چگونه فعالسازی پیوندهای وردپرس را انجام دهیم؟

3 / 5. تعداد رای: 2

چگونه فعالسازی پیوندهای وردپرس را انجام دهیم؟

پیوندها یکی از اجزای مهم در محتوای سایت شما است. بسیاری از سایت‌ها این مورد را کم‌اهمیت دانسته و توجه چندانی به قرار دادن لینک در محتوای خود نمی‌کنند؛ در صورتی که موتورهای جستجو این مورد را بسیار مهم دانسته و شما برای دیده شدن در این موتورها به لینک نیاز دارید. پس به یاد داشته باشید که لینک دهی در سایت می‌تواند در رتبه و سئو سایت شما تأثیر داشته باشد. برای فعالسازی پیوندهای وردپرس چه باید کرد؟

ما در این مقاله قصد داریم توضیح مختصری از مدیریت پیوندها و چگونگی فعال‌سازی آن برای شما شرح دهیم. پس برای اینکه بتوانید در این خصوص اطلاعات مفید و کاربردی کسب کنید با ما همراه باشید.

مدیریت پیوندها چیست و چه اهمیتی دارد؟

به‌صورت کلی شما می‌توانید نظارت همه جانبه‌ای بر روی پیوند یا لینک‌های ورودی و خروجی سایت خود داشته باشید که به آن مدیریت پیوندها گفته می‌شود. شما بر تمامی این لینک‌ها دسترسی خواهید داشت. فرقی ندارد این لینک‌ها توسط چه کسی قرار داده‌شده باشد، این پیوند می‌تواند از سوی کاربران، کارمندان و حتی خود شما در سایت قرار گیرد اما نکته قابل‌توجه این است که شما بر آن‌ها تسلط دارید.

علاوه بر این دقت داشته باشید که مدیریت کردن پیوندها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه این پیوندها برای برجسته شدن شما نزد موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد و می‌توانند به پیشرفت شما کمک شایان اهمیتی داشته باشند.

همچنین شما با استفاده از پیوندها قادر هستید به کاربر خود دسترسی بسیار راحتی به صفحه مدنظر خود دهید و کاربر را تنها با یک کلیک به هر سایت و صفحه دلخواهی بفرستید.

فعال‌سازی مدیریت پیوندها در وردپرس

اگر یکی از کاربران سیستم محتوای وردپرس باشید مطمئناً می‌دانید در نسخه ۳٫۵ وردپرس به بالا بخش پیوندها از مدیریت وردپرس حذف شد! این کار بدون هیچ دلیلی اتفاق افتاد و باعث شد ما برای داشتن پیوندها در سایت خود به فکر راه‌های دیگر باشیم.

شما برای اینکه بتوانید بخش پیوندها را در سایت خود فعال کنید می‌توانید از پلاگین‌ها کمک بگیرید. افزونه‌هایی وجود دارند که می‌توانند در این راستا به شما کمک کنند. اما خب ممکن است شما با استفاده از افزونه‌ها بر روی سایت خود راضی نباشید پس می‌توانید از یک کد برای فعال‌سازی مدیریت پیوندهای وردپرس خود استفاده کنید. ما در این مقاله این کد را برای شما قرار داده‌ایم پس با ما همراه باشید. پس بیایید باهم این مشکل را برطرف کنیم!

آموزش فعال‌سازی مدیریت پیوندها در وردپرس

خب همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم مدیریت پیوندها از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. ما در اینجا یک روش بسیار ساده برای شما خواهیم گفت که با استفاده از آن می‌توانید در یک دقیقه این مورد را برای وردپرس خود فعال کنید.

برای فعال کردن مدیریت پیوندها در وردپرس ۳٫۵ و بالاتر باید به پیشخوان یا پنل مدیریتی وردپرس خود مراجعه کنید. در این قسمت همان‌طور که در تصویر زیر برای شما مشخص‌شده است از قسمت نمایش > ویرایشگر را انتخاب کنید.

Activation-Manager-links-in-WordPress-1

بعد از انتخاب گزینه‌ی بالا یک صفحه جدید برای شما باز خواهد شد. حالا از سمت چپ (لیست فایل‌های موجود در پوشه قالب) فایل functions.php را بازکنید.

Activation-Manager-links-in-WordPress-2

کد زیر را در فایل فانکشن قالب بین دو کد <?php و ?> قرار دهید.

add_filter( 'pre_option_link_manager_enabled', '__return_true' );

خب به همین راحتی و در مدت‌زمان بسیار کوتاهی توانستید مدیریت پیوندها را در وردپرس فعال کنید. و در آخر بازهم تأکید می‌کنیم از قرار دادن پیوندها در سایت خود غافل نشوید آن‌ها یک عنصر بسیار مهم به شمار می‌آیند.

امیدواریم این آموزش به شما برای فعال کردن مدیریت پیوندها در وردپرس کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟