ثبت‌نام ورود

Object Cache چیست و چطور سرعت سایت را افزایش می‌دهد

در این ویدیو که بخشی از دوره جدید افزایش سرعت سایت هست، به بررسی این‌که Object Cache چیست و چگونه به افزایش سرعت سایت ما کمک می‌کند خواهیم پرداخت.

Object Cache چیست

کش آبجکت یا Object Cache سرویسی است که روی وب‌سرور سایت ما نصب می‌شود و به کش کردن اطلاعات دیتابیس سایت کمک می‌کند.

قبلا توضیح دادیم که کش چیست و چگونه کار می‌کند. پس با مقدمات و مفهوم کش آشنایی دارید. این‌بار با استفاده از Object Cache سعی می‌کنیم به جای صفحات سایت، اطلاعات موجود در دیتابیس را ذخیره کنیم. این ذخیره‌سازی روی رم سرور انجام می‌شود. پس دسترسی بسیار بهتری نسبت به فایل‌های دیتابیس خواهیم داشت.

انواع سرویس‌های Object Cache

از انواع آبجکت‌کش‌ها می‌توان به Redis و Memcached اشاره کرد. در ویدیوی بالا نحوه فعال‌سازی Object Cache با استفاده از پلاگین لایت اسپید کش را آموزش خواهم داد.

اگر هیچ‌کدام از این سرویس‌ها روی هاست من فعال نبود چه؟!

اگر این سرویس‌ها روی هاست شما فعال نبود، شما باید از مدیر سرور خود بخواهید تا این موضوع را بررسی و سرویس مورد نیاز را روی هاست شما نصب کنند. البته از آنجایی که این سرویس برای تمام سایت‌های موجود روی سرور نصب می‌شود. نصب سرویس توسط هاست شما کاملا به نظر ایشان بستگی دارد و نمی‌توان به دلیل نصب نبودن این سرویس روی سرور هاست، اعتراض کرد! 🙂 چرا که مدیر سرور بنا‌بر نیاز‌ها و تصمیمات تیم فنی، اقدام به نصب این سرویس خواهد کرد.

نظر شما در این‌باره چیست؟