درگاه پرداخت بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای وردپرس

4.1 / 5. تعداد رای: 34

درگاه پرداخت بیت کوین

چند وقت پیش یکی از هم‌میهنان عزیز پرسید چطور برای سایت ارتانو (نسخه انگلیسی سایت میهن وردپرس) درگاه پرداخت دلاری دریافت کردید. خب راستش برای دریافت درگاه پی پال یا مسترکارت حتما باید اقامت کشوری غیر از ایران رو داشته باشید. ولی یه روش برای دریافت درگاه پرداخت بیت کوین و ارزهای دیجیتال هست که توی این ویدیو بررسی می‌کنیم.

استفاده از درگاه پرداخت بیت‌کوین به طبع یکی از بهترین ویژگی‌ها و امکاناتی است که داده‌های غیرمتمرکز باعث رشد و نمود استفاده از آن شده‌اند. می‌دانیم که سرویس‌هایی مانند مستر و ویزا و همین‌طور پی پال، کاربران ایرانی را تحریم نموده‌اند. در نتیجه آن اگر ساکن ایران و شهروند این کشور باشید به طبع نمی‌توانید از خدمات پرداختی این سرویس‌ها استفاده کنید.

در مقابل این تحریم‌ها استفاده از درگاه پرداخت بیت‌کوین در وردپرس می‌تواند مشکل پرداخت‌های بین‌الملل و مبنی بر ارزهایی مانند یورو، دلار و… را تا حدود زیادی آسان‌تر نماید. درصورتی‌که یک فروشنده، توسعه‌دهنده و یا تاجر درزمینه‌های مختلف باشید که مشتریانی غیرایرانی هم داشته و می‌خواهید پرداخت بین‌الملل انجام دهید، به مشکل بزرگی تحت عنوان درگاه پرداخت برمی‌خورید. در سراسر دنیا برای این کار گزینه‌های زیادی در دسترس است، مثل پی پال، مستر و ویزا و… در مورد کاربران ایرانی البته قضیه کمی متفاوت است. نیاز به یک درگاه پرداخت بیت‌کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری خواهد بود.

نحوه ایجاد درگاه پرداخت بیت کوین در وردپرس

نحوه ایجاد درگاه پرداخت کریپتوکارنسی در وردپرس
نحوه ایجاد درگاه پرداخت کریپتوکارنسی در وردپرس

درگاه‌های زیادی در حال حاضر تأسیس‌شده‌اند که با یک ثبت‌نام ساده در آن‌ها و نصب پلاگین‌هایش در وردپرس و ووکامرس، می‌توانید پرداخت‌ها و تراکنش‌های وب‌سایت خود را از طریق بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین، لایت‌کوین، تتریوم و دیگر ارزهای معروف و شناخته‌شده انجام دهید.

بر اساس استفاده از این روش شما می‌توانید به‌راحتی دریافتی‌های خود را به‌صورت اتوماتیک، بر اساس ارزش دلاری محصول تبدیل به ارز دیجیتال کنید. مثلاً شما قصد فروش یک فایل به ارزش 15 دلار رادارید. این پلاگین که روی ووکامرس قابل‌اجرا است به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی بااتصال به یک وب‌سایت واسط، ارزش دقیق محصول دیجیتال یا فیزیکی را برحسب قیمت دلار یا دیگر واحدهای ارزی محاسبه کنید.

قیمت شما از دلار تبدیل به هر ارز دیجیتالی خواهد شد. می‌توانید با استفاده از این روش از هرجای دنیا مشتری داشته باشید. (البته استفاده از چند درگاه پرداخت مبتنی بر چند واحد مالی نیز امکانپذیر خواهد بود که در ادامه در این خصوص صحبت خواهیم کرد..)

دریافت درگاه پرداخت ارز دیجیتال برای وردپرس

برای این کار وب‌سایت‌های زیادی هستند که به شما اجازه می‌دهند با واردکردن یک سری اطلاعات‌پایه و ساخت حساب کاربری، از خدمات پرداختی و واسطی آن‌ها استفاده کنید. بسیاری از این‌سایت‌ها البته امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را نمی‌دهند.

درگاه پرداخت Coinpayments

اما در مقابل وب‌سایت www.coinpayments.net برای کاربران ایرانی امکان ساخت حساب کاربری و بهره‌گیری از درگاه پرداخت بیت‌کوین را می‌دهد.

برای انجام این کار کافی است که وارد بخش ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری شوید. اطلاعات خود را وارد نموده و در بین کشورهای ریجن، یک گزینه به‌غیراز ایران استفاده کنید (البته ایران در لیست کشورهای تحت پشتیبانی این وب‌سایت نیست) معمولاً هم تا حد زیادی نیازی به احراز هویت در این سرویس وجود ندارد و به‌راحتی می‌توان از سیستم پرداخت و واسط آن استفاده کرد.

www.coinpayments.net
www.coinpayments.net

jeeb.io – درگاه پرداخت ایرانی ارز دیجیتال جیب!

البته سرویس جیب هم به شما امکان استفاده از درگاه پرداخت بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. ماهیتی ایرانی دارد و از زبان پارسی پشتیبانی می‌کند. همچنان ثبت‌نام برای کاربرانی با ملیت ایرانی نیز امکان‌پذیر است. البته این وب‌سایت امکان پرداخت به‌صورت تومانی را نیز به شما می‌دهد.

پیشنهادی دیگر!

اگر زمانی قصد ایجاد درگاه پرداخت بیت‌کوین داشتید اما هرکدام از وب‌سایت‌هایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، وجود خارجی نداشتند یا از دسترس خارج‌شده بودند، می‌توانید عبارت: bitcoin payment gateway را در اینترنت جست‌وجو نمایید تا با سایت‌های زیادی که در این حوزه فعال هستند آشنا شوید.

آموزش نصب درگاه پرداخت بیت‌کوین روی وردپرس

برای این کار نخست لازم است که وارد پنل مدیریت وب‌سایت وردپرسی خود شوید. البته که تصویر آموزشی ما مربوط به سرور لوکال‌هاست است. این کار توسط شما روی سرور و هاستینگ اصلی‌تان انجام خواهد شد و مستقیم تغییرات را روی سایتی که آنلاین است انجام می‌دهید.

آموزش نصب درگاه پرداخت بیت‌کوین روی وردپرس
آموزش نصب درگاه پرداخت بیت‌کوین روی وردپرس

می‌توانید وارد بخش پلاگین‌ها شده و هر پلاگین یا افزونه‌ای که توسط این وب‌سایت‌ها و درگاه‌ها ایجادشده است را به‌راحتی جست‌وجو و نصب نمایید. نصب با ایمنی کامل از مخزن پلاگین‌های وردپرس انجام خواهد شد.

از بخش افزونه‌ها، افزودن، می‌توانید نام سایتی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید را جستجو کنید. ما در این مقاله به سایت coinpayments اشاره کردیم. درنتیجه انتظار می‌رود که افزونه مربوط به آن نیز روی سایت فروشگاهی وردپرسی ما نصب شود. این عبارت را در مخزن پلاگین‌های وردپرس جستجو کنید:

نصب پلاگین ارز دیجیتال روی وردپرس
نصب پلاگین ارز دیجیتال روی وردپرس

از لیست پلاگین‌ها، می‌توانید آن را نصب کنید. افزونه ووکامرس نیز باید روی وب‌سایت شما از قبل نصب و فعال باشد! هردوی این پلاگین‌ها در کنار هم دیگر باید اجراشده باشند.

مرحله بعد نصب پلاگین ارز دیجیتال روی وردپرس

پس‌از اینکه هر دو پلاگین ووکامرس و coinpayments را روی وب‌سایت و هاستینگ خود نصب کردید. باید وارد تنظیمات ووکامرس و بخش پیکربندی شوید.

تنظیمات پیکربندی ووکامرس
تنظیمات پیکربندی ووکامرس

زمانی که روی وب‌سایت coinpayments و یا هر سایت دیگری ثبت‌نام کردید، یک API Key یا کد اتصال به شما داده خواهد شد.

بخشی تحت عنوان پرداخت‌ها در دسترس شما خواهد بود. وارد این بخش شده و از لیستی که به طبع باید پیش و روی شما قرار بگیرد. Coinpayments.net را فعال کنید.

فعالسازی مدیریت پرداخت ارز دیجیتال
فعالسازی مدیریت پرداخت ارز دیجیتال

سپس روی گزینه مدیریت مشابه تصویر زیر کلیک کنید.

000 1024x415 1

حالا در قسمت پیش و رو لازم است که اطلاعات مربوط به merchant codeو IPN Secret را درج نمایید. این اطلاعات توسط سایت coinpayments به شما داده خواهد شد. درنهایت ذخیره تغییرات را انتخاب نمایید. در فیلد نخست می‌توانید عنوان درگاه خود را وارد نموده و همه‌چیز را شخصی‌سازی کنید.

Bitcoin payment gateway
Bitcoin payment gateway

ذخیره تغییرات را انتخاب نمایید.

حال اگر در فروشگاه خود محصول جدیدی اضافه کنید، می‌بینید که المانی تحت عنوان پرداخت با ارز دیجیتال با عنوانی که مشخص کرده‌اید نیز به بخش تسویه‌حساب وب‌سایت و فروشگاه ووکامرس شما افزوده‌شده است. کاربران می‌توانند از این طریق از درگاه پرداخت بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری استفاده کنند.

نکته مهم!

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما پس از راه‌اندازی و نصب این افزونه باید به آن دقت داشته باشید این است که حتماً از قسمت همگانی ووکامرس، واحد پولی خود را روی دلار امریکا قرار دهید. چون عملیات تبدیل باید از دلار به بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری انجام شود. تبدیل تومان به این واحد می‌تواند موجب شود که مبلغ نهایی بسیار بالا باشد.

تغییر رقم پرداختی در ووکامرس
تغییر رقم پرداختی در ووکامرس

مشکل درگاه پرداخت بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال روی سایت‌های فارسی

یکی از مشکلاتی که ممکن است مدیران سایت‌های وردپرسی با آن مواجه شوند این است که وب‌سایت آن‌ها فارسی باشد و بخواهند از خدمات درگاه پرداخت بیت‌کوین استفاده کنند. در این شرایط باید از پلاگینی برای چندزبانه کردن وردپرس و ووکامرس استفاده کنید.

WPML و Polylang این امکان را به شما می‌دهند که در کنار پلاگینی دیگر بانام Woocommerce Multilingual (که باید آن را از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمایید) برای محصولات خود دو قیمت وارد کنید. کاربر این امکان را خواهد داشت که قیمت محصولات وب‌سایت فروشگاهی وردپرسی شمارا به دو صورت ریالی و دلاری مشاهده نمایید. از این طریق کاربر وارد درگاه پرداخت بیت‌کوین وب‌سایت شما با زبان انگلیسی و حالت اعمال قیمت دلاری می‌شود.

استفاده از دو واحد مالی در ووکامرس
استفاده از دو واحد مالی در ووکامرس

مزایای استفاده از درگاه پرداخت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال

مزایای استفاده از درگاه پرداخت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال
مزایای استفاده از درگاه پرداخت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال

استفاده از درگاه‌های پرداخت بر پایه بیت‌کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال برای وب‌سایت‌ها مزیت‌های زیادی خواهد داشت که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در درجه اول اینکه پرداخت شما به‌صورت غیرمتمرکز انجام می‌شود. همان‌طور که در خصوص استفاده از بیت‌کوین بارها متذکر شده‌ایم که هیچ‌یک از داده‌های تراکنش‌های شما در هیچ سامانه‌ای ثبت نمی‌شود، از این شرط می‌توانید در حوزه وب و سایت‌های فروشگاهی نیز استفاده کنید.

در مقابل درگاه پرداخت بیت‌کوین برای کاربران ایرانی یک نعمت بزرگ و عالی است. بر مبنای استفاده از آن شما به‌راحتی می‌توانید پرداخت‌های بین‌المللی داشته باشید. اگر فروشگاه شما مشتریانی خارجی دارد و می‌خواهید رقم پرداختی را به‌صورت مستقیم دریافت کنید، از طرفی به طبع نمی‌توانید از مسترکارت و ویزاکارت و یا پی پال استفاده کنید، درنتیجه درگاه پرداخت بیت‌کوین بهترین و مناسب‌ترین راه برای شما خواهد بود.

منطقاً لازم است که شما یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید تا بتوانید از این طریق واریزی‌ها و تراکنش‌های خود را بررسی و مشاهده نمایید. ضمن اینکه کسب‌وکارهای یکه امروزه از درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی استفاده می‌کنند دارای ایمنی فوق‌العاده، سرعت و سادگی پرداخت هستند که همه آن‌ها مزیت‌های کلیدی به‌حساب می‌آید.

نکات مهم هنگام انتخاب درگاه پرداخت ارز دیجیتال

نکات مهم هنگام انتخاب درگاه پرداخت ارز دیجیتال
نکات مهم هنگام انتخاب درگاه پرداخت ارز دیجیتال

البته که انتخاب درگاه پرداخت مطمئن و معتبر به همین راحتی نخواهد بود. معمولاً پیشنهاد می‌شود که به سراغ وب‌سایت‌های معتبر و دارای رتبه مناسب در گوگل، در این زمینه بروید. البته که بسیاری از این وب‌سایت‌ها نیز متأسفانه امکان استفاده کاربران ایرانی را غیرفعال نموده‌اند. در درجه اول باید به این موضوع توجه کنید که آیا این درگاه‌های پرداخت از ارزهای دیجیتالی که مشتریان شما استفاده می‌نمایند پشتیبانی کرده و سپس در مورد کارمزد این‌سایت‌ها نیز بیشتر تحقیق کنید.

این کار را می‌توان با بررسی سوابق کلی درگاه پرداخت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال انجام داد. به طبع تغییر مدام این درگاه می‌تواند موجب بی‌اعتمادی مشتریان به وب‌سایت شما شود. درواقع این درگاه‌های پرداخت برای تسهیل کردن عملیات خریدوفروش ایجادشده‌اند. کاربر ایرانی نیز به‌زعم تحریم‌های صورت‌گرفته می‌تواند از آن برای انجام پرداخت‌های ارزی استفاده کند.

نتیجه‌گیری

یکی از مهم‌ترین انتظاراتی که از یک درگاه پرداخت می‌رود این است که بتواند به خوبی از ارزهای‌دیجیتال مشهور و مورداستفاده توسط کاربران پیشتیبانی کند. به‌طبع بهره‌گیری از ارزهای ناشناخته و مواردی که ارزش دلاری بالایی ندارند، خیلی منطقی نیست. از طرفی ایمنی یک درگاه پرداخت کریپتوکارنسی نیز روی دیگر قضیه است که برای همه توسعه‌دهندگان وب، اهمیت ویژه ای دارد. کسر کارمزد نیز باید پیش از انتخاب یک درگاه به‌طور کامل بررسی شود. معمولاً این ارائه‌دهندگان خدمات، در صفحه شرایط همکاری و استفاده از درگاه پرداخت، در این موارد، توضیحات موردنیاز را متذکر شده‌اند.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U321813 ۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام. ببخشید سایت jeeb.io «جیب» در حال حاضر مثل اینکه نیست. میتونید یک درگاه پرداخت ارز دیجیتال ایرانی معرفی کنید؟ تو هر سایتی دیدم سایت خارجی معرفی کردند!

 2. U332872 ۱۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام من میخواستم در مورد ساخت یک وبسایت خدماتی فروش cp/ucو..در بازی های ویدئویی بسازم اما نمیدونم از کجا شروع کنم
  قبلا مقاله طراحی سایت فروشگاهیتون رو دیدم و الان هم htmlو cssرو دارم یاد میگیرم
  میشه راهنمایی کنید برای ساخت وبسایت خدمات بازی های گیمینگ و ویدئویی .؟

 3. U330516 ۱۳ مهر ۱۴۰۲

  من در وب سایت ثبت نام کردم و پلاگین را روی وب سایت نصب کردم الان وقتی وارد صفحه پرداخت می شود مشکل دارد می گوید پرداخت تنظیم نشده است الان در ووکامرس در قسمت پیکربندی هم تنظیمات را انجام دادم مانند فیلم ولی باز هم این مشکل وجود دارد ؟

 4. U7934 ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. تشکر بابت تهیه این ویدیو ارزشمند. جناب راد به نظر شما در خصوص سایت های فارسی زبان که با تومان کار می کنند ، امکانش هست که با استفاده از افزونه Woocommerce Multi Currency دو قیمت برای محصول تعیین کرد (به دلار و تومان) سپس این شرط رو تعیین کرد که در صورت استفاده از درگاه ارز دیجیتال قیمت دلاری محصول استفاده بشه که این قیمت تبدیل به رمز ارز مقصد بشه؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام سپاس از شما. یکم سخته چون api خاصی برای تبدیل ریال به دلار نداریم که دقیق کار کنه.

 5. U328920 ۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  یک سوال داشتم یک سایتی طراحی کردم کاربر هم از طریق فرم ثبت سفارش داره که با گرویتی فرم طراحی شده هم از طریق ووکامرس ثبت سفارش داره میخواد درگاه ارزی داشته باشه مشتریاش هم خارج از کشور هستن. از افزونه nowpayments استفاده کردم منتها فقط برای ووکامرس هست برای گرویتی نمیدونم باید چکار کنم که وصل کنم افزنه ای میشناسی بهم معرفی کنی ممنون میشم؟

 6. U324425 ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

  الان هیچ کذوم از سایت هایی که معرفی کردین کار نمیکنن سرچ در گوگل هم کمکمی نکرده میشه یه درگاه پرداخت که با ایرانی ها کار کنه معرفی کنید یا حداقل احراز هویت نخواد.

 7. U316561 ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  کامل و جامع بود.
  ممنون

 8. U314149 ۸ خرداد ۱۴۰۱

  درود بر شما
  ممنونم بابت این ویدئوی خوب. من امروز در سایت coinpayments.net ثبت نام کردمولی وقتی لاگین کردم نوشت که حساب باید وریفای بشه. و مدارک تایید بشه. ممنونم میشم چک کنید که آیا سیاست سایت تغییر کرده یا همچنان میتونیم از خدماتش استفاده کنیم؟ ممنونم.

  • Reza Rad رضا راد ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر. همچنان می‌تونید استفاده کنید. البته تا میزان خاصی از تراکنش

   • U312583 ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

    سلام وقت بخير خيلي تلاش كردم ولي هر كاري كه ميخواد صورت بگيره داخل سايت كوين پي منت بايد احراز هويت انجام بشه متاسفانه

    • Reza Rad رضا راد ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

     سلام این سایت تا چند وقت پیش احراز هویت نداشت. این مورد رو بررسی می‌کنیم. اما همونطور که توی ویدیو گفته شد با سرچ ساده توی گوگل سایت های جایگزین رو میتونید پیدا کنید.

 9. U17509 ۸ خرداد ۱۴۰۱

  با سلام, سایت jeeb.io به نظر میرسد در ایران فیلتر باشد. آیا برای کسانی که در ایران ساکن هستند برای وردپرس قابل استفاده می باشد …

  • Reza Rad رضا راد ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام معمولا کسانی که داخل ایران هستند با ریال پرداخت می‌کنند به راحتی. خیر متاسفانه تو ایران قابل استفاده نیست.

 10. U32987 ۸ خرداد ۱۴۰۱

  ویدیو پخش نمی شود اشکالی وجود دارد…