تصویر مشخص شد وارد می شوند و اصولا با (,) از هم جدا می شوند.

     • 14 مرداد 1396 ساعت 07:48

      مرسی از وب سایت خوبتون

 9. 20 خرداد 1396 ساعت 19:31

  با درود و سپاس فراوان
  من بعد از نصب این افزونه به مشکل برخوردم. به این صورت که با فعال کردن افزونه، قسمت پرداخت و ثبت سفارش از کار می افتدو اجازه ثبت سفارش به مشتری نمی دهد. آیا مشکلی در تنظیمات افزونه وجود دارد؟
  اگر راه حلی برای این مشکل باشد بسیار عالیست زیرا من از کابردهای افزونه بسیار راضی بودم.
  سپاسگذارم

  • رضا حسینی راد
   21 خرداد 1396 ساعت 11:07

   سلام تنظیمات افزونه رو ریست کنید. افزونه های دیگه رو غیر فعال کنید و ووکامرس و وردپرس به آخرین نسخه آپدیت شود

 10. 19 اردیبهشت 1396 ساعت 20:01

  سلام طبق آموزش رفتم جلو اما بعد از فعال کردن تنظیمات پیشرفته برگه گزینه ای به نام دیگر اضافه نشد لطفا راهنمایی فرمائیدباتشکر

  • رضا حسینی راد
   20 اردیبهشت 1396 ساعت 11:49

   سلام مجدد صفحه را لود کنید. طبق آموزش تمامی گزینه ها باید فعال شود

 11. 24 فروردین 1396 ساعت 22:38

          تو پست وردپرس, فرق برچسب ها با کلمات کلیدی متا چیه؟!! این گزینه تازه زیر کلید واژه کانونی اضافه شده    من کلمات کلیدی مطالب سایت را داخل برچسب ها وارد کنم یا داخل کلمات کلیدی متا؟    تو پست وردپرس, فرق برچسب ها با کلمات کلیدی متا چیه؟!! وقتی تیک عنوان ها و متا ها رو زدم این گزینه تازه زیر کلید واژه کانونی اضافه شده    اخطار میده که اگر شما در بالا چیزی بنویسید، با meta keywords template شما بازنویسی می‌شود.    ولی اونجا که کلمات کلیدی کلی و عمومی سایت قرار داره     

 12. 20 فروردین 1396 ساعت 17:28

  چطور میتونم در صفحه اصلیم 10 تا کلمه کلیدی قرار بدم؟

  • رضا حسینی راد
   21 فروردین 1396 ساعت 08:55

   سلام بخش عنوان ها و متا ها رو باز کنید و کلمات کلیدی رو طبق آموزش اضافه کنید

 13. 20 فروردین 1396 ساعت 16:46

  سلام. این نسخه پولی هست؟ کد فعال سازی پریمیوم را از کجا باید بگیریم وارد کنیم؟

 14. 30 اسفند 1395 ساعت 11:12

  سلام.وقتی یه کلمه کلیدی رو برای چند تا مطلب استفاده میکنیم گفته میشه باید یکی از اونها رو به عنوان مطلب مرکزی یا یه همچین چیزی قرار داد.اول این که این حرف چه معنایی داره ؟ و دوم اینکه بعضی وقتها مجبور میشم برای چند تا مطلب از یک کلید واژه استفاده کنم. راه کار شما برای این مشکل چیه؟

  • رضا حسینی راد
   30 اسفند 1395 ساعت 17:36

   سلام خیر چنین چیزی معنا نداره. شما میتونید برای هر تعداد مطلب از یک کلیدواژه استفاده کنید و نیازی نیست مطلبی به عنوان مطلب اصلی انتخاب شود

   • 30 اسفند 1395 ساعت 18:49

    اجازه بدید یه جور دیگه سوالمو بپرسم.من از پلاگین yoast برای سئو استفاده میکنم همین طور که خودتون بهتر میدونین پائیین هر مطلب کاردی هست به اسم * کلمه کلیدی متمرکز * وقتی داخل این کادر کلمه ای رو مینویسم در بعضی موارد این پیغام رو میده:{ شما از کلیدواژه‌ی کانونی قبلا هم یک بار استفاده کرده اید ، مطمئن شوید که مشخص باشد که کدام آدرس در سایت شما برای این کلیدواژه‌ی کانونی مهم‌ترین است. }اول اینکه آیا لازمه کلمه کلیدی داخل کادر رو تغیر دهیم و سوال دوم اینکه اگه تغیرش ندیم آیا روی سئو و رتبه مطلب تاثیر داره یا نه؟در ضمن خیلی ممنون که روز عید به سوالات ما پاسخ میدین….عیدتونم مبارک

    • رضا حسینی راد
     1 فروردین 1396 ساعت 08:17

     آها منظور شما کلیدواژه کانونی هست. خیر تاثیری روی سئو نداره اما در کل بهتره کلمه اصلی رو انتخاب کنید برای بررسی و آنالیز بهتر سئو مطلب. متشکرم از لطف شما

 15. 25 اسفند 1395 ساعت 16:37

  برای داشتن «سئوی خوب» من موارد زیر رو باید رعایت کرد تا موارد نارنجی و قرمز تبدیل بشه به سبز (خوب): «کلیدواژه‌ی کانونی» (کلمه کلیدی متمرکر) در بند نخست متن دیده ‌شود. تراکم «کلیدواژه‌ی کانونی/متمرکر» در متن عالی باشد؛ یعنی کلیدواژه کانونی در «متن پست» به عینه بین 3 تا 14 بار تـکـــــرار شود. متن پست باید بیشتر یا برابر حداقل پیشنهادی 300 کلمه باشد. بهتر است «متن پست» دارای چند لینک باشد. و…سوال من اینه که برای داشتن «سئوی خیلی خوب» باید چه کرد و چه مواردی رو رعایت کرد؟  چون پست های من مواردی که اخطار میده همه شون سبز شدند و موردی نارنجی و قرمز نبود ولی سئوی خیلی خوب نداره و سبز (خوب) داره.  ضمنا بخش «خوانایی» چی هست؟ و آیا باید اقدامی انجام بدهیم برای ارتقای احتمالی اون؟

  • رضا حسینی راد
   25 اسفند 1395 ساعت 19:23

   اگر موردی توی لیست خطاها دیده نمی شود پس بهترین وضعیت سئو رو دارید. در مورد خوانایی باید موارد بخش خوانایی را رعایت کنید. برای بحث content writing سایتتون مفیده

enamad