9 تصور غلط رایج در مورد وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

9 تصور غلط رایج در مورد وردپرس

طبق یک بررسی جدید، نزدیک به 21.2 درصد از وب سایتهای جهان با وردپرس ساخته می شود و محبوبترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است.

با این وجود، هنوز هم اطلاعات کمی در مورد آن داریم و بعضی افراد هنوز تصورات نادرستی در مورد آن دارند.

ما قصد داریم که تعدادی از رایج ترین تصورات غلط در مورد وردپرس را مطرح کنیم و این برای کاربرانی که تازه به لیست کاربران وردپرس می پیوندند بسیار جذاب است.

وردپرس فقط یک ابزار وبلاگ نویسی است

این یکی از تصورات غلط رایج است. با اینکه وردپرس به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی شروع به کار کرد، اما بعد تکامل یافت. امروزه وردپرس یک ابزار تحت وب است که برای ایجاد هر نوع وب سایت از جمله وبلاگ مورد استفاده قرار می گیرد و به وبلاگ محدود نمی شود.

از هر 6 وب سایت ساخته شده در اینترنت یکی با وردپرس است و تعداد زیادی از این وب سایتها وبلاگ نیست. وردپرس برای ساخت وب سایتهای تجارت الکترونیک، شرکتها، اخبار، مجلات آنلاین و تقریباً در تمام صنایع و دسته ها استفاده می شود.

برخی موارد استفاده منحصر به فرد وردپرس:

19نوع وبسایت که میتوانید با وردپرس بسازید

چگونه می توانیم با استفاده از P2 صفحه ارتباطات داخلی در وردپرس ایجاد کنیم؟

وردپرس امن نیست

وردپرس امن است و این یکی از دلایل محبوبیت آن است. وردپرس یک نرم افزار open source است و این به معنای آنست که کد منبع آن بصورت آنلاین در دسترس است برای کسانیکه به دنبال مطالعه و پیدا کردن حفره های امنیتی هستند.

وردپرس بسیار انعطاف پذیر است. تروجان ها و حمله های DDOS بطور معمول در وب وجود دارد و محدود به وردپرس نمی شود. به همین دلیل سرویسهای امنیتی تخصصی مانند Sucuri سرویس نظارت جهت حمایت برعلیه تهدیدات معمول وب را فراهم می کنند.

با استفاده از پسوردهای قوی و دنبال کردن بهترین راهکارها، شما می توانید وب سایت خود را ایمن تر کنید.

وردپرس تجارت الکترونیک را پشتیبانی نمی کند

برخلاف دیگر راه حلهای میزبانی، وردپرس بطور پیش فرض با یک سبد خرید و یک دروازه پرداخت همراه است. با این حال افزونه های بسیاری در وردپرس وجود دارد که به شما اجازه ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیک را در وردپرس می دهد. اگر شما خواهان فروش کالاهای فیزیکی یا دریافت های دیجیتال هستید، شما قادر خواهید بود براحتی از افزونه ها استفاده کنید تا به هدف خود برسید.

تجارت الکترونیک در وردپرس

افزونه های تجارت الکترونیک محبوب وردپرس:

آینده وردپرس نامشخص است

یکی دیگر از اشتباهات رایج در مورد وردپرس اینست که اگر وردپرس رایگان است، پس چه تضمینی وجود دارد که بطور ناگرانی ناپدید نشود؟

وردپرس توسط یک نفر توسعه نیافته است، بلکه یک جامعه از توسعه دهندگان پرشور و حرفه ای آن را توسعه داده اند. صدها و هزاران نفر از کسب و کارهای بزرگ و کوچک فروش محصولات و خدمات از وردپرس استفاده می کنند. بسیاری از این شرکتها در انجمن وردپرس شرکت می کنند.

جامعه وردپرس فقط یک شرکت، شخص یا یک گروه کوچک نیست که بطور ناگرانی ناپدید شود. وردپرس از صدها و هزاران نفر از سراسر جهان تشکیل شده است. در حالیکه وردپرس خود رایگان است، این سیستم قدرتمند در میلیونها دلار درآمد سالانه برای کسب و کارها نقش دارد.

در کوتاه مدت وردپرس هیچ جا نمی رود و آینده آن روشن است.

پشتیبانی وردپرس محدود است

یکی دیگر از نگرانی های مشترک مطرح شده از سوی کاربران مبتدی جهت حمایت از آنها است. درست است که وردپرس یک open source است اما تعداد زیادی از گزینه های پشتیبانی دردسترس وجود دارد. حمایت جامعه وردپرس بصورت رایگان از طریق اسناد و مدارک گسترده وردپرس، پشتیبانی انجمن ها و چت روم های IRC دردسترس است. بااینحال اگر شما تمایل دارید که به ازای پرداخت، پشتیبانی بگیرید، بسیاری از توسعه دهندگان وردپرس، سازمان ها و کسب و کارها هستند که در ازای پرداخت به شما پشتیبانی ارائه می کنند. مثل میهن وردپرس 🙂

وردپرس رایگان است پس کیفیت آن پایین است

وردپرس تنها توسط یک فرد کوچک یا یک تیم کوچک توسعه نیافته است. بلکه توسط یک جامعه توسعه یافته است و هزاران نفر از کسب و کارهای کوچک و بزرگ از آن استفاده کرده اند. این کد open source است تا افراد علاقه مند بتوانند آن را مطالعه کنند، به دقت بررسی کنند و کیفیت آن را امنحان کنند.

وردپرس بهترین شیوه های برنامه نویسی را دنبال می کند. وردپرس رابط کاربری آسانی دارد و به همین دلیل بسیار محبوب است و از دیگر سیستمهای مدیریت محتوای دنیا جلوتر است. وردپرس توسط برخی از بزرگترین مارکتها استفاده می شود، اما محدود به CNN, Microsoft, Adobe, The New York Times نمی شود.

همه سایتهای وردپرس شبیه هستند

یک تصور اشتباه در میان کاربران ناآشنا اینست که همه سایتهای وردپرس شبیه هم هستند. وردپرس از تم های مختلفی می کند که کنترل ظاهر وب سایت شما را کنترل می کنند. هزاران تم وردپرس دردسترس وجود دارد. تعدادی از این تم ها رایگان هستند و تعدادی از آنها با هزینه اندک به فروش می رسند.

تم های زیادی در وردپرس وجود دارد مانند:  StudioPress, Elegant Themes, Themefuse  و … که برای طراحی همه نوع وب سایتی می توانید از آنها استفاده کنید.

این تم ها گزینه های سفارشی مخصوص به خودشان را دارند و شما می توانید رنگ تم و طرح آن را تغییر دهید و لوگو یا هر چیز دیگری که می خواهید به تم خود اضافه کنید. درآخر، هر توسعه دهنده می تواند وب سایت وردپرس خود را سفارشی کند.

تم های وردپرس

وردپرس برای مبتدیان است

یکی دیگر از اشتباهات رایج در مورد وردپرس که از کاربران مبتدی بسیار شنیده می شود اینست که وردپرس برای کاربران مبتدی که CSS و HTML و برنامه نویسی نمی دانند مناسب است. این کاملاً درست نیست. در حالیکه وردپرس بسیار آسان است برای کاربرانی که هیچگونه مهارت برنامه نویسی ندارند اما توسط شرکت ها و کسب و کارها و توسعه دهندگان و برنامه نویسان استفاده می شود.

وردپرس بطور مساوی بین کاربران مبتدی و پیشرفته محبوب است. بخش خوب برای مبتدیان اینست که آنها بدون دانش برنامه نویسی می توانند سایت خود را طراحی کنند. برای توسعه دهندگان، وردپرس انعطاف پذیری زیادی در گسترش نرم افزار توسط کدهای سفارشی و با استفاده از افزونه ها و تمها را دارا می باشد.

وردپرس برای سایتهای بزرگ (ترافیک بالا) مناسب نیست

به طور معمول وردپرس توسط توسعه دهندگان جوامع دیگر استفاده شده و قدرت آن توسط استفاده محبوبترین وب سایتها از آن تایید شده است.

wordpress.com خود 9 وب سایت از محبوبترین وب سایتها را داراست. وب سایتهایی با ترافیک بالا از جمله TechCrunch, TheNextWeb, Wired از وردپرس استفاده می کنند.

موفق و وردپرسی باشید/

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۲ اسفند ۱۳۹۵

    با سلام . مطالب فوق العاده س . با تشکر